ako Vam zneje tato nahravka ? Death Metal

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
rastis

ako Vam zneje tato nahravka ? Death Metal

Příspěvek od rastis » 17 črc 2007 17:18

http://ftp.gitaristi.sk/rastis/death_metal.mp3

spokojny nie som, ale ani neviem presne, co by som este mohol riesit - americke porovnavacie nahravky zneju kusok inac :). nejake rady / nazory ?

dik

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 črc 2007 17:27

Kytary maj hodne stredu a stredovejsek. Zni jak z malyho lacinyho kombicka sejmuty lacinym mikrakem. A jsou hrozne v ksichtu. U metalu bych cekal neco uplne jinyho. Taky to zni, jako ze ty mikraky jsou michany dva a neco se v tom lehce zere. Virbl je na muj vkus moc vysoko naladenej. "Zpev" je v pohode:) Hm, jeste posloucham kopak, kterej ma nechany skoro az jen subbasy a kolem 100Hz a ani ve stredobasech skoro nic neni (teda jestli to slysim dobre), takze kdyz si clovek odmysli tu vejskovou tecku, tak to ve vysledku dela jen takovy spodni blato.

rastis

Příspěvek od rastis » 17 črc 2007 17:58

Amorph - jsou hrozne v ksichtu znamena, ze lezu z reprakov ? to bol zamer - ty by si ich hallom tlacil dozadu ? moje porovnavacie sucasne tvrdarne maju gitary este viac vpredu...

aj kopak som sa snazil okukat od sucasneho death metal standardu - mnohe kapely ho maju este tensi a placatejsi, uplny papier. "normalny" kopak sa chalanom nelubil, s tymto boli spokojny a mne sa lubi tiez...

rytmicak je taky, aky bol a ako ho hral. je lahko pritrigrovany samym sebou pre vyrovnanie dynamiky... riesil som aj nejake nahradne sample, ale kedze original preliezal zo vsetkych ostatnych stop, takto mi to nakoniec prislo najlepsie.

gitary nemaju tak velky zvuk, ako som povodne chcel, ale s farbou bol chalan spokojny a ja som si na to zvykol. tu pred porovnavacimi sucasnymi nahravkami neobstojim, ale take death metale zo zaciatku 90-tych rokov mali gitary horsie...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 črc 2007 18:05

Zni mi to dost garazove a oldschoolove, nevim, jakej byl zamer, ale tak nejak bych si to predstavoval agresivnejsi, spinavejsi, vic "sileny". Kopak taky vubec neslysim, basa se mi zda moc nahlas, ale mozna je to jen blba akustika u me. Zpev: spis mi prijde hardcorovej nez deathmetalovej. Vubec celkove bych to nenazval asi deathmetalem.

Ale jo, dobry je to, kdyz se vychyta zvuk bude to fajn pisnicka.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastika

Příspěvek od rastika » 17 črc 2007 18:54

na moj vkus gitary su malo hutne a chyba im taky mastnejsi zvuk by som to
nazval.kopak moc vyskovy uber vysky daj mu trochu basov ale len uzke pasmo,basa je niekde malo vyraznaa ma taky vlazny zvuk chyba tam pevny
bas.keby si si pustil len kopak a basu tak tie zvuky su dost od seba.
skus ich trochu priblizit zvukovo k sebe a nech ma basa pevnejsi zvuk.
vela stastia.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 17 črc 2007 19:47

4x jsem poslechl a furt nevim co se mi vlastne nezda.
Asi to umisteni kytar moc vpredu, s tim bych zkusil experimentovat...
Jeste by kytary mohly mit vic basu, hlavne pri tlumeni.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 črc 2007 20:00

prvni poslech - chybej mi u toho stredo basy. Nejvic energie je ve stredech. pod nima je pak velka dira a az uplne dole je duniva nekonkretni koule.

U kopaku bych zvyraznil transient aby to "placnuti" nebylo jen ve stredech ale aby kdyz uz je to metalovej mix se energie presunula do vejsek a zkonkretnil se basovej uder, kterej je ted blato a kopak se do nej nemuze oprit. Bici by mely bejt suverenejsi, znej jako kbeliky.

Hlas bych cejtil ostrejsi a s vetsi kompresi.

Zvuk bych ted ale v prvnim planu neresil. Je to cely zvlastne nepresny. Kdyby to bylo jako zamer, tak ok, ale tady se rozchazej stakato kejtry s bubnama a uderama cinelu uplne jak se jim zachce. Pusobi to nezrale. Jak psal Cyril zni to jako z garaze.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 17 črc 2007 20:13

Neni to tak hrozny ("jako z garaze"). Je to sice casto vedle, ale znam par metalovejch kapel s horsim zvukem i technikou na cd.
Treba prvni Insania:) Vynikajici deska i pres zasadni nedostatky v technice hry.

onehalph

Příspěvek od onehalph » 17 črc 2007 22:50

mne prijdou po prvnim poslechu kytary i basa ok - ale uplne nehodici se bubny - myslim zvukove - kopak neni slyset vubec a snare je naladenej hodne vysoko

velvet

Příspěvek od velvet » 18 črc 2007 15:27

ECSON WALDES píše: Zvuk bych ted ale v prvnim planu neresil. Je to cely zvlastne nepresny. Kdyby to bylo jako zamer, tak ok, ale tady se rozchazej stakato kejtry s bubnama a uderama cinelu uplne jak se jim zachce.
Trošku odbočím: co v takových případech, kdy má člověk smíchat píseň, která rytmicky "nesedí"? Dokážeš to překousnout a smícháš jak to je, nebo "rovnáš"? Editace "nepřekousnutelných chyb" někdy zabere dost času a míchačku dost natáhne.
Mně osobně nepřesnosti dost vadí (patrně deformace, důsledek mnohaletého hraní na bicí...) a míchat nějakou "rytmicky volně plovoucí" záležitost je utrpení :cry:
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

Cyril

Příspěvek od Cyril » 18 črc 2007 15:32

velvet: to mas jako s typografii... chces mit vysledek dokonalej podle vsech pravidel? Budes se s tim srat pekne dlouho a stejne to skoro nikdo neoceni. Nebo se na to vyseres. Co na to tvoje svedomi je otazka. Tohle si asi kazdej musi vyresit sam :) (taky to ted resim)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 18 črc 2007 15:45

velvet píše:
ECSON WALDES píše: Zvuk bych ted ale v prvnim planu neresil. Je to cely zvlastne nepresny. Kdyby to bylo jako zamer, tak ok, ale tady se rozchazej stakato kejtry s bubnama a uderama cinelu uplne jak se jim zachce.
Trošku odbočím: co v takových případech, kdy má člověk smíchat píseň, která rytmicky "nesedí"? Dokážeš to překousnout a smícháš jak to je, nebo "rovnáš"? Editace "nepřekousnutelných chyb" někdy zabere dost času a míchačku dost natáhne.
Mně osobně nepřesnosti dost vadí (patrně deformace, důsledek mnohaletého hraní na bicí...) a míchat nějakou "rytmicky volně plovoucí" záležitost je utrpení :cry:

Ne to neprekousnu. Nepodepsal bych se pod to. Kdyz se ukaze takhle markantni nepresnost, ktera uz nema nic spolecneho s prirozenou zivosti, tak natvrdo edituju. striham a rovnam. Vemu si jako voditko bici (pokud jsou presny) a srovnam to. Je to zdlouhavy ale pak se ta muzika vyloupne a je citelnejsi, pak se i lip micha, protoze se muzes soustredit na danej nastroj.

Kdyz jsem michal jazz alba tak to nebyla takhle rychle hrana muzika, ale taky ti muzikanti umeli podstatne lip zachazet se svejma nastrojema, taze ani nebyl tenhle problem. Ale stava se bezne, ze se treba na prvni dobu nesejdou basa + pianno a bici+cinel coz zni neprijemne, tak to lehce dorovnam, aby to znelo jako prirozeny unisono. Ale pokud to jen jde nechavam hudbu zivou tak jak byla zahrana. Tohle je ale takhle prisny az posledni dobou, driv bylo lidsky ucho mnohem tolerantnejsi, ale diky moznostem nepresnosti redukovat na minimum uz se ted chyba i mala bere jako neprijatelna. Uz je to dnes mozna az moc vsechno vyzehleny.

Tenhle metal je ale dost extrem. Tam se to rozjizdi uplne cely. Tohle by byl orisek. Kdbybych to nabiral ja, tak uz pri nahravani bych nepustil takhle velk chyby, tzn bych ve vysledku ani nemel co strihat a umele dorovnavat.

.

velvet

Příspěvek od velvet » 18 črc 2007 15:56

Cyril píše:velvet: to mas jako s typografii... chces mit vysledek dokonalej podle vsech pravidel? Budes se s tim srat pekne dlouho a stejne to skoro nikdo neoceni. Nebo se na to vyseres. Co na to tvoje svedomi je otazka. Tohle si asi kazdej musi vyresit sam :) (taky to ted resim)
ono to často není jen o svědomí, ale o tom, abych se vůbec mohl soustředit na zvuk a nenechával se neustále roztěkávat rytmickýma "kopancema" :shock:
Co teď řešíš?
http://www.markvelvet.com

rastis

Příspěvek od rastis » 18 črc 2007 16:01

ide o to, co to je za projekt. toto su mladi chalani, prve demo (vlastne ine veci ani nerobievam :) ), takze v ramci pohody pri nahravani vacsinou nechavam veci tak, ako to staci kapele... ked si chalan nenahra poriadne unisono druhu gitaru, tak zostava len ta maximalna pohoda pri nahravani :) + robim to takmer zadarmo

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 18 črc 2007 16:01

velvet píše:nenechával se neustále roztěkávat rytmickýma "kopancema" :shock:
presne, to podepisuju

Odpovědět