DIY basove pasti - the official thread

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
marian

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od marian » 03 črc 2009 15:09

podarilo sa niekomu na slovensku (v Bratislave) zohnat Rockwool Airrock ND ? : )

pavlucha

Pasti od EUROFOAM

Příspěvek od pavlucha » 15 črc 2009 17:06

Po delší době od svého posledního upgradu jsem se rozhodl ještě o kousek líp dořešit akustiku a po minuloroční dobré zkušenosti (už jsem to sem psal) jsem opět oslovil firmu EUROFOAM z Brna (http://www.eurofoam-tp.cz/). Chtěl jsem kromě pár desek tradičních jehlanů (na paravany) i nějaké tlustší desky z molitanu (80-100 mm) a z nich si poslepovat basové pasti a ejhle! Minulý rok ještě neřešitelná věc, zato tentokrát už mi bylo mi nabídnuto panem Lernbecherem vyřezání jakéhokoliv tvaru vodním paprskem z 50 cm bloků absorpční pěny Fireflex. Má stejnou tmavou barvu (antracit) jako jehlany, takže mé pidistudio ještě trochu posmutní, ale co... lepší než "tělová" barva. :wink: Nechal jsem si vyrobit takové trojúhelníky do rohů se sraženými hranami 35 x 35 cm o výšce 1 metr - 4 kusy stály 3500,- s DPH - zdá se to možná pořád hodně peněz, ale je to cca polovina ceny třeba pastí Vicoustic (které jsou navíc o dost menší objemem). Pokud nechci dělat nějaké věci z Rockwoolu (což opravdu nechci), zdá se Fireflex vcelku elegantním řešením, mám z toho radost a hlavně ty pasti dobře fungujou, hned bylo v mojí malé "režii" znát, že se kouty dovyplnily. :wink:

fova

Příspěvek od fova » 15 črc 2009 19:35

To je slusna cena.
Mas od toho nejaky protokol o akusticke pohltivosti v zavislosti na frekvenci?
Nebo maji neco zverejne na webu?
Rad bych se na to podival.

pavlucha

Příspěvek od pavlucha » 16 črc 2009 10:35

Fovo, bohužel nemůžu pomoct, nemám nic takového, napadlo mě to také, ale pak jsem se na to vyprdnul a ani nezeptal, nepovažuju to pro svoje potřeby a možnosti za podstatné - podstatné je, že Fireflex je pěna absorbující zvukové vlnění. Kdybych si doma chtěl dělat binčus, klidně udělám rohy z Rockwoolu a také bych neřešil jeho grafy a hodnoty, jde spíš o potřebný a účinný objem, ne? Já jsem si tam minulý rok dal pasti Vicoustic Megafussor, pomohlo to, ale ne definitivně, bylo cítit a slyšet, že to chce ještě něco přidat. Dokonce jsem to změřil, ale řeklo mi to tak leda to co jsem poznal ušima a na frekvenční nuance se vyprdnu. :) Takže 2 nové pasti jsem přihodil do rohů za monitory a myslím, že je to pro moje potřeby vyřešené a měřit místnost už ani nebudu, bo jsem líný. :wink: Zbylé 2 pasti budu mít volně přenosné v zatlumené díře.
Každopádně se mi potvrdilo, že pořešit akustiku místnosti se vyplatí víc než nákup nových monitorů (které jsem moc chtěl a chci) - obklady mě stály asi 15 tis. :roll: a to mám 2 malé místnosti. :roll: :roll: Takže teď mám pořád ještě původní šedivogumové Alesis Monitor One + zes. NAD314 :) a teď je to překvapivě slušné a možná dostačující. Nedělám samozřejmě mastering, vesměs náběry, takže jsem investoval spíš do vstupního řetězce a musím si postesknout, že na monitory už nějak nejsou prašule. :| :) Třeba za rok, ale strašák ekonomické krize trochu straší...

Ještě uvedu na pravou míru menší dezinformaci o buněčné struktuře, která se tu řešila o pár stránek dřív a kterou jsem sám nevěděl:
akusticky pohltivé pěny mají POLOOTEVŘENOU strukturu, zcela otevřenou mají pěny, které se používají třeba jako prachové filtry a pod. Je to logické. :wink: :idea:

boolocks

Příspěvek od boolocks » 05 srp 2009 21:03

Měl by jsi někde číslo na toho pána s kterým jsi to u tý firmy domlouval? Na webu josu nějaký kontaktní čísla, ale jméno tý osoby u ní není. Díky moc

boolocks

Příspěvek od boolocks » 06 srp 2009 11:37

Tak v pohodě, už jsem s nim mluvil!
Budu mít dvě basový pasti 35*35, s vejšou na celou místnost, což je 236cm za 5,3K :-) Což je podle mě paráda :-)
Ing. Pavel Lernbecher je fakt třída, hned věděl o co jde, poradil a poslal plánek v pdf do dvou hodin ;-)

marian

Příspěvek od marian » 06 srp 2009 11:41

rockwool by vysiel sakra lacnejsie
Nejake tie parametre pan Ing. Lernbecher neposlal ?

boolocks

Příspěvek od boolocks » 06 srp 2009 12:04

Samotnej rockwool by přišel na 1k, pak si k tomu připočti další matroše (aby to trošku vypadalo) a práci. Pokud jsi šikovnej, a dáš si s tim tu praáci, tak určitě :-)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 06 srp 2009 13:36

boolocks píše:Tak v pohodě, už jsem s nim mluvil!
Budu mít dvě basový pasti 35*35, s vejšou na celou místnost, což je 236cm za 5,3K :-) Což je podle mě paráda :-)
Ing. Pavel Lernbecher je fakt třída, hned věděl o co jde, poradil a poslal plánek v pdf do dvou hodin ;-)
no zalezi, jestli je to klasickej absorber, nebo past vypoctena na mistnost. klasicky absorbery si vyrobis sam podstatne levneji, a to nemusis bejt natural-born kutil (zvladl sem to sam).

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 srp 2009 13:57

To ty rohové pasti s výškou na celou místnost z Rockwoolu jde vyrobit levněji, než za 5 tisíc? Já mám dojem, že se to tu někde počítalo a že kdyby to byl ten speciální Rockwool Air (nebo jak se to jmenuje), že by to tak levné nebylo, nebo to vycházelo také na těch 5 tisíc a k tomu ještě ta práce. Nevim, co jsem koukal na ty ceny toho speciálního Rockwoolu a propočítával, kolik by ho bylo třeba, určitě mi to na litr nevycházelo.

marian

Příspěvek od marian » 06 srp 2009 14:28

Jindy2 píše:To ty rohové pasti s výškou na celou místnost z Rockwoolu jde vyrobit levněji, než za 5 tisíc?
rockwool airrock ND , vyska miestnosti 2,6m , trojuholnik s preponou 42cm , jeden roh vychadza na cca 10Euro , pre mna za mna dajme aj 15.
dosky do 4 rohov mame za tiez za cca 15 euro
plachta na prekrytie (obycajna postelna ), 5 Euro

15x4 = 60 (ale to prehanam, lebo za 50 Euro kupite matros do 4 rohov, pri prepone 42cm)
15
5

to mame 80 Euro na celu miestnost, samozrejme by to chcelo urobit hrubsie, ale potom vychadza pri tych platniach vela odpadu a je s tym srackova robota tak ci tak (robia sa 1000x600mm)

do 5 tisic sa zmestim aj pri vacsej prepone

vcera som tie rohy doma dokoncil

marian

Příspěvek od marian » 06 srp 2009 14:35

a to som mal dojem, ze som ten rockwool nakupil este draho, v cesku som videl o dost lepsie ceny

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 srp 2009 15:07

marian: no mozna to jeste propocitam...ale nevim, me se s tim moc srat nechce, kdyz tady slysim o reseni za 5K a je to ready...ale jestli to vyjde na 80 EUR s tim Airrock ND, tak mozna ze tomu tu praci obetuju...

boolocks

Příspěvek od boolocks » 06 srp 2009 15:25

Já jsem to nechtěl stavět sám, protože bych to prostě pěkně neudělal - aby to fakt vypadalo dobře.... A navíc, rockwool, i ten airrock bere od 125hz vejš, tady u toho matroše je to někde na 70-80...jestli nekecaji :-)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 srp 2009 15:36

boolocks: já bych fakt rád viděl nějaké detailní specifikace, případně měření místnosti před a po...ale to jsem tu nějak vyrozumněl, že asi není k dispozici, nebo blbě vidim ;) nicméně i tak by mně zajímala alespoň zkušenost více lidí s touhle hmotou a tím panem inženýrem...prostě víc info, zajímá mě to...

právě že jako nechat si za 5 litrů udělat dvě pasti do rohů až ke stropu, to mi přijde jako fajn cena...jen by to chtělo detailní porovnání s tím rockwoolem, třeba by fova k tomu něco řekl, nevim...

Odpovědět