Domácí nahrávací studio

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
exist

Domácí nahrávací studio

Příspěvek od exist » 16 úno 2006 07:42

Ahojky všem,

[align=justify]předem musím říct, že hudbě skoro vůbec nerozumím:) Ale moje kamarádka bezvadně zpívá a poprosila mě, jestli bych jí nepomohla nahrát pár ukázkových skladeb. Takže bych vás chtěla poprosit, jestli byste mi neporadili nějakej free software (nebo demo, shareware), který bych mohla použít. Stačí, když tam budu mít možnost dát zpěv k základu, kterých už jsem si stáhla kotel :)

hledala jsem všude na internetu a mám s tim nějakej problém, protože moje parketa je trošku někde jinde :(

Budu ráda za každou odpověď

exist[/align]

Poshook

Příspěvek od Poshook » 16 úno 2006 07:55

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 16 úno 2006 09:24

exist: to neni vubec jednoducha vec pokud vubec nevis vocode, nejlepsi by bylo sednout si na to k nekomu kdo uz neco s muzikou zkousel a aspon uz to ma doma rozbehnuty, jinak softu je hafo a takovy jednoduchy veci jako ACID nebo FRUITY LOOPS sou bezproblemovy a da se na tom neco stvorit behem chvile, urcite je ale potreba vedet aspon jak nastavit zvukovku a kam pichnout mikrofon, nevim jak moc je to s tebou "spatny" co se tyce hudebnich pojmu a ovladani softu atd, ale obecne to funguje tak ze do jedny stopy softwaru nahodis zaklad a do druhy pres mikrofon nazpivas text nebo pres linkovej vstup zvukovky nahrajes treba dalsi nastroj, nasledna editace a uprava nahravky je ale nutna a tam to u tebe asi nebude nic moc kdyz tomu nerozumis, takze se omezime na to za az budes mit v compu zaklad a zpev a pripadne dalsi nahravky, hezky vedle sebe ve stopach, nahrubo to smichas jenom pomoci volume a kdyz se ti to bude libit a bude ti to tak stacit tak super, jestli se ti to bude libit a nebude ti to tak stacit, nema cenu se hrnout do studovani jak na to, ale domluv se tady s nekym a posli to majlem at ti to upravi a posle zpatky, pro demonahravky to bejva pro zbehlyho hudebnika/zvukovyho mistra a to i nedouka a amatera s dnesnima moznostma pocitacu celkem rutina.
jestli sem na to sel moc polopate tak sorry, jestli chces vedet vic tak se ptej konkretnejc a taky trochu popis jaky mas vybaveni na kterym to chces delat a jak si predstavujes vysledek
hodne stesti pri zkoumani taju hudby 8)

kexik

Příspěvek od kexik » 16 úno 2006 09:28

free je kristal audio engine a audacity. obe by mali stacit. horsie to je s hw vybavenim, potrebujes aspon bezny vokalovy mikrofon, predzosilovac a aspon trocha slusnu zvukovu kartu, a to stoji peniaze a neda sa kupit len tak hocijak

http://www.kreatives.org/kristal/index.php?section=news

http://sourceforge.net/projects/audacity/

Magion

Příspěvek od Magion » 16 úno 2006 10:52

kexik: zas tak bych je nestresoval. Na ukázkovou skladbu stačí bohatě Soundblaster či nějaká jiná intrení zvukovka s MIC IN a nějakej obyčejnej PC mikrofonek...
Ale vyplatí se někde si sehnat/půjčit na nahrávání lepší mikrofon.
( třebas klasiku Shure Sm58 )
Určitě jim ale nejde o finální mastr na CD, takže bych to s gearem moc nehrotil...

peteness

Příspěvek od peteness » 16 úno 2006 10:58

koneckoncu vokal jde nahrat i bez predzesilovace, pokud se dama nechce zaobirat nahravanim nejak hloubeji. Mikrofon primo do zvukarny, pak softwarove vytahnout gain a orezat mraky šumu, ktery tim vznikne :)

........to? ekonomické řešení pro začátečníky :idea:

Jojo, chtělo by to Shure SM58 aneboooo jeho levnější slovenskou imitaci RH Sound Pro 30 (Prodám za 500,-, napiš)...

kexik

Příspěvek od kexik » 16 úno 2006 11:04

chce to minimalne cinsku dynamiku tak cca za 500-1000... pc mikrofonek NIE!!! suhlas, mic vstup v nudzi ide pouzit... ale to padame a padame, niekde na uroven minivezi ktore vedia karaoke

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 úno 2006 11:38

kexik: nic jineho snad ale nepotrebuje. Souhlasim s Magionem a tim, ze zbytecne nestresovat. Ja jsem kdysi s kapelou nahral demo ve fasttrackeru pouze na SB Live a plastovej mikrofon a jak si to fanousci pochvalovali!:)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 úno 2006 11:49

exist: jestli by nebylo lepsi si zaplatit levny studio, treba 3bees.cz v Praze, tam zaplatis tusim asi dva litry a mas den nahravani zadarmo a urcite ti to i smichaj do nejaky demo podoby... Kazdopadne sem pak posli ukazku, o dobrou zpevacku je zajem!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 úno 2006 11:50

exist: jo a mozna by te zajimalo tohle: http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... ef41c517bb
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

exist

Příspěvek od exist » 16 úno 2006 13:46

Ahojky všem,
děkuju moc za názory, ale já se ptala na software; software /= microfon :)
ale to nevadí. Stáhla jsem si něco od adobe, vypadá to slibně, tak mi držte palce, já jsem spíš na grafiku a kódy, ale co se dá dělat:)

ještě jednou všem děkuju.. jinak microfon mám, sice jen na sluchátkách, ale jsou to jedny z těch lepších, tak aspoň to:)

exist

Příspěvek od exist » 16 úno 2006 13:50

Neural_I:
jinak díky za typy, softwarista jsem docela dobrej, rychle se naučim pracovat i s těžkými programy, ale nevěděla jsem, kterej je přesně na tohle dobrej.. zkusim ještě ten FRUITY LOOPS, no... :)

thx :idea:

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 úno 2006 13:58

exist: mozna by se ti libil Ableton Live

kexik

Příspěvek od kexik » 16 úno 2006 14:22

exist: to bude adobe audition... pomerne dobra volba, s jeho predchodcom (cooledit) som zacinal. skus ten kristal, je zadarmo (ak ta teda trapia autorske prava). vyzera to hodne podobne

syncro

Příspěvek od syncro » 16 úno 2006 14:59

Hele Terezo, ty jsi z Ostrova nad Ohří, čili to ke mě do KV máš fakt kousek, takže jestli chceš, tak mi pošli maila a zastav se u mě ve studiu, kdežto ti to velmi jednoduše vysvětlím a ukážu na komplu. To bude možná platnější, než složitá vysvětlovací kampaň skrze fórum...

Popřípadě mě ještě napadá, že zejtra večer hraju v Rotes Berlin, čili je možno mě chytit tam. V Ostrově v Mku jsem hrál minulej tejden, jenže to tvůj dotaz ještě nebyl na světě 8-)

Saša

Odpovědět