Domácí nahrávací studio

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 pro 2008 18:44

Ivo píše:
EXCOM píše:chlapci, hovorite tu o tom na co mat platno a olej ked tu mame tablet a PC 8)
Nevím jestli srovnání digitální nahrávač s HDD vs PC s HDD je něco jako plátno vs PC :)) Myslím že ty první dvě jsou principiálně úplně totéž, jen to PC je na ovládání o něco obratnější a přehlednější :wink: Plátno je trošku jiné kafe :)
no je tu vskutku velka analogia s tym co som napisal.. lebo je tam jedna dolezita vec, a tu si pochvaluje vela umelcov-maliarov z branze ktorych mam okolo seba teda neurekom :) a to je funkcia UNDO :)

a v konecnom dosledku ak namalujes obraz cez tablet a vytlacis ho na platno a domalujes olejove nuansy, tak laik proste nevidi rozdiel... :)

moc by som to nezatracoval, ale chapem co mas na mysli.. a respekt 8)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 pro 2008 18:45

a mimo ine, ja tiez robim bez PC, a mam studio bez PC :) cize ja som ten "olejo-maliar" v tomto duchu :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 pro 2008 18:53

Neber to jako nějakou při (to ani v náznaku), ale marně pořád přemýšlím o nějaké výhodě digitálního nahrávače tohoto druhu (který v principu dělá naprosto a doslova totéž co nahrávání do DAW na PC tj. záznam digitálních wavů na HDD, akorát trošku neobratně a poslepu) proti nahrávání a editaci ve specializovaném programu v PC na pěkné obrazovce, s přehledem a x možnostmi. Kdybys třeba mluvil o záznamu na magnetický pás, to by už bylo něco trochu jiného ... Ale takhle tomu pořád nějak nerozumím :)

raven

Příspěvek od raven » 28 pro 2008 18:59

Ja vím, že pořídit si dobré pc a programy je možná lepší cesta, ale ja chci jít tou druhou a nevím, proč by to měla být blbost, nechci pc z více důvodů, nechci čumět celý dny do monitoru, mám špatný oči a po nějaké hodině mě bolí, plus nemám dobré pc, nejsem s ním moc velkej kamarád, s mašinkama jsem dřív něco vytvářel a prostě tato cesta mi je bližší a myslím, že to de a není to blbost.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 pro 2008 19:27

Ivo píše:Neber to jako nějakou při (to ani v náznaku), ale marně pořád přemýšlím o nějaké výhodě digitálního nahrávače tohoto druhu (který v principu dělá naprosto a doslova totéž co nahrávání do DAW na PC tj. záznam digitálních wavů na HDD, akorát trošku neobratně a poslepu) proti nahrávání a editaci ve specializovaném programu v PC na pěkné obrazovce, s přehledem a x možnostmi. Kdybys třeba mluvil o záznamu na magnetický pás, to by už bylo něco trochu jiného ... Ale takhle tomu pořád nějak nerozumím :)
jo rozumiem ti, len je kopec maliarov ktory tiez maju moznost robit cez tablet ale proste nechcu, ja napriklad tiez nechcem robit cez PC a cele moje studio je postavene vyhradne bez PC... mam len DAW Yamahu Aw4416, MIDI porty a syntaky... a to mi staci :) je to pre mna inpirativnejsie ako PC.. samozrejme riesit mastering je uz ina vec, ale aj tu chcem ist touto cestou... proste, cesty su nevyspytatelne :) je to asi vec toho co si ziada srdce a pragmatizmus tu nehra rolu...

urcite pohodlnejsie, lepsie je ist cez PC kde je vsetko, a nemas problem...
ale ja som bol vzdy ten kto si vybral tu druhu cestu :) a preto fandim ravenovi lebo ho plne chapem :)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 28 pro 2008 21:58

2Ivo: tak to ber třebas jako kult, ne? Jsou lidi, co PC a podobně neupgradovali léta ;-) a třebas jen proto, že to prostě furt dobře slouží a nic je k upgrade nenutí. Tohle může být prostě něco podobného....je to o zvyku. Kdo se s takovou DAW (jednu mám taky doma) naučí domrtě dělat, je to pro něj ergonomický, zná všechny vychytávky a umí to využít do maxima. Potom PC opravdu nechybí :-)

P.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2008 22:23

TOM-Thak píše:Btw. na co se to jeste vyrabi? Snad jen na nahravani v terenu, ale i tak mas notas a externi zvukovku s vice moznostma. Prece v dnesni dobe chtit delat neco s technikou a neumet ovladat PC mi prijde jako blbost. Vzdyt ty HDR maj taky menu .. pamet.. apod. to same mobilni telefony.. vsecko na jedno kopyto. Nauci se clovek jeden princip a lze ho aplikovat na veskerou techniku.
Poznam spickovych muzikantov , ktory sa vobec nekamaratia s pocitacmi .. pre nich su tieto zariadenia ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2008 22:28

Ivo píše:Neber to jako nějakou při (to ani v náznaku), ale marně pořád přemýšlím o nějaké výhodě digitálního nahrávače tohoto druhu (který v principu dělá naprosto a doslova totéž co nahrávání do DAW na PC tj. záznam digitálních wavů na HDD, akorát trošku neobratně a poslepu) proti nahrávání a editaci ve specializovaném programu v PC na pěkné obrazovce, s přehledem a x možnostmi. Kdybys třeba mluvil o záznamu na magnetický pás, to by už bylo něco trochu jiného ... Ale takhle tomu pořád nějak nerozumím :)
To je prave ten problem .. tych X moznosti .. HW zariadenia su relativne jednoduche a kazdy muzikant s nimi dokaze pracovat .. pocitac s programom je skutocne velmi komplikovane zariadenie .. Fakt poznam muzikantov (skutocne svetova elita) a maju pomali problem aj s mobilom ..

jackies

Příspěvek od jackies » 29 pro 2008 01:31

Pytkin píše:
Poznam spickovych muzikantov , ktory sa vobec nekamaratia s pocitacmi .. pre nich su tieto zariadenia ..

Fakt poznam muzikantov (skutocne svetova elita) a maju pomali problem aj s mobilom ..
Skutečná elita, i jiná elita takové věci neřeší a umět je ovládat nepotřebují.
Také skutečný muzikant nepotřebuje umět zvládat PC s Nuendem.
Na to jsou jiné profese.

BTW : raven (co jsem pochopil) chce nahrávat hiphop.
Něco mi napovídá, proč chce co nejjednodušší aparátek (ironie)

Klidně se teď do mě pusťte, já to ustojím :)

raven

Příspěvek od raven » 29 pro 2008 13:35

Tak díky za všechny názory. Chápu, že pro spoustu z vás je pc jednodušší a logičtější řešení, ale mě je ta druhá cesta prostě bližší a jak vidím, nejsem sám, takže snad mašinky "nevymřou". Byla by to škoda.
Nakonec jsem se díky vám vrátil k myšlence pořídit korg a teď už mi jen zbývá vyřešit ten mikrofon.
Takže ještě jednou díky

wire

Příspěvek od wire » 29 pro 2008 16:34

Masinky urcite nevymrou, ja sam jsem taky masinkar, akorat ty masinky nahravam do PC:)

jimyjones

Příspěvek od jimyjones » 29 pro 2008 16:43

no ja jsem sice taky lehce ujetej na "masinky", ale momentalne si proste neumim dost dobre predstavit,ze bych nejak nahradil cubase, aniz bych musel investovat do nejakyho workstationu, ktery fakt nemusim a mel pritom stejne moznosti.. nejde pouze o jednodussi ovladani, ale hlavne moznosti

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 29 pro 2008 17:00

bacha aby sa to tu nezvrhlo na flame-w
Porezal som sa krivakom, krivakom som sa porezal... a tak dale 8)
toho tu uz mame celkom dost :)

ak chce niekto robit podla seba, tak dobra rada je ta ktora pomoze v jeho filozofii a nie ktora hovori opak co je lepsie, lebo co je lepsie je irelevantne ak chce ist clovek svojou cestou...

Odpovědět