Doporučené pořadí insert efektů

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 bře 2006 03:11

velvet: jak fungujou impulsy u reverbu bych jeste pochopil, ale jak to muze fungovat u ekvalizeru a kompresoru? Umite nekdo vysvetlit zakladni princip ty technologie u eq a compu? Nejak se mi to nezda... diky...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

peteness

Příspěvek od peteness » 09 bře 2006 03:29

Velvet: Ktery z tech impulzu davas na master pro barvu?

velvet

Příspěvek od velvet » 09 bře 2006 23:31

loleq: díky, to jsou ty stránky!

Cyril: tak to já Ti asi smysluplně vysvětlit nedokážu :? Ale myslím, že právě na noisevault.com jsem četl návody jak vyrobit impulzy z hardware a jak to funguje... A mám dojem, že obdobně funguje plugin Colortone (od tý firmy co vyrábí Hydratone, teď nevím jak se jmenuje :evil: Ale Colortone má i free verzi a ta obsahuje pár presetů hardware-nějaký Neve, focusrite, avalon či SSL pokud si vzpomínám...)

peteness: přiznám se, že žádnej-můžu použít hardware RED3 od Focusrite nebo lampovej Avalon vt747sp. Kdybych nemoh , zkusil bych Colortone nebo BUS kompresor (nebo EQ) z kolekce Waves SSL (který ovšem, na rozdíl od colortone není free)
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

velvet

Příspěvek od velvet » 10 bře 2006 09:11

No, moc nechápu proč jsem sem tahal Wavesy, když dotaz byl na impulsy :idea: Sorry.
Tak že po omrknutí co je na noisevault.com z hardware compressorů-já bych zkusil Avalon AD2044 nebo impulzy LA2A limiteru. Ale v podstatě jakýkoliv impulzy z hardware, jež by se dalo použít, by mohly fungovat. Zkusim v nejbližší době vyšetřit čas, abych vyrobil pár impulzů ze svojeho hardware a porovnal to. Samotnýho by mne to zajímalo...

kexik

Příspěvek od kexik » 10 bře 2006 09:14

ja som skusal na sir-e impulzy z pcm81 a bol to pekny shit... sir odporucate? (ja som totiz neuspech zvalil na sw, princip by mal fungovat; ovsem problem mohol byt v nabrati impulzu co je druhy kamen urazu). sice je rec o mastrovani a nie reverboch ale to snad je jedno?

velvet

Příspěvek od velvet » 10 bře 2006 11:19

kexik, myslim, že to je jedno. I když to vlastně nemusí být o mástrování, jelikož "to" (jak klasickej reverb, tak impulz z hardware ) můžeme dát na "mixbus" při míchání , že ano. sir neznám. Máš ale pravdu v tom, že pokud byly impulzy shit, tak problém asi byl v nabrání impulzu-bude tady hrát svoji roli kvalita převodníků a kabelů myslím...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 čer 2006 18:25

velvet: dobry tipy!

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 čer 2006 19:48

pres jake convolvery roubujete impulsy? ktery je nej?

Puf

Příspěvek od Puf » 25 čer 2006 11:29

http://www.voxengo.com/product/pspace/ - NEJ

Nic lepsiho nenajdes kromne Altiverbu a Wizoo Verbu .

aum generator

Příspěvek od aum generator » 25 čer 2006 12:17

kexik: sir je imho uplne ok. dokonca ho mam radsej ako hnusne pomaly IR-1 ...a ak mas moznost robit aj na Macovi tak Altiverb mi prijde uplne najlepsi (a aj je minimalne tym ze ma najmensiu latenciu)

Cyril: convolution algoritmus je pouzitelny len na reverb. ludia ktory sa tym snazia kopirovat HW EQ/comp nerozumeju principu.

aj ked nedavno vznikol nejaky soft (alebo to bol HW?) ktory pouzival nejaky vlastny algoritmus na kopirovanie Kompresorov, a tiez tomu hovorili ze "convolution", ale z toho co o tom napisali to convolution jednoducho nebola a nechapem moc preco tomu tak hovorili. convolution je dost jasne definovany algoritmus a na kopirovanie kompresorov a EQ je imho nepouzitelny (ani co sa funkcnosti toho EQ/Comp tyka, ani co sa zafarbenia toho HW tyka)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 25 čer 2006 13:38

ja jsem pouzival akorat sonic foundry acoustic mirror... a chtel bych neco ve vst, nejlépe free.... ten sir mozna bude dobra volba

kexik

Příspěvek od kexik » 25 čer 2006 14:24

co fungule celkom iste, pouzit v sire namiesto impulzu obycajny sum z nejakej masiny. schvalne vyskusajte, je to poucne a master to velmi zaujimavo zafarbi

Odpovědět