Izolacia studia s bicimi v pivnici rodinneho domu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
kexik

Re: Izolacia studia s bicimi v pivnici rodinneho domu

Příspěvek od kexik » 18 črc 2011 07:35

modry rigips je len o malo lepsi nez obyc. sadrokarton... ale su to dalsie decibely k dobru, samozrejme... nahradi ju viac vrstiev bezneho sadracu, co ale je pri rovnakej cene viac prace.

charonme

Příspěvek od charonme » 18 črc 2011 10:03

su na nocne cvicenie akusticke bicie nevyhnutnost? Nedalo by sa v noci rovnako dobre cvicit na padoch?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 črc 2011 10:52

to je diskutabilne .. ono zavisi aj ake pady clovek ma .. trebars toto je celkom v pohode :

Obrázek

charonme

Příspěvek od charonme » 18 črc 2011 12:38

vsak to je otazka ze ci by nebolo lacnejsie a rychlejsie kupit super dobre pady (na cvicenie v noci) ako prerobit celu pivnicu megaizolaciou len na ten jeden ucel

alebo kompromis - tie najhlucnejsie a najtazsie odizolovatelne prvky nahradit padmi? ked uz nic ine tak aspon na kopak by to dost pomohlo a tam je asi aj najviac jedno ci je slapka prepojena na akusticky kopak alebo pad?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 črc 2011 12:58

no takovej hybrid bys asi tezko srovnaval hlasitostne ne? bud celej kit elektronickej nebo celej akustickej - jako nejsem bubenik, ale tohle je jasny

Mottore

Příspěvek od Mottore » 29 črc 2011 16:43

Diky za tipy . Zaujal ma hlavne ten Wolf. Ak tomu dobre rozumiem, je to asi zalozene na principe tazkej hmoty, ktora je rozdrobena, takze vlna tam strati vela energie a pritom sa ten material nerozochveje pretoze je to len piesok. Kvoli basom, by asi bolo dobre mat co najhrubsiu vrstvu... Niekde som cital, ze potrebna hrubka by mala byt porovnatelna s vlnovou dlzkou. Takych 1000 Hz ma (podla http://www.mcsquared.com/wavelength.htm) 3,4 cm, to je OK, ale napr. 60 hz ma 5,7 metra. Citim sa proti timu bezmocny :) . Da sa ten utlm nejako jednoducho vypocitat?

Tie Rolandy elektricke bicie poznam, su super. Mam tiez nieco podobne, ale je to akoby uplne iny nastroj. Ma to vela spolocneho a da sa na tom cvicit napr koordinacia koncatin, tempo a tak. Ale co je hlavny rozdiel je dynamicka odozva a odraz. Akusticke bicie dokazu hrat velmi dynamicky, od uplneho pianka az po brutus. Elektricke dokazu mat velmi inspirativne zvuky rozne ficurie, MIDI, hotove zmastrovane zvuky... Tiez maju tu vyhodu ticheho hrania napr. na sluchadla. Dymamika zvuku v zavislosti od sily uderu nie je taka siroka. Pad dokaze rozlisit len cast toho rozsahu, potom je to uz orezane aj nahor aj nadol.
Takisto pocit z odrazu je rozdielny. Do akustickeho bubna mozes udriet a vzdy je tam akoby este malinka makka rezerva. Z elektrickych bicich mam pocit "tvrdosti" odrazu. Neni to ono :)

kexik

Příspěvek od kexik » 01 srp 2011 10:42

ta korelacia s vlnovou dlzkou je nezmysel... to spolu fyzikalne nesuvisi. staci 1 milimeter dokonaleho vakua a zvuk je fuc a to zvuk o akejkolvek frekvencii. banalne povedane tie materialy viac alebo menej aproximuju chovanie vakua.

Mottore

Příspěvek od Mottore » 04 srp 2011 14:44

Takze ak najblizsie k vakuu je vzduchova medzera, je potom zbytocne davat do dutiny mineralnu vlnu? (nehovorim teraz o vnutornej akustike)

kexik

Příspěvek od kexik » 05 srp 2011 07:23

kdeze, vzduchova medzera ma od vakua daleko... nastuduj si nieco o teorii vlnenia
najviac energie vlnenia sa straca pri prestupe vlnenia cez fazove rozhranie, cize ked prestupuje z jedneho materialu do druheho. v izolantoch ako mineralna vlna alebo polystyren sa vlnenie siri vzduchovymi komorkami v materiali a straca sa na kazdom rozhrani kremicitan-vzduch-vzduch-kremicitan
vzduchova fuga ma len dve rozhrania, kym mineralna vlna spustu. straty pri prestupe takymto materialom sa menia na teplo.
dalsia moznost ako zabranit sireniu vlnenia je pohltenie pruznou membranou, ktora zmeni akusticku energiu na mechanicku. tento princip sa ale takmer nepouziva

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 21 úno 2013 12:01

A toto by mohlo byt zaujimave.Stara hobra v novom sate...
http://www.hofatex.eu/sk/aplikacia/obvodova-stena/69
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 úno 2013 12:46

nejak se to nenacita

MDudas

Příspěvek od MDudas » 21 úno 2013 14:10

Bol som v jednej garazi oblozenej uplne amatersky - iba 12cm vlnou a kobercami - bicie, 2 gitary, klavesy. Zvuk vonku bol takmer nepocutelny (mozno nie na spanie). Ovela vacsi problem mali s vetranim.... :wink: Tade unikalo najviac hluku. Ak to zatesnili, tak po 20-30 min bola vnutri sauna.
Tiez je asi podstatne v ako tichej stvrti je ten dom. Ak tam mate rusnu cestu, tak nema vyznam to extremne vytlmovat. A ako tu uz niekto pisal - neodflaknut detaily. Pruzne ulozenie panelov, ziadne zabudnute medzery a pod.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 21 úno 2013 15:05

Tk to skusim ako prilohu.
Přílohy
Izolacia steny hobrou 01.PNG
Izolacia steny hobrou 01.PNG (184.43 KiB) Zobrazeno 348 x
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Odpovědět