Izolacia studia s bicimi v pivnici rodinneho domu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Pytkin
Moderátor

Izolacia studia s bicimi v pivnici rodinneho domu

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 17:20

Uzivatel Mottore ma problem .. Zaregistroval sa ale nemoze zalozit novu temu .. Tak mu ju zakladam ja .. Tu je jeho problem :

Chcel by som urobit v rodinnom dome v pivnici studio / skusobnu. Je to miestnost 320x560 cm. Cvicim o.i. na akusticke bicie, casto aj v noci, preto potrebujem maximalne ucinnu izolaciu od okolitych stien a zakladov aby som nerusil obyvatelov domu. V pivnici mam podlahove kurenie. Co je vlastne 3 cm extrudovany polystyren a 5 cm betonova doska oddelena distancnym molitanom od bocnych stien. Z predchadzajucich diskusii je mi jasne, ze by som mal urobit miesnost v miestnosti.

Prva kriticka otazke je, ci sa basy akustickych bicich technicky daju odizolovat natolko, aby to na poschodi nebolo pocut a dalo sa tam kludne spat..

Dalsia otazka je - ak by som zachoval podlahove kurenie, cize nerobil zvysenu podlahu, aky bude prestup zvuku cez podladu do vyssich poschodi domu v porovnani s odizolovanym stropom a bocnymi stenami?
Ako izolaciu si myslim, ze by bolo vhodne nejakym pruznym sposobom pripevnit laty a sadrokarton na obvodove steny a urobit miestnost v miestnosti oddelenu co najvacsou vzduchovou medzerou. Napr.15 cm. Neviem, ci tam ma zmysel davat nejaky material ako rockwool airrock.

V pripade neuspechu takejto upravy, by sa teoreticky dala urobit este jedna vrstva sadrokartonu oddelena vzduchovou medzerou , alebo zdvojenie sadrokartonu. V najhorsom by som sa mozno vzdal toho podlahoveho kurenia, urobil tam druhu podlahu a kuril elektrinou.

Tie upravy sa mi zdaju tak narocne, ze nakoniec neviem, ci sa mi oplati do toho vobec pustat a bude jednoduchsie napr. pohladat nejaku garaz na mieste, kde by to nikomu nevadilo. Te je vsak na ukor pohodlia domova. Toto je moja dilema... ak vas nieco k veci napadne, napiste mi prosim . Dakujem vopred.

kexik

Re: Izolacia studia s bicimi v pivnici rodinneho domu

Příspěvek od kexik » 14 črc 2011 07:51

bez demontaze podlahy neurobis miestnost v miestnosti. imo ale mvm je extremne riesenie, osobne by som isiel do verzie sadrokartonova predstena + mineralna vlna v maximalnej hrubke. ak pod podlahou uz nie je nic len zem a zaklady, bude prestup zvuku podlahou minimalny a neriesil by som ho. najkritickejsi je samozrejme strop a potom dvere.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 črc 2011 09:20

ide o to , ze v podlahe ma kurenie .. aby to aj trochu kurilo .. aby tam neumrel od zimy :)

kexik

Příspěvek od kexik » 14 črc 2011 09:59

vsak prave preto... podlahu by som nechal jak je... neprijemne na podlahovom kureni je ze neni moc kompatibilne s kobercom a ten by asi v malej bicej miestnosti mal byt si myslim

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 črc 2011 10:04

no ale potom sa to bude prenasat po stenach .. tie udery ..

ja neviem .. ja si myslim ze bicie proste v rodinnom dome budu pocut vzdy ..

kexik

Příspěvek od kexik » 14 črc 2011 10:09

je rozdiel ci sa siri zvuk materialom pozdlzne alebo napriec. najviac zvuku prejde stropom vektorom kolmym na strop, tam je najmensia vrstva materialu. cize tam treba izolovat. co povedie beton cez podlahu a nasledne zvisle steny, to bude minimum
jasne ze daco bude pocut ale je rozdiel pocut a pocut. ja prave poznam bicmanov co to maju spravene tak ze hore v dome sa da normalne existovat ked dole do toho mlatia

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 črc 2011 11:42

jasne .. tak super .. tak vysonduj , ako to maju poriesene a napis to sem Mottore-ovi ...

boro

Příspěvek od boro » 14 črc 2011 12:58

Bicie dokazu byt hlucnejsie ako 120 dB. Akusticke predsteny dokazu eliminovat ~30 dB, samostatme stojace zvisle steny 50-75 dB [dierovane dosky, absorpcna tkanina, 2 samostatne tazke izolacie v rame na gumenych podlozkach]. Skratka malo. O podhladoch nehovoriac. Ale urcite to znizi hluk na znesitelnu uroven. Ničmenej, podlaha s kurenim to bude kazit najviac, vibracie sa prenesu vsade.

kexik

Příspěvek od kexik » 14 črc 2011 14:40

presne tak, pri dvojitom oplasteni sa da bez problemov vykantrit 60dB

http://www.knauf.sk/files/File/pdf/tech ... ty/W11.pdf

bacha na tie detaily napojenia na stenu, to su maximalne dolezite veci, aby sa to dodrzalo...

Mottore

Příspěvek od Mottore » 14 črc 2011 16:36

@Pitkin> Toto je zaujimavy obrazok. Zaujal ma ten asfaltovy pas. V katalogu nejakej audio firmy som videl, ze pouzivaju sendvičovanie roznych materialov a je to velmi ucinne. Pritom je to pomerne jednoduche urobit.
@kexik> s tym kobercom mas pravdu, a ucinnost kurenia sa kobercom dost znizuje, nieco tam na zemi musi byt kvoli akustike. S tym budem este experimentovat, napr. zakryjem podlahu iba ciastocne...

Myslel som , ze ta betonova doska na spodku je v podstate plus. Ze uz vlastne vytvara taku zdvojenu podlahu.

Nakreslil som nacrt mojej predstavy zatial > Obrázek .

Mottore

Příspěvek od Mottore » 14 črc 2011 16:54

lenze je to len zatial jednoduche oplastovanie.... Ak dvojite tak mozno potom nejako takto Obrázek
To aby som si sakra urobil rozpocet :shock: ...

Hammond

Příspěvek od Hammond » 14 črc 2011 18:14

Taketo "zdvojenie" izolacnej masy nebude mat prilis velky efekt. Na tej dvojstene, co sem pastol Pytkin je dolezita hlavne ta vzduchova medzera v strede. Paradoxne, ak by si v tej dvojstene pridal sadrokartonove vrstvy aj z vnutornej strany, STC by sa znizilo o priblizne 10dB.

kexik

Příspěvek od kexik » 15 črc 2011 07:34

mottore: koberec mozes nalepit aj na strop, malo komu to dojde ale je to skoro to iste ako mat ho na podlahe...
alebo dake molitanove absorbery aspon

Venti

Příspěvek od Venti » 15 črc 2011 16:25

A co pripadne este k tomu pridat toto ?
Tu akusticku izolaciu Wolf, http://www.akustickaizolace.cz/
alebo teraz mnou v Baumaxxe objavene http://www.modreticho.sk/

Odpovědět