Jak jednoduše nahrát koncert?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Vrsak

Jak jednoduše nahrát koncert?

Příspěvek od Vrsak » 06 lis 2009 13:47

V dnešní době zvukaři nic nenosí a na kazetu už se mi nahrávat nechce, tahat sebou notebook taky né. Chtěl bych se zeptat, zda je nějaké šikovné mini zařízení jako mp3 přehrávač kam si přes linkový výstup z mixu můžu zaznamenat celý koncert. Kvalita normální stačí v mp3 (320kb/s)
Něco obyč levnýho...vlastně takový mp3 s linkovým nahráváním...zatím jsem viděl jen s mikrofonkem jako diktafon...to je mi na prd.

EXCOM

Re: Jak jednoduše nahrát koncert?

Příspěvek od EXCOM » 06 lis 2009 13:51

nieco taketo? ZOOM H4
Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 lis 2009 13:53

kameramani vacsinou pouzivaju ZOOM H2 a H4 .. ma to aj mikrofony , co mne pride mozno aj lepsie , ako nahravat to z linky ..

EDIT : excom bol rychlejsi :)

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 06 lis 2009 13:57

To je moc drahý. Já myslel něco jako mp3 přehrávač za 300 kč....Ale vypadá to pěkně :D

jardatop

Příspěvek od jardatop » 06 lis 2009 16:22

Obavam se, ze i kdyby mp3 prehravac za 300 Kc umel zaznam z linkoveho vstupu do mp3 320kbps, tak to bude hnus, protoze to bude mit hnus prevodnik. Nejlevneji vychazi asi ta H2, ktera ma krome vestavenych konenzatorovych mikrofonu i linkovy (3,5 jack) stereo vstup.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 lis 2009 16:33

iriver H120 fungoval pekne

komasix

Příspěvek od komasix » 06 lis 2009 16:37

iriver E100 takhle používám. koupil jsem si ho za tímzo učelem a je v pohodě.

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 06 lis 2009 18:54

No něco takovýho hledám....to je vlastně mp4 player...to bude stačit...Koma6 můžeš mi říct jestli ten line-in je stereo a v jaký kvalitě to wma je nahraný, kdyžtak můžeš poslat kousek z toho nahraný? Díky P.

komasix

Příspěvek od komasix » 06 lis 2009 22:28

samozřejmě streo waw 16bit kHz. asi nemam nic nezmršenýho momentálně ani nic podle čeho by se dala posoudit kvalita. jo a dá se nastavit i vstupní citlivost, což je dost důležitý...

nixx

Příspěvek od nixx » 06 lis 2009 23:46

Takovej malej postreh z praxe: zaznam primo z mixu byva dost o nicem - je tam to, co jde do PA... coz v klubech je nekdy hodne odlisny od toho, co jde celkove do lidi. Zalezi o jakej koncert se jedna, ale pro hlasitou rockovou kapelu je to skoro k nicemu. Takova nahravka bude straslive nevyrovnana (samej zpev, malo kytar - ty totiz obycejne rvou z podia).
Takze je lepsi nahravat mikrofonem - idealni jsou prave ty rekordery na zpusob toho, co poslal Excom. Nebo nahrat oboji (linka z mixu + mikrofon) a udelat nejakej pomer.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 07 lis 2009 01:40

nixx píše:Takovej malej postreh z praxe: zaznam primo z mixu byva dost o nicem - je tam to, co jde do PA... coz v klubech je nekdy hodne odlisny od toho, co jde celkove do lidi..
Přesně tak!
Používám k tomuhle účelu právě Zoom H4, kterej dávám na trojnožce na rack zvukaře a výsledkem je poměrně přesný obraz toho, co šlo do lidí.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 09 lis 2009 08:30

Já právě natáčím na kameru a to co nahraje kamera je strašnej zkreslenej hnus...a co chci udělat je zvuk vyměnit za ten z mixu, aby to nebylo zkreslený...Co ta H4 při rachotu to není zkreselný? Moc se mi nezdá, že by to šlo...

Pak samozřejmě souhlasím co napsal nixx, ale myslím, že velké kapely to tahají z mixu, ale asi s tím rozdlem, že každou stopu zvlášť a pak jim to machři znova ozvučí na DVD...

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 09 lis 2009 08:33

Koma6 díky, Kolik že kHz - asi 44,1 nebo?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 09 lis 2009 08:56

Vrsak píše:Já právě natáčím na kameru a to co nahraje kamera je strašnej zkreslenej hnus...a co chci udělat je zvuk vyměnit za ten z mixu, aby to nebylo zkreslený...Co ta H4 při rachotu to není zkreselný? Moc se mi nezdá, že by to šlo...
No my (Insania) nejsme zrovna folková kapela :)
Ten Zoom H4 má 3 úrovně citlivosti (opravdu hardwarově - přepínačem) a ta nejslabší je do rockovýho klubu ideální.
Střední je ideální na běžnou hlasitost a nejcitlivější třeba na natáčení ptáků v lese. Pak lze ještě v menu nastavit jemnou citlivost.
Na video fórech jsem četl, že ho používá hodně lidí ke kameře (protože je fakt povedenej), ale že je pak potřeba v programu srovnat délky (od kamery to na hodinovým záznamu o pár vteřin nesedí)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 lis 2009 10:10

Vrsak píše:Já právě natáčím na kameru a to co nahraje kamera je strašnej zkreslenej hnus...a co chci udělat je zvuk vyměnit za ten z mixu, aby to nebylo zkreslený...Co ta H4 při rachotu to není zkreselný? Moc se mi nezdá, že by to šlo...

Pak samozřejmě souhlasím co napsal nixx, ale myslím, že velké kapely to tahají z mixu, ale asi s tím rozdlem, že každou stopu zvlášť a pak jim to machři znova ozvučí na DVD...
No .. ked naberies zvuk z mixu .. bude uplne na hovno .. to uz ti tu par ludi vysvetlilo .. uz som ti pisal , ze H2/H4 pouzivaju kameramani pri koncertoch , a naberaju zivi zvuk zo saly .. vobec to neni skreslene .. je to uplne paradne .. a ten potom pouziju k obrazu ..

dokonca co je zaujimave , tak viacery maju s H2 skusenost , ze sedi synchron obrazu aj zvuku .. vacsina ludi tuto skusenost nema .. ale proste je par ludi , ktorym to sedi .. je to zaujimava nahoda ..

Odpovědět