jak nejkvalitněji nahrát vinyl do pc

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 črc 2007 23:37

honzik: co to je konkretne za hudbu? Co myslis jako tou dynamikou? Jestli je to nejaka tanecni, tak bych to jen normalizoval (tj. aby byl nejhlasitejsi peak na -0,2 db, bezna funkce skoro kazdyho programu), jinak to akorat zkurvis podle me. Pokud je to nejaka hudba typu Led Zeppelin, tak bych do toho radsi taky nesahal :) ale jinak si muzes pohrat s nejakym maximalizacnim pluginem... Jestli se s tim nechces moc srat tak doporucuju na to proste hodit buzzroom vintage maxi, myslim ze je to tady: http://www5c.biglobe.ne.jp/%7Ebuzzroom/ ... oldvst.zip ...stejne je to vsechno pro srandu, uplne seriozne bys to musel poslat v podstate na remastering.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 črc 2007 23:51

cas straveny je ale omnoho dlhsi ako stiahnutie z internetu .. pripadne chod na brigadu .. za ten cas si zarobis tolko penazi , ze si ten album mozes kupit .. a to nesrandujem .. nestoji to za to .. jedine ze by to bola taka rarita , ze je nezohnatelna ..

hondzykk

Příspěvek od hondzykk » 24 črc 2007 00:55

takže nejdřív koupit nějakou jinou zvukárnu a potom ...

zvukovka :: http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,47

co třeba tahhle?

hondzykk

Příspěvek od hondzykk » 24 črc 2007 01:01

každopádně co se týká toho co je na těch deskách ::: je to různý i led zeppelin i music 4 dance :-) ::

cyril : dynymikou konkrétně nic :-) sem to jen tak plác :: de mi čistě o to aby to neztratilo na kvalitě ( v rámci možností)

kexik

Příspěvek od kexik » 24 črc 2007 08:53

cyril: nejaky limiter musis pouzit vzdy, inak sa spicky nastavia na nejaky praskanec a cele to bude desne potichu
pytkin: 73 collegium musicum nejaky inteligent "remastroval" a cd znie oproti platni skandalozne hnusne, total bumcink, stredy zablatene v jednej guli v strede a 80Hz bubon na base trha steny... co potom?
ja osobne ale zastavam nazor ze dosky si treba pustat na gramofone, pekne klidek, utierka, nahodit, popocuvat, hodit cigaro, relax... na to su platne, aby si z nich clovek neurobil rutinu, potom sa ani nemozu sprotivit

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 črc 2007 09:01

zvukovka: ja myslim, ze ta juli@ je druha moznost oproti tomu co jsem dal jako tip ja..
mix - predzesilovac: myslim, ze nuo rada je dostatecne kvalitni ;)
editace nahraneho: asi se spolehni na cit, to je asi nejlepsi rada :-) myslim, ze slusnym limiterem s nastavenim tak, aby bral jen obcasny spicky a pripadny lupance nic nezkazis. dokonce si myslim, ze neni treba ani predtim normalizovat, proste se nastavi vetsi treshold.
a jeste tip na nahravani: osobne bych nahraval 44100Hz/24bit a na 16bit prevedl az po procesech (limiter)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 24 črc 2007 09:45

No taky bych si to radsi obstaral jinak, bude to 100x kvalitnejsi asi i z mptrojky :) Pokud to teda nechces mit s tim feelingem...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 24 črc 2007 10:06

soft specializovanej na upravy záznamu z LP (lupance, gliče...) je COOLEDIT ted se myslim ten program jmenuje jinak
já jsem takhle digitlizoval různý nahrávky z kazet

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 črc 2007 10:45

Cyril píše:No taky bych si to radsi obstaral jinak, bude to 100x kvalitnejsi asi i z mptrojky :) Pokud to teda nechces mit s tim feelingem...
no hlavne je to hromada prace a jeste vetsi hromada casu... ripoval jsem si par nej singlu.. vysledek nebyl buhvijakej, stvaly me zejmena problemy se stereem - lepe receno s tim, ze basy nikdy nebyly mono (myslim tim s vyrovnanou silou vlevo a vpravo), ackoliv na vinyl tak jdou temer vzdy. ve vysledku jsem nad tim zlomil hul. tim poslednim hrebickem do rakve, bylo zjisteni, ze i na aretovany pozici technicse (otacky rizeny krystalem), to docela kolisa.. samozrejme pro ucho neznatelne, ale pro digitalni djing fakt nightmare. takze jsem proste zamack slzu a vykaslal se na to... dneska uz se tomu jen smeju :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 24 črc 2007 10:50

ak si nemal rovnaky bas vpravo a vlavo, tak si mal velmi nahovno nastaveny antiskating alebo biednu prenosku, skor to prve. vtedy sa ti zaryva ihla viac na jednu stranu drazky a kedze stereo je riesene stranovym zaznamom, vysledok je presne taky. pripadne ak si mal smejdovy gramec bez antiskatingu, to je to same

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 črc 2007 11:06

no ja nad tim dumal kexiku neboj, problem ale byl, ze u jedny desky to bylo na jednu stranu a u druhy na druhou. taky mluvim ciste o basech, ostatni frekvence mi prisly vyvazeny v ramci sterea normalne.. u housovejch tracku to casto zacina kopakem a tam to bylo prave hrozne poznat..
no a gramofon byl technics1200mk2 a prenoska fungl nova ortofon omb5 (?). antiskating nastavenej tak, jak se nastavuje (vaha zateze = cislicko na antiskatingu :-) a samozrejme 0 na zavazi odpovidala opravdu nule - nastaveno pri rovnovaze)

kexik

Příspěvek od kexik » 24 črc 2007 11:11

v tom pripade srackova prenoska alebo opotrebovany/poskodeny hrot
bas z vinylu je v strede jak prasa

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 24 črc 2007 11:13

No, ja se presne na neco podobneho chystam. Mam par desek, ktere 1) nevysly na CD 2) maji na CD prisernou kvalitu. Proto si rikam, ze kdyz je prozenu nejakym fajnovym ADckem, nemuselo by to byt na skodu ;) Uvidime...
BTW, nevite nekdo o nejakem phono preampu s XLR/+4dBu vystupem ? Kazdedy mi rika - pripoj na symetriku klidne ty cinche, ale je to neskutecna prasarna. Bohuzel nikdo mi neni schopen poradit, jak takovou vec udelat korektne (a pokud ano, pak pouze v teoreticke rovine (trafo, atd.). Diky za tipy

nathanael

Příspěvek od nathanael » 24 črc 2007 11:23

Jentak pro zajímavost.
Nedávno jsem narazil na USB gramec. S kvalitou to asi nic moc společného mít nebude, ale proč se tu o tom nezmínit.

Turntable with USB Record

Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 24 črc 2007 11:30

Kermitak píše:No, ja se presne na neco podobneho chystam. Mam par desek, ktere 1) nevysly na CD 2) maji na CD prisernou kvalitu. Proto si rikam, ze kdyz je prozenu nejakym fajnovym ADckem, nemuselo by to byt na skodu ;) Uvidime...
BTW, nevite nekdo o nejakem phono preampu s XLR/+4dBu vystupem ? Kazdedy mi rika - pripoj na symetriku klidne ty cinche, ale je to neskutecna prasarna. Bohuzel nikdo mi neni schopen poradit, jak takovou vec udelat korektne (a pokud ano, pak pouze v teoreticke rovine (trafo, atd.). Diky za tipy
to vobec neni nijaka prasarna

Odpovědět