jak nejkvalitněji nahrát vinyl do pc

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 črc 2007 16:17

kexik : jasna vec .. tiez si myslim ze platne su platne a treba ich pustat na gramci :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 črc 2007 16:20

inak co sa tyka preampu .. pamatam sa , ze kedysi v amaterskom radiu vyslo par preampov , na ktore sa spievali ody ako dobre hraju a ze zvuk je lepsi ako z CD .. neviem ci to bola pravda .. ale verim ze ten premp sa dost zasadne podpise na celkom vysledku .. takze nez pouzit bezny mikrofonovy preamp , radsej by som hladal daky seriozny phono preamp ..

kexik

Příspěvek od kexik » 24 črc 2007 16:27

rieseni z ARA som postavil asi 10... najlepsi vysledok (pouzivam dodnes) dava pasivny korekcny clen medzi dvoma linearnymi stupnami. dudkove preampy su supertiche ale osobne ma zvukovo nezaujali (alebo som nieco posral), malo detailov a "pomale" basy. ale to je taka poznamka na okraj, neverim ze to bude dakto stavat. co je dolezita poznamka, prenoska nepracuje spravne, ak neni pripojena na predpisanu zataz, ktora je pri mm prenoske 47kOhm presne. takze mikrofonovy preamp mozete pouzit len ak mate meraciu platnu, lebo ekvalizacia v pocitaci bude zlozita, nebudu to tie idealne dve tolne priepuste za sebou

Exit

Příspěvek od Exit » 19 srp 2007 21:07

cubase, nuendo- nahrat tak do -3db, projet jednotlivy stopy PSP Vintage Warmerem,popripade pouzit lehce eq, a pokud bude treba trosku odstranit od sumu...na master hod L2 jenom lehce na limitaci a zdarec,melo by to hrat....

Aspon tedy ja to tak delam, pouzivam k tomu Vestax 06 a 2x Technics 1200, prenosky Shure M-47 a jedu primo do zvukovky..

Odpovědět