Jak synteticky docílit modulovaného hlasu?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 črc 2007 23:43

Pytkin: To kytarové tremolo je možné, tolik jsem tu skladbu od J. B. J. nezkoumal; jedná se mi hlavně o ten modulovaný hlas. Jestli je to tedy ale dělané TalkBoxem - existuje nějaký takový VST/DX efekt? Jak psal rastis - dělat to "mechanicko-orálně" je už asi trochu mimo :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 črc 2007 23:44

jindrix : nikdy som nevidel taky vst/dx efekt , ktory by to napodobnoval ..

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 11 črc 2007 23:47

Tušil jsem to, i když stále doufám, že něco alespoň trochu podobného najdu :) Ale díky moc!

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 11 črc 2007 23:55

Je to kytarova krabicka Talkbox... Dokonce v reklame na ten konkretni se zminuji i o Bon Jovim. Ted ale netusim ktery to je, je jich vic, ale uz z principu ho nelze nahradit VSTckem. Jednou si ho poridim...

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 12 črc 2007 15:36

Jindrix píše:nevím, jestli znáš skladbu "Nightflight To Venus" od Boney M (zřejmě ale znáš) - je to předehra k jejich skladbě Rasputin - ten robotí hlas prý nahrávali ve studiu také jaksi "mechanicko-orálně" - prý mluvili do dlouhé roury a tu snímali mikrofonem a dále zvuk upravovali...
Presne! Pri počúvaní tej ukážky Boney M som mal pocit, že to niekto hovorí do rúry a zosnímaný zvuk sa ďalej upravuje vocoderom. :)

Čo sa týka toho Jona Bon Joviho - ak to chceš syntetizovať, takisto sa prikláňam k synťáku s formant filtrom. (V ZynAddSubFX-e je dokonca jeden preset, čo robí "oioioioioi...", snáď by sa tam dalo spáchať aj niečo také ako v tvojej prvej ukážke).

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 črc 2007 18:47

Pierre niko píše:Je to kytarova krabicka Talkbox... Dokonce v reklame na ten konkretni se zminuji i o Bon Jovim. Ted ale netusim ktery to je, je jich vic, ale uz z principu ho nelze nahradit VSTckem. Jednou si ho poridim...
Máš pravdu a díky, dnes jsem trochu pátral na internetu a našel jsem na nějakém e-shopu ten TalkBox, asi za 5,5 tisíce... Opravdu tam píšou, že kdo neví jak to zní, má si poslechnout tu písničku od J. B. Joviho... A k mému překvapení to opravdu má tu "hadici" do úst, kterou se ten zvuk vlastně ovládá... No, pořizovat si to nebudu, chtěl jsem jen takový zvuk do jedné ze skladeb... Takže se smířím s nějakou alternativou i s tím, že to prostě nebude takové; pohraji si s těmi různými efekty, na které mi tady kolegové napsali odkazy... Díky!
asymetrix píše:Presne! Pri počúvaní tej ukážky Boney M som mal pocit, že to niekto hovorí do rúry a zosnímaný zvuk sa ďalej upravuje vocoderom. :)
Čo sa týka toho Jona Bon Joviho - ak to chceš syntetizovať, takisto sa prikláňam k synťáku s formant filtrom. (V ZynAddSubFX-e je dokonca jeden preset, čo robí "oioioioioi...", snáď by sa tam dalo spáchať aj niečo také ako v tvojej prvej ukážke).
K Boney M - no právě, já jsem o tom také v tomto smyslu už před dlouhou dobou četl, nebo slyšel, že to prý tak točili ve studiu... Ten zvuk by to mluvení do roury opravdu mohlo tak udělat... Ale nechci se přít s ostatními a na netu se mi zatím nic o konkrétním způsobu tvoření této skladby najít nepodařilo, jen samé placené odkazy na stažení této skladby za "směšné zlomky €" a s "miliony" registračních formulářů :(

Ohledně Jona Bon Joviho - už jsem sehnal SW věcí s Formant Filterem více, jen teď v pracovní dny nějak není čas to vyzkoušet - a času to chce hodně, alespoň u mě.
I na to, o čem píšeš Ty, se zkusím podívat, jestli to někde najdu. Díky!

Pro "elektri" (ohledně robotího hlasu z Boney M - Nightflight To Venus):
elektri píše:nevím ze které je tahle skladba doby, ale to mluvení do roury, je na 100% Orange Vocoder...
"Nakopni" mě prosím trošičku - opravdu jsem ještě neměl čas zapátrat - Orange Vocoder - zase to neexistuje jako SW efekt (VST...)? Nebo ano?
Díky předem!

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 črc 2007 19:00

Jindrix: zkus napsat na instrumento.cz, nekdo by tam mohl ten talkbox mit a treba by ti ho pujcil...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 črc 2007 19:13

Cyril: Díky za tip - alespoň vyzkoušet bych to určitě chtěl. A třeba pro to pak najdu takového využití, že si to možná i koupím :)
Pokud mi to ale půjčí, snad mi k tomu i (pro)dají nějaký hygienický "náhubek" :) :)
Nicméně opravdu zkusím je poptat. Díky!

elektri

Příspěvek od elektri » 12 črc 2007 20:19

Jindrix: ten Orange Vocoder je přímo VST http://products.prosoniq.com/cgi-bin/re ... &refno=31/

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 črc 2007 20:28

elektri: Díky! No, freeware to zrovna není :)
Ale uvidíme :)

nunu

Příspěvek od nunu » 12 črc 2007 20:32

Jestli to potrebujes do toho bon joviho,je mozna i varianta ze vystrihas ty steky a narves do sampleru nebo primo do tracku.Pokud ten zvuk mas na nejakou jinou vec,tak asi smula.

Taky by se mi hodil...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 črc 2007 20:42

nunu: Mám (tedy chci použít) ten ZVUK na něco jiného... Nechci zkopírovat to Bon Joviho "uaa ua..."... :(

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 14 črc 2007 12:02

Pánové, moc díky všem za vaši ochotu a vaše příspěvky.
V podstatě jste vyřešili můj problém.
TalkBox už si ani půjčovat nebudu, protože pro účely, které potřebuji, mi pomohly vaše rady:

Ohledně toho zvuku z Bon Jovi:
elektri píše:... popřípadě vyzkoušej starého dobrého DelayLama (božský plugin), sice to není efekt, ale podobné zvuky z toho lezou
Tak tohle je tedy opravdu dosti svérázná věc :)
Ale když se za to dá vhodně nastavený vocoder + nějaké filtry a FX, je to skoro přesně to, co jsem potřeboval. (Navíc se to naštěstí nemusí ovládat ručně, ale dají se nasnímat X/Y souřadnice v podobě MIDI dat a pak nasequencovat :) )
Jak jsem psal - nechtěl jsem Bon Joviho zvuk kopírovat, jen docílit podobného znění a to se mi díky tomuto pluginu povedlo.

Nyní k tomu robotímu hlasu od Boney M - sice to nebyl primární dotaz, ale také mě to trápilo a také se podařilo:
elektri píše:nevím ze které je tahle skladba doby, ale to mluvení do roury, je na 100% Orange Vocoder, pokud to není on, tak je to uplně ten základní preset, který tam je, když to spustíš
Orange Vocoder jsem si stáhl v demoverzi a je to přesně ono.
Navíc to má kromě toho robotího hlasu i spoustu dalších "vokodérských" možností... Pořídím si plnou verzi :)

Takže ještě jednou díky moc všem; je vidět, že na tohle fórum opravdu chodí nejen neznalci jako já, ale i lidi, kteří vědí a znají :)

elektri

Příspěvek od elektri » 14 črc 2007 12:09

Jestli chceš tu plnou verzi Orange koupit, tak s tím raději brzdi a podívej se ještě na další, spousta jich je i zdarma, tak ti možná nějaký bude stačit:

http://www.kvraudio.com/get.php?mode=re ... =1&rpp=100

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 14 črc 2007 12:49

elektri: Neboj, nejdu ji hned online objednat :)
Ale moc díky za link, kamaráde - určitě se podívám!

Odpovědět