Malomembránový mikrofon k Apogee Duet (na sitár)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
emptysound

Re: Malomembránový mikrofon k Apogee Duet (na sitár)

Příspěvek od emptysound » 03 pro 2010 17:13

Namíchat sitár do nějakého dalšího hlučnějšího materiálu (občas mám v plánu) nebude myslím problém, opačně to de dost blbě.

Proto asi měkčí a zastřenější zvuk bude vhodnější.

Sitár který vlastním není žádná turistická trofej, ale skutečně vydařený mistrovský nástroj (eště ten mistr mu chybí :-)) takže zachytit ten zvuk nebude nic jednoduchého. Prostory ve kterém ho hodlám nahrávat nejsou sice nic moc, ale jelikož mám nějakou řemeslnou průpravu (a i nějaký materiál na skladě), nebude problém upravit. Překvapila mě právě volba omni kapsle, ale asi když je dobrá akustika...

Taky mě překvapuje že se Vám zdá Duet jako dobrý převodník/předzesilovač. Podotýkám, že nechci další škatule (předzesilovač) a hodlám používat jenom integrovaný na Apogee. Proto mi příjdou Shoepsy trochu přestřel. Nejsem audiofil a myslím si že mnohem, mnohem, mnohem... podstatnější je co a jak člověk hraje, než jak věrně to zachytí. Dále pak stejně většina hudby skončí v mp3 a lidí co poslouchají hudbu na jiném médiu je dnes minimum.

Nepotřebuju taky ten mikrofon koupit hned. Klidně si počkám a počíhám na něco dobrého. Moje filozofie je, že je lepší investovat všechnu energii do něčeho co opravdu stojí za to než plýtvat energií na kompromisech a nakonec zjistit, že to bylo energeticky mnohem náročnější, než jít přímo. To už jsem si zkusil a tudy cesta nevede.

Nechci taky platit za značku ! Proto třeba Neumann nepřipadá v úvahu. Možná se pletu.

Děkuju zatím všem za radu. Jestli má někdo další typy, klidně sem s nima.

Jirka

emptysound

Příspěvek od emptysound » 03 pro 2010 17:20

Ivo píše:Nemá ale zase ten prostor :) No ale je to úplně nová kapsule, něco mezi kardiodou MK4 (kterou nemám moc rád) a širokou kardiodou MK21. Myslím že se to moc povedlo a po tom vyzkoušení asi zase zchudnu :) MK22 má takový jemný teplý jen lehounce směrově zaostřený zvuk ...
to jo, ale ty vyšší tranzienty jsou takové hodně bodavé (klikavé) to právě nemám moc rád (neříkám že je to špatné, někomu to určitě bude vyhovovat)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 pro 2010 17:22

Apogee je v tomto ohledu úplně v pohodě i na Schoepsy ... Tady je třeba kombinace Schoeps + Apogee (Rosetta) + Gold Mike:

http://www.savita.cz/index/odkazy/savit ... %20Eli.mp3

http://www.savita.cz/index/odkazy/savit ... te%20a.mp3

(vše kromě zpěvu)

Po těch letech nahrávání a vyzkoušení dalších x+x malomembránových mikrofonů můžu jednoznačně říct, že nic lepšího než Schoeps jsem zatím neslyšel (a to jsem tady měl i kolekci DPA mikrofonů za půl milionu) ..

Jinak to porovnání - každý mikrofon (kapsule) má svoji jinou optimální polohu, vzdálenost atd. Takže porovnání různých kapsulí v úplně stejné poloze vůči nástroji je v něčem omezené ...

emptysound

Příspěvek od emptysound » 03 pro 2010 17:36

http://www.gearslutz.com/board/remote-p ... uitar.html

tenhle test je moc dobrý. díky za to....

nejvíc mi se mi líbí zvuk Beyeru. je hodně hluboký s propadem na středech a tudíž právě ten zastřený tajemný a veskrze objemný zvuk (slova prosím brát se značnou rezervou)

pak určitě Shoeps, který mi zní strašně nenuceně a přirozeně, žádné větší zkreslení a vcelku rovný zvuk.

naposledním místě JZ, který mě sice trochu baví, ale má docela dost středů a příjde mi takový jakýsi zkreslený

Ještě malá poznámečka: Poslouchám na Dynaudio BM5A monitorech v nepříliš ak. upravené místnosti 4x7 m

matucha

Příspěvek od matucha » 03 pro 2010 22:02

No je dost rozdil v ruznym podani mikraku, sou vejskovy mikraky, co znej skvele a pak ty ktery znej jak tristeni skla nebo jako kdyz ho clipnes.

Taky hodne zalezi na tom kam jakej mikrak das, nektery tucny kousky zas umej blatit.

Schoepsy sou ale skvely, mam rad jejich charakter.

emptysound

Příspěvek od emptysound » 04 pro 2010 10:27

Děkuji všem za rady a tipy. Nechám si nějakou dobu na prozkoumání, pozkoušení a třeba i pohledání bazarových věcí. Čas tu nehraje roli, důležitá je spokojenost.

emptysound

Příspěvek od emptysound » 04 pro 2010 17:55

Ivo píše: Pokud tu možnost máš a chceš se z výsledků těšit, nešetřil bych ... a ta permanentní radost z výsledků ti těch pár korun navíc dokonale vyváží ... l
radost vázaná na výsledky nemůže být nikdy permanentní, ale vždy dočasná !!!

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 pro 2010 17:58

emptysound píše:
radost vázaná na výsledky nemůže být nikdy permanentní, ale vždy dočasná !!!
Tak každá jedna radost (i starost) na světě :wink: Záleží do jaké hloubky vhledu do reality chceme jít, že ?

skeld

Příspěvek od skeld » 09 pro 2010 14:03

emptysound píše:http://www.gearslutz.com/board/remote-p ... uitar.html

tenhle test je moc dobrý. díky za to....

nejvíc mi se mi líbí zvuk Beyeru. je hodně hluboký s propadem na středech a tudíž právě ten zastřený tajemný a veskrze objemný zvuk (slova prosím brát se značnou rezervou)

pak určitě Shoeps, který mi zní strašně nenuceně a přirozeně, žádné větší zkreslení a vcelku rovný zvuk.

naposledním místě JZ, který mě sice trochu baví, ale má docela dost středů a příjde mi takový jakýsi zkreslený

Ještě malá poznámečka: Poslouchám na Dynaudio BM5A monitorech v nepříliš ak. upravené místnosti 4x7 m
Ty Beyery doma mám a baví mě na nich to, že se na ně dá nahrávat snad všechno s dobrým výsledkem (zkoušel jsem vokál, kytarový i baskytarový aparát, overheady, perkuse, akustická kytara) na sitár budou určitě fungovat taky.

emptysound

Příspěvek od emptysound » 19 pro 2010 16:57

Takže volba padla nakonec na Beyerdynamic MC 930. Stereo pár už je doma. Teďka už jenom správné umístění mikrofonů a bude vymalováno. Dík všem za podnětnou diskuzi a hlavně Ivovi za ukázky.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 12 led 2011 23:14

emptysound píše:Takže volba padla nakonec na Beyerdynamic MC 930. Stereo pár už je doma.
... doufam ze mezi ohlasy a zkusenostmi pravladaji sama pozitiva (o socialnich jistotach v nasem oboru bych polemizoval nerad).
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Odpovědět