Metalcore zvuk

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Brenda Walsh

Re: Metalcore zvuk

Příspěvek od Brenda Walsh » 04 úno 2010 10:48

Je fakt že u toho metalcoru je trend ve zvuku bicích takovej, že to ani moc přirozeně nezní, má to takovej dost automatovej zvuk. Ale u tohodle stylu mi to ani nevadí.

vasek

Příspěvek od vasek » 04 úno 2010 10:50

No když už jsme u toho... Zní to sterilně a samply v bicích skoro určitě jsou (myslím tu ukázku z YT). Myslím, že kdyby to bylo nahraný tak nějak obyč bigbítově, tak bude asi pěkně cítit agrometalem.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 04 úno 2010 11:23

vasek píše:Myslím, že kdyby to bylo nahraný tak nějak obyč bigbítově, tak bude asi pěkně cítit agrometalem.
Dobre ty! :D

komasix

Příspěvek od komasix » 04 úno 2010 12:14

Wohma píše:
vasek píše:Myslím, že kdyby to bylo nahraný tak nějak obyč bigbítově, tak bude asi pěkně cítit agrometalem.
Dobre ty! :D
:D

Armi

Příspěvek od Armi » 09 úno 2010 22:50

Basu jsem tam tehdy podělal já :( :oops: , nervy jak cyp, půl roku hraní na basu, asi 14 dní učení dvou songů... Nahrál jsem to docela dost nevyrovnaně, tak se basa musela docela dost komprimovat... proto i jen tak hučí...

wreptile

Příspěvek od wreptile » 10 úno 2010 13:05

Však Armi nikdo ti to neměl za zlé, všichni jsme tehdy měli dost slabé zkušenosti.

pavlucha

Re: wreptile

Příspěvek od pavlucha » 04 bře 2010 12:15

Sice trochu pozdě, ale...
...na rovinu bez jakéhokoliv posměchu a jízlivosti... pominu zcela hudbu, to je vaše věc, bavíme se jen o tech. stránce:
Úplně nejvíc celkovému mixomasteru pomůže to pořádně zahrát, což se u těch vašich dvou skladeb fakt nepovedlo, to je jasné. Nevím jak jsou ty nahrávky staré a jak jste mezitím instrumentálně vyrostli, ale chce to cvičit a hrát do metra. Nástroje musej na sobě sedět jak "prdel na hrnci" a pak se budeš divit jak se to míchá "samo" (s nadsázkou). Když to nezahrajete, nedá se svítit, musíte víc střihat nebo si zjednodušit party, pomáhají si tak vesměs všechny modly coru. Když to nedá bubeník do kliku, jste od začátku v řiti a nepomůže nic, i kdybyste to třeba na kytary dali jak polobůžci - prostě nemá valného smyslu dále investovat do nahrávky a situaci zachrání jen rozumná domluva v kapele a pronájem zkušeného studiového hráče. Pokud je váš bubeník dobrej, ale prostě jako každej chyby udělá, nemusí odehrát skladby v kuse, dá se to nahrát i po částech, poněvadž při troše soudnosti a zkušeností se dají střihat i bicí. Triggery a vzorky z EZdrummeru jsou v téhle muzice běžná záležitost. Je to prostě coredydžina (bez urážky) a musí se to sypat a hrnout bez zaváhání, o dynamiku moc nejde, spíš o "volume racing". S dostatkem času to zkušený zvukař jistě zmákne dobře. Každopádně čím lépe to sami zahrajete, tím méně peněz vás to bude stát.

komasix

Příspěvek od komasix » 04 bře 2010 12:23

...tak to vidíš... 100% souhlas (i s coredydžinou :) )

Amorph
Moderátor

Metalcore zvuk - Nova nahravka a mix

Příspěvek od Amorph » 13 bře 2010 15:29

Kapela se vypravila znovu do studia a nasledne mi poslali tracky na mix. Tady je vysledek. Co vy na to?

Wohma

Příspěvek od Wohma » 13 bře 2010 19:52

Rozhodne lepsi, ale kytary i tak chvilama trochu rozjety a hlavne mi prijde, ze v nekterych riffech, kde neni jen "dz dz dz", to docela tahaji za usi - bud je to ladenim nebo rukama, to uz nedokazu rozpoznat.
Mimochodem zpevacka mi na predchozich nahravkach prisla lepsi, zato wreptiluv hlas (zpivas tam ty, ze? :)) mi prijde dost dobrej.

Bici jsou triggerovany? Prijdou mi dost strojovy, dokonce i na pomery zanru :) Ale cokoli-core mi moc nerika, takze mozna jen neznam spravny kapely.

vasek

Příspěvek od vasek » 14 bře 2010 09:46

Ženskej vokál je moc v pozadí a basa moc nefunguje. Jinak slušnej demáč.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 bře 2010 10:34

wohma: kopak a virbl jsou podlozeny samplama, ale nejsou uplne nahrazeny. Me to prijde na pomery zanru v klidu (ta strojovost).

vasek: co na base myslis, ze nefunguje?

velvet

Příspěvek od velvet » 14 bře 2010 12:10

Amorph, poslouchám ten poslední mix na minirepráčkách z Macbooku a je to OK :wink:
Bicí s kytarama jsou slyšet nejvíc, kopák i snare maj pro mne příjemnej sound, vůbec mi neva že jsou podložený samplama, strojovost mi neva, resp. nenapadlo mne to. Basu taky občas zaslechnu :D což je na ty repráčky úspěch ! No, zpěvačka by možná mohla být o něco malinko víc vytažená....
Moc tento žánr neznám resp. spíš mi to k mému překvapení připomíná nějaké ty Judas Priest nebo Irony, což taky moc neznám... Můj Macbook i já říkáme OK, ať je to žánr jakýkoli...
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

-------------------------------------

vasek

Příspěvek od vasek » 14 bře 2010 20:16

Amorph: no přijde mi, že spíš hučí, než aby dělala "maso". Ale to je hlavně věc nástroje.

komasix

Příspěvek od komasix » 14 bře 2010 23:38

Tak to je jiná už...
Basa souhlas jen hučí
zpěvačku víc nedávat
zní to teda extra heavy metalově i já slyším judas
tomu dost pomáhá ten zpěv, ale po chvilce mi to přijde spíš přednost jakože zajímavý
virbl neni pěknej... má malou ránu ..víc tečky míň strun
kytary sou pure metal... vytáhl bych ňáký pěkný středy at to je taky trochu core :)
strojovost je v pohodě
...jinak OK. hudebně mi to přijde dost popina (ve smyslu MTV) ale docela by mne bavilo to míchat.
__________jen můj názor..hodně zdaru

Odpovědět