Metalcore zvuk

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
wreptile

Metalcore zvuk

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2010 13:55

Zdravím,

chtěl bych poradit. S kapelou půjdem v březnu po druhé do stejného studia, první nahrávky nám zpočátku vyhovovaly, ale postupem času nás jejich zvuk omrzel.
http://bandzone.cz/ghostface

kytary byly nahrávány na 300W lampový aparát Crate BV, to byla možná co se týče zvuku chyba
basa byla nahrávána přímo do linky přes preamp Sansamp PSA11

Jinak je to rozhozené, neměli jsme dost času nahrávat s metronomem.

Co byste na tom zvuku zlepšili a jak? Chtěli bychom zvuk charakterem podobný http://www.youtube.com/watch?v=0ZE1bmcWMUY

Díky.

Amorph
Moderátor

Re: Metalcore zvuk

Příspěvek od Amorph » 02 úno 2010 14:23

no ja myslim, ze to predevsim neni moc vymichany. Ten zdrojovej zvuk kytar sam o sobe neni uplne spatnej. I kdyz na metalcore si musite koupit 5150 a pred to musite dat tubescreamer;) Rytmicka rozsypanost tomu samozrejme nepomaha. Basa je trochu hucak a nema zadnou dravost. No hele tezko rict, podle me proste tohle zni moc prirozene a hrube nahrany a jen trochu hlasitostne srovnany stopy a tady zacina editace, mix a produkce. Jo a je to moc nahlas az do neprijemnyho zkresleni. To ja sice core ale v trochu spatnym smyslu.

kexik

Příspěvek od kexik » 02 úno 2010 14:56

wreptile píše:
Jinak je to rozhozené, neměli jsme dost času nahrávat s metronomem.
sam si si navrhol jedno zlepsenie zvuku ;)

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 02 úno 2010 15:28

raději bych to posluchal s nějakým vyloženě demozvukem, než kdyby to mělo super našláplej zvuk, ale bylo to pořád stejně blbě zahraný. Ten zvuk je na to jak je to zahraný uplnej luxus. Spíš než podle metronomu nahrávat, by ste měli podle něj cvičit aby to takhle nedopadlo.

komasix

Příspěvek od komasix » 02 úno 2010 16:21

Nemůžu ted poslechnout ale je jednoznačně pravda že ta tuna metalkorovej kapel který nejdou rozeznat od sebe a všichni maj ten stejnej super zvuk má společnýho ještě to, že je to perfektně zahraný. Bez toho se metal core dělat nedá. Nicméně po zvukový stránce je to dost specifický a třeba někdo z místních bardů dá nějakou konstruktivní radu...

wreptile

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2010 18:05

Amorph-> Co se týče 5150 a Tubescreameru, řekněme, že mně osobně příliš Peavey nesedí. Tentokrát budu nahrávat nejspíše na Orange Rockerverb nebo Mesa Rectifier.

To All-> O nepřesnostech vím, začiná to u bubeníka, pokud se nahrají už bicí mimo klik, tak mimo klik je vše. Sám tam mám nejméně dva party mimo, teda nejvíc se stydím za to sólo, které zahraju o půl noci po probuzení líp, jak na téhle nahrávce. Za předpokladu, že již rok hrajem s metronomem, nepředpokládám, že by to nyní dopadlo, co se týče rytmu takhle tragicky. Proto nyní řeším hlavně zvuk. Co se týče ohlasů fanoušků, či nějakých nezávislých posudků, většině lidí přijde ten zvuk strašně plochý, bez hutnosti. Mně osobně kytary charakterem sedí, mám rád středový zvuk, bohužel to zvukař možná při mixování až příliš se středy přehnal, tohle mi přijde hrozně patrné na levé kytaře. Takže prosím, kdyby jste své rady směřovaly na zvukovou stránku.
Naposledy upravil(a) wreptile dne 02 úno 2010 21:26, celkem upraveno 1 x.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 02 úno 2010 18:21

wreptile: Jako posluchaci mi ten zvuk prijde asi nejlepsi na tech skladbach! Nejsem zadnej virtuos na kytaru (spis jsem pekne levej), ale hrajete to misty dost strasne (hlavne kytary, sorry). Je to MOC mimo click. Jasne, mit vic casu, bylo by to lepsi, tomu verim,je to velka skoda takhle si to pokazit.

komasix

Příspěvek od komasix » 02 úno 2010 19:56

...tak sem to ted poslech a sorry: zvuk fakt neřešte. zkoušejte, hledejte nápady a pilujte. Tohle se fakt nedá :!: neber to špatně prosím, ale "podobnou" muziku posloucham a stylově jsem taky nebejval daleko takže nejsem uplně mimo mísu.

wreptile

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2010 21:25

koma6-> Tak ještě jednou, tyhle nahrávky jsem dělali před rokem, nyní hrajem všichni tak o 100% lépe a chceme, aby ty investované peníze do dalších nahrávek stály za to. Cvičíme neustále co to jde, cvičíme na zkouškách s metronomem každý nástroj zvlášť. Potřebujeme radu, jak zlepšit zvuk, né jak se naučit hrát. Takže prosím nyní pouze konstruktivní kritiku. Nehodnoťte co je na těch nahrávkách nepřesné, ale co by zvukově šlo zlepšit a jak, děkuji.

Jens Ludwig

Příspěvek od Jens Ludwig » 02 úno 2010 21:42

tak dle mě by docela zvuku pomohlo, kdyby to bylo líp vymíchaný a nebylo to tak moc natlačený - pocitově se mi to zdá natlačený 2x tolik co Arch Enemy nebo CoB... jako hlasitost dobrý,ale co je moc, to je příliš - a tohle je příliš - už je tam pak slyšet limitace a zkreslení... takže nějak pořešit tohle a bude určitě kus vpřed....

wreptile

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2010 21:58

Díky, jsem rád, že se objevila hned po Amorphovi konstruktivní kritika :) Takže už vím, čeho se vyvarovat. Mám teď dost otázku, co se týče zvuku bicích, protože kytary mám celkem vyřešeny, budu mít na nahrávání Mesu Triple Rectifiera a ještě budem řešit asi Soldano Avenger. Ale nevím, jak docílit podobného zvuku bicích, jak mají August Burns Red v první ukázce... http://www.youtube.com/watch?v=0ZE1bmcWMUY

Wohma

Příspěvek od Wohma » 02 úno 2010 22:46

Dobrej aparat nezarucuje dobrej zvuk na nahravce, chce si s tim vyhrat. Ale pokud se to v tom studiu povedlo minule (aspon ten naber), pak bych se toho asi nebal.
Jestli je tak velkej problem v michacce, tak bych uvazoval o zmene studia, pripadne v tom studiu jen nahraval a nechal to michat a masterovat jinde. Vy jste se mozna zlepsili, ale jeslti se zlepsilo to studio, to je velky otaznik. A minimalne v zahranici je celkem bezny, ze se nahrava a micha v uplne jinych studiich, i kdyz je fakt, ze tam je taky trochu jina situace.

Bici jsou podle me jedna z nejtezsich veci na poradne nahravce a jsem toho nazoru, ze v beznym malym ceskym studiu se da velkej zvuk bicich udelat jen velmi tezko. Pokud vas bicmen neni uz leta hrajici profik, tak by mozna stalo za to nekoho takovyho prizvat - tihle lidi mivaji nejen v uchu, jak maji bici opravdu znit, ale muzou prijit i s cennyma radama z predeslych nahravani.

wreptile

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2010 23:02

Díky za odpověď. Náběr se nám povedlo už minule, tenhle zvuk je už upravený, ten původní byl dobrý. Bohužel co se týče studia jsme byli tehdy ještě hodně nezkušení a z eufórie jsme byli ze zvuku nadšeni. O tom mixu a masteringu uvažujem, že to necháme udělat Liboru Kozelskému (ex Citron), který masteroval i HC3, u kterých to nahráváme. Bohužel tahle varianta je trochu finančně náročnější, ale uvidíme ještě. Jinak co se týče aparátů, zvuk si natočit již umíme a máme i představu o samotném kytarovém zvuku. Ale fakt nevíme, co přesně říct zvukaři při mixáži, nejsme odborníci, abychom řekli, že tam je příliš kompresorů atp. Proto se právě ptám, co je špatné na těchhle nahrávkách ať víme, co máme zvukaři říct.

komasix

Příspěvek od komasix » 02 úno 2010 23:20

Mne to nepřijde extra natlačený (nemam dobrej poslech) ve smyslu srovnaný. MC zvuk je právě vždycky dost narvanej do klobásy. Kytary rozhodně víc vrstvit, největší problém v bicích je kopák na kterym je divnej delay a prolejzá moc do prostoru. Současnej trnd je že bicí v MC hrajou jak midi a sou trochu pod dekou - takový kompaktní. Kytary mi na středech nevadí to dělá to maso spíš de o celkovej mix. Nejjednoduší bmo je přijít s referenční nahrávkou a chtít abych to znělo co nejvíc podobně. Vaše stará nahrávka bohužel zní jako vesnická metalcoreová legenda. Je třeba aby to míchal někdo kdo tu hudbu aspoň trochu zná což je v cz otázka. Ale taková cesta jako dělali třeba locomotive mi nepřijde marná i kdydž tam to jde trošku jinam.

wreptile

Příspěvek od wreptile » 03 úno 2010 07:44

Dobré ráno, co se týče vrstvení kytar, rozhodně budu každou kytaru nahrávat 2x, na každou zkusím použít i jiný nástroj a aparát, uvidíme, co z toho vyleze. Středový zvuk sám o sobě se mi líbí, ale nějak v tom celém chybí tlak. Zřejmě to bude i basou a bicíma. Co se týče kopáku, souhlasím. Mně osobně se nelíbí. Až přijede bubeník, pokusíme se to naladit s některým ze zkušených místních bubeníků, snad pomůže dosáhnout podobného zvuku jako August Burns Red.

Odpovědět