MIX in the box vs Out of box-interni kontra externi summing

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 05 říj 2007 00:08

Jo to by me taky zajimalo :)
Treba se zjisti ze v tom Nicerizer nehraje az tak podstatnou roli :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 05 říj 2007 00:11

carloff píše:myslis vech 16 kanalu nahrat tam a zpet ? nebo jen stereo?
muzu zkusit
myslel jsem - jen tak pro zajimavost a z voyerismu - aby to slo stejnou cestou jako OTB mix, jen bez nicerizeru - takze asi varianta A. to je asi spousta prace, sam bych na to byl asi linej... :]

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 05 říj 2007 00:13

uf to nevim jestli zvladnu:)
kazdopadne i tam bude jiny posun protoze kazdy kanal bude procesovan krome Apogee DA16 navrch jeste zpatky Lavry Blue..normalne je procesovan jen stereo mix zpatky
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 říj 2007 01:00

zaujimave .. po tom ako si to pomenil uz tie vokaly okolo 2 min su sirsie v OTB .. treba ale povedat ze su tam dost male rozdiely .. pred tym sa mi zdali dramatickejsie :)

Fractal

Re: MIX in the box vs Out of box-interni kontra externi summ

Příspěvek od Fractal » 06 říj 2013 11:59

tady jeden finský klučina shrnul krásně svou diplomku o summingu, doporučuju přečíst hlavně těm kteří se stále rozhodují do tohodle nelevného řešení jít či nejít http://werihukka.com/2013/09/09/analog- ... /#more-369

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 říj 2013 12:33

Analog summing degrades audio quality and adds non-linearities (a nicer word for noise and distortion)
....
Many manufacturers of software and hardware make the word non-linearity to sound like an audio quality improvement. The truth is that non-linearity is just another word for noise, distortion and other unexpected changes in sound.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Not before long the whole industry, even on professional level, will be based on misleading rumours and beliefs instead of facts and realities.

obavam sa ze toto uz je davno realita..

inak diky za clanok, potvrdil mi moj nazor na tuto oblast ktory mam uz roky :-))

hubert

Příspěvek od hubert » 06 říj 2013 13:13

a ceski vedci definitivne potvrdili a dokazali ze homeopatika nefunguju

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 říj 2013 14:12

hubert palec hore - chapem, s pokorou uznavam ze asi nie vsetko je ciernobiele...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 06 říj 2013 15:40

Clanek zajimavy, ale docela mimo, coz na zacatku chlapik uznava... To o co v konecnem dusledku jde a co se snazi moderni pluginy emulovat je prave distorze, zmena dinamiky, nahodilost a v nekterych pripadech taky pridani sumu, ze? Analog to dela naprosto prirozene a navic analog svazuje, zmensuje nekonecne moznosti digitalu, coz je v mnoha pripadech osvobozujici. Je to jen jina cesta a bavit se v dnesni dobe o analog vs. dogital je uz par let mimo. Je to jina jina platforma, jina cesta, jiny pristup k tvorbe zvuku. Analog plus digital, to je cesta, a kdyz uz by byla technologie v digitalni domene tak daleko, ze outboard by byl naprosto zbytecny, prosim posilejte mi sve nabidky na prodej do PM.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 06 říj 2013 16:05

Fractal píše:tady jeden finský klučina shrnul krásně svou diplomku o summingu, doporučuju přečíst hlavně těm kteří se stále rozhodují do tohodle nelevného řešení jít či nejít http://werihukka.com/2013/09/09/analog- ... /#more-369
Je jasne, ze pustit se do sveta analogu je financne narocne. Ale kdyz chces pouzivat outboard, tak uz asi mas nejakou predstavu, potrebujes slusnejsi prevodniky, a kdyz ty prachy do toho nasypes, tak na to asi mas a myslim, ze vetsinou ti tech krabic casem pribyva. Jit pak do summingu, po tom, co mas v racku par slusnejsich kompresoru a efektu, uz neni takova velka palka. Podle me to neni o tom, jestli do toho od zacatku jit, nebo nejit, ale je to vyvoj navazany na pouzivani outboardu.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 říj 2013 17:05

Požívat outboard je dneska hlavně a zejména velké zdržování od práce, u masteringu se to dá ještě přežít, dva kanály se dají vpohodě ukočírovat...

Analogový summing sám pro sebe je zbytečná věc, myslím ten pasivní, pokud ale obsahuje box nějaké zajímavé transformátory, nebo pokud se nainsertujou před sum nějaké signálové procesory/eq už to začíná být více smysluplné...

Summing 16 kanálů vyžaduje kvalitní 16kanálový DA, když si to spočítám, tak 16kanálový summing vyjde i s boxem na minimálně 3000eur (do 8kanálového bych nešel...)

Tak si říkám stojí ta změna za to? Ten týpek to napsal moc dobře. V případě summingu je digitál z mnoha důvodů jasná výhra. Nemluvě o tom že Waves NLS, Slate VCC, nebo Sonimus ten summing emulujou jakžtakž obstojně.

Hodně jsem to zvažoval, možná v budoucnu si nějaký zajímavý sumbox, nebo mix pořídím, to ale až budu starý děda a budu mít čas půl dne přepojovat kabely, nastavovat úrovně a obkreslovat nastaveni hdwru. Nemluvě o tom neustálém real-time rerecordingu.

Sám jsem sumaci přes box nezkoušel, ale přes mixáky jo, bylo to fajn, ale než se mi to všecko podařilo správně nastavit a zapojit, tak mi v uších srali sumce somálští šmoulíci.

Míchá někdo tady na ezone ještě v analogové doméně?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 říj 2013 17:47

tak v postprodukcii je to prakticky nerealne sumovat analogovo a pouzivat analogovy outboard ..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 říj 2013 18:18

jasne jasne, me jenom stve ze nektere firmy se tvari ze pro domaci studio je summingbox spasa, pritom to jenom pridelava problemy ...a aby to opravdu za neco stalo, pak to teda neco stoji :mrgreen:

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 08 říj 2013 09:40

Fractal píše:Požívat outboard je dneska hlavně a zejména velké zdržování od práce, u masteringu se to dá ještě přežít, dva kanály se dají vpohodě ukočírovat...
Pokud se bavime o hybridni ceste outboard+DAW a jdes cestou radeji mene, ale kvalitneji, nemas tech krabic zas tak moc a pokud je znas, rozhodujes se rychle jako u pluginu, ne?
Fractal píše:Analogový summing sám pro sebe je zbytečná věc, myslím ten pasivní, pokud ale obsahuje box nějaké zajímavé transformátory, nebo pokud se nainsertujou před sum nějaké signálové procesory/eq už to začíná být více smysluplné...
Naprosty souhlas
Fractal píše:Tak si říkám stojí ta změna za to? Ten týpek to napsal moc dobře. V případě summingu je digitál z mnoha důvodů jasná výhra. Nemluvě o tom že Waves NLS, Slate VCC, nebo Sonimus ten summing emulujou jakžtakž obstojně.
Jasne. Pominu-li, ze cena cehokoli kdykoli je naprosto relativni, jde o pocit, a to taky hraje roli. Neni to totiz jen tvuj pocit, ale taky lidi, se kteryma spolupracujes. Nejsem uplne ztotozneny s timto jeho nazorem, ale docela se mi libilo, kdyz Lord-Alge kdesi rekl neco ve smyslu: "pokud si nechces pripadat jako telefonni operator, porid si abnalogovou konzoli a outboard..." Rozsiril bychtento pocit na lidi u tebe ve studiu. Blink efekt, blbost? Mozna. Demonstrace urovne, urcite... Kdyz delas sam, produkujes, je to asi zbytecne. Mas ale studio pro kapely? Mozna budu trochu mimo, ale prirovnal bych to k urovnim certifikaci velkych partneru a distributoru vyrobnich spolecnosti treba v IT. Musis mit Laby, Certifikovane lidi na ruzne technologie, musis mit help desk, pak dostanes statut GOLD certified a to ti otevre dvere k businessu na uplne jine urovni...Povrchnost? Mozna. Nepochop me spatne, me to taky nezajima, ja delam sam pro sebe, ja jsem jenom uchylak na outboard :)
Fractal píše:Hodně jsem to zvažoval, možná v budoucnu si nějaký zajímavý sumbox, nebo mix pořídím, to ale až budu starý děda a budu mít čas půl dne přepojovat kabely, nastavovat úrovně a obkreslovat nastaveni hdwru. Nemluvě o tom neustálém real-time rerecordingu.
"Radeji kvalitne a mene" to myslim resi. Najit si cas poslechnout si pozorne cely mix v kuse, to by melo asi byt samozrejmosti.
Fractal píše:Míchá někdo tady na ezone ještě v analogové doméně?
Ja ted davam do kupy material, takze ted micham rough mixy ITB, ale mam tady cast setupu z minulosti, kdy jsem na skromne urovni michal signal z prevodniku, sampleru a synthu, ktery po upgradu pouzivat chci. Do budoucna tedy ano, a to ve forme 4 stero grupy do DIY sumboxu se 4mi stereo auxy, na kterych budou povesene nejake efekty zejmena pro prostorotvorbu. K tomu mam 8 vystupu ze sampleru a 8 utilitarnich kanalu pres adat. Navic hromada dobreho gearu se ted prodava za smesne prachy. S nejvetsi pravdepodobnosti tedy rozsirim svuj outboard. Takze vlastne ano i ne, proste castecne, hybridne...

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 08 říj 2013 11:11

Pierre niko:
Přesně tak, zrovna na MIDI se teď prodává spousta parádních věcí: DBX 162 SL, Thermionic Rooster (ten je tam už poměrně dlouho), Crane Song Hedd 192, SPL Dream 2591 - sumáční mix, nebo i tady: Neve 8803, Aurora GTC2. To všechno je hrózně lákavý :D Každopádně jak píšeš, pro mě je třeba hybrid (hw outboard na barvu, nebo i na mix jednotlivých stop i group) naprosto výborná kombinace. A hlavně mě to i více baví :)
Člověk ale musí opravdu opatrně, aby se úplně nevydal :wink:

Odpovědět