Můj první míchací pokus (postpunk) - poslech a rady vítány

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Eye

Můj první míchací pokus (postpunk) - poslech a rady vítány

Příspěvek od Eye » 10 úno 2010 15:34

Tak jsem se konečně osmělil a podle rad, co jsem našel tady na fóru, jsem se pokusil víceméně poprvé něco smíchat a trochu nakopnout. Jedná se o remix elektronický kapely, který jsem vzal zgruntu jako postpunkovou záležitost. Všechno jsem nahrával sám v podstatě na jeden take (abych zachoval ten postpunkový "feel"), dostal jsem jen původní zpěv (smíchanej i s vícehlasama do jedný wavky). Akorát škopky jsou z NI Baterek. Jinak kytary nahrávaný na takovej noname šrot, dodělávaný konvolucí. Po smíchání, ekvalizaci (přes standardní Nuendo), komprimaci (kde to bylo třeba - kopák, basa, virbl), lehkym reverbu (Bootsy EpicVerb) a trochu "nakopnutí" (Bootsy's BootEQmkII a Waves Ultramaximizer) jsem měl jakýs takýs výsledek. Nemaje dobrých beden, poprosil jsem kamaráda o radu - ten doporučil přidat hihat a přiblížit na střed...takže jsem to zkusil, a samozřejmě mi to rozhodilo celej mix i "master" :D

Výsledkem jsou tedy tři různé verze, které tímto publiku předkládám k laskavému posouzení, protože deadline odevzdání se blíží, poslouchám to snad úplně všude a vůbec nevím, co zní nejlíp (jo, pořízení alespoň základních studiovejch beden už fakt hoří :D) . Třeba právě tady najdu odpověď od zkušenějších + případné rady. Vystříhal jsem jen minutovou ukázku sloka + refrén, aby toho nebylo moc... Pokud to hraje trochu víc v basech, je to záměr, protože ty starý kapely typu Joy Division to měly taky hodně postavený na basech.

Předem díky moc a ...jemně, prosím, je to fakt prvotina :D

Verze 1
(popř http://wampire.sweb.cz//isctest1.mp3)

Verze 2
(popř http://wampire.sweb.cz//isctest2.mp3)

Verze 3
(popř http://wampire.sweb.cz//isctest3.mp3)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Pastor

Re: Můj první míchací pokus (postpunk) - poslech a rady vítány

Příspěvek od Pastor » 10 úno 2010 20:03

Super me se to libi.

TAP

Příspěvek od TAP » 10 úno 2010 23:42

subjektivně: jednička je nejlepší(notebook)

nixx

Příspěvek od nixx » 11 úno 2010 00:04

Na prvotinu je to dost slusny... ale poslouchal jsem to jen na sluchatkach Sennheiser HD280. I tak mi to ale prijde dobry ;-) Ktera verze je nejlepsi ti ale rict nedokazu...

delay

Příspěvek od delay » 11 úno 2010 09:18

Zvukově mi to přijde docelela OK, ale ta basa je minimálně moc nabasovaná, když ne nahlas. Zkusil bych jí multibandem zkomprimovat nejnižší frekvence. Jinak asi dobrý...

Eye

Příspěvek od Eye » 11 úno 2010 09:20

Pastor: Díky moc, a která verze Ti subjektivně "hraje" nejlíp?

TAP: Super, děkuju...jednička je paradoxne přesně ta verze, než jsem do toho začal vrtat, tam je ta hihatka ještě potišejc a víc na straně, ale možná to vlastně ani neni až takovej průšvih

nixx: Hehe, tak přesně v tomhle stavu se nacházím taky - už několik dní to poslouchám a nedokážu určit, co z toho má nejblíž k "opravdovému" mixu :mrgreen:

delay: Jo? Okay, to je klidně možný, že jsem to přehnal...dobře, díkes, zkusim jí teda možná trochu přikompriomovat dole...chtěl jsem jí udělat takovej ten zvuk a'la raný 80's, ale uznáván, že jenom na sluchátka se ta míra frekvencí neodhaduje zrovna přesně :D A máš případně nějakýho favorita mezi verzema?

Každopádně ještě jednou všem díky za poslechy, názory a pozvbuzení, třeba ještě nějaké pohledy přibudou... :)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

delay

Příspěvek od delay » 11 úno 2010 09:49

Zkusim vic analytickej poslech až doma na monitorech, ale 1-čka hraje víc nahlas, takže se to pak hůř posuzuje.

Eye

Příspěvek od Eye » 11 úno 2010 10:02

delay: Okay, super, díky moc předem...ale teda to je hustý, na těch mejch chrastítkách (a z různejch sluchátek) zněj všechny verze podobně nahlas...anebo ještě nemám tak vytrénovaný ucho :oops: :)

delay

Příspěvek od delay » 11 úno 2010 10:18

Byl to jen jeden -ne moc soustředěnej- poslech, třeba se mi to zdálo... Teď si to zrovna nemůžu pustit znova - práce.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 úno 2010 10:49

Na prvnotinu se mi to taky zda dost slusny...

U bicich se mi nelibej ty zvuky, snare je takovej strasne piskovej, chtelo by to, aby mel taky trosku ranu. Ale kopak skoro neslysim, ten bych rozhodne zhlasitil a nejak nabasoval... to mi prijde jako ten nejslabsi clanek mixu.

...mimochodem, docela hitovka :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

pharao

Příspěvek od pharao » 11 úno 2010 11:06

Me se to taky moc libi. Jediny minus je ten sample snare, je to porad jeden a ten samej sampl a je to trosku slyset, zni to staticky staticky, nevim co by udelalo kdybys na nej dal lehky lfo, mohlo by ti to rozbit transcient. Nebo se poohlidnout po nejakym jiny "drummeru" na zivy bubny, alespon ezddrummer, kolem xln addictive bych chodil obloukem:) Jinak se mi to moc libi, i tvuj popis, jak jsi k tomu pristupoval :) Pekny!

Eye

Příspěvek od Eye » 11 úno 2010 13:04

delay: Jo, jasný....i když musim přiznat, že by mne to zas až tolik nepřekvapilo, že bych jednu verzi vyexportoval jinak nahlas :D

Cyril: Děkuju :) Ona je to vlastně celkem hitovka i v originálu, tak jsem to chtěl trochu "vrátit v čase". Ten virbl asi vim, co myslíš...myslíš, že ho mám spíš zkusit ještě trochu přikomprimovat, nebo spíš přidat nějakej "punch" v ekvalizaci? A ohledně kopáku...začíná se mi to celkem spojovat - možná totiž tim, že mám tolik basů v base jsem je uříznul kopáku zbytečně, že by to stačilo "vyměnit" - tzn. stáhnout z basy a přidat na kopáku... okay díky za tipy ;)

pharao: Tyjo, to se musim přiznat, že asi nevim, jak s tim lfo správně pracovat u virblu, tak abych to moc nezprasil :D Ale jo, máš pravdu, asi by to chtělo trochu "zdynamičtět"...s těma drummerama, co píšeš, bohužel nemám zatim zkušenost, ale podívám se na to. Jen se bojim, že to asi už nestihnu přímo u týhle verze, protože se musí snad do neděle poslat... :| Možná bych mohl zkusit několik různejch virblovejch "úderů" a střídat je namátkou, třeba by to pomohlo. Jo a díky za pochvalu! :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 úno 2010 14:33

Eye: no ja nevim, asi spis vymenit sampl uplne...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Eye

Příspěvek od Eye » 11 úno 2010 14:52

Cyril: Okay...ostatně, už to řikáte s pharaem dva, tak tam zkusim případně nasadit něco s větší ránou...snad něco vybastlim...díky

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 úno 2010 15:24

Eye: zkus pak na ten snare pouzit Rescue (free - http://rekkerd.org/bootsy-releases-rescue-vst/) - otoc kus doprava tim prvnim knobem PUNCH, me se zda, ze to pomaha slusne...

Odpovědět