Nahrávání vokálů (HW vs. pluginy)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
pc.masters

Re: Nahrávání vokálů (HW vs. pluginy)

Příspěvek od pc.masters » 13 čer 2009 16:06

Fosco, taky nahravam rap (MAAT zeru, takze posilam pozdrav :-) ). Zlakalo mne taky uz nastavit kompresi, eq, deesser apod. uz v signalu a ne az v pluginech, a tak jsem si obednal Roland MMP-2 ( http://www.ama.cz/p1345-roland-mmp-2/). USB ma proto, ze muzes nastavovat eq apod. myskou a nasledne to tam poslat, coz je myslim super. n midi.cz ho prodava frajer za 7000, pustil by za 6500,-. Ja jej jeste doma nemam, takze nevim. Sehnel jsem jej ale za fain cenu z ebay.com. Jinak do ted jsem nahraval v setupu: HAT-800 (ezone lampac :-) ), samson c-valve (mel jsem i Behr. mic100/200, sp vtb-1, m-audio dmp3....tren samson je 100% nejlepsi v me kombinaci....Ma i spdif 48/96kHz, takze prevodniky resit nemusis.) a pak do E-mu 1212m. Vysledek byl, rekl bych uspokojivy. Vic nez zvuk akapel me u Vas sere ta plochost, kopak nekope, je to cele jedna velka rovinka, bohuzel... Zdravi Mates !
... ...Core 2 Quad Q6600 (3,0Ghz), 2x2Gb DDR2 Vitesta 800+, GB-P35-DS3, MSI R2600XT ... ... E-MU 1212M, Alctron HAT800, Samson C-Valve, ESI nEar 06, AKG K66, AKG K240S, M-Audio Axiom 49 ... ...

pc.masters

Příspěvek od pc.masters » 13 čer 2009 18:09

Jinak mi pripada ze mate nahravky zbyecne nahlas, jakoby L2 mocmoc vybureny a tim je to pak ploche...
Podle me dalsi supr varianta, pokud chces neco levne a nahreavat jiz naefektovany hlas a pak dodat treba jen vocal je Focusrite voicemaster pro .... http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... -20879.php

Jinak Fosco, muzes mi poslat tu nahravku na SZ, ten link se nejak dodupal. Dik (jako link te nahravky).
... ...Core 2 Quad Q6600 (3,0Ghz), 2x2Gb DDR2 Vitesta 800+, GB-P35-DS3, MSI R2600XT ... ... E-MU 1212M, Alctron HAT800, Samson C-Valve, ESI nEar 06, AKG K66, AKG K240S, M-Audio Axiom 49 ... ...

matucha

Příspěvek od matucha » 14 čer 2009 11:39

pc masters... focusrite platinum je skoda penez pokud to neni za par susni a ten koncept ekvalizovani, komprimovani a de-essovani natvrdo mi pride na hudbu uplne silenej. Chapu jemnou kompresi a treba kdyz pouzivas ribbon mikraky, tak treba lehky EQ, protoze tam je obcas uplne jasny, ze je bude treba kompenzovat, ale to se bavime o opravdovym HW a ne o orezavatkach.

Nejlevnejsi kousky, co neco delaj (a o kterych vim, ze nemrvej zvuk aspon kdyz uz nic jinyho) tak je EQ od Tofta a RNC. Toft ma taky obstojnej i kdyz "nic zvlastniho" preamp, takze by to tak mohlo mozna dat dohromady jeden rozumnej dvojkanal. Nicmene kdyz se ty penize zkombinujou, tak uz se zacnes pohybovat v castkach, za ktery se da poridit nejakej celkem peknej preamp vyssi stredni tridy a tam uz proste neni co zkazit.

fosco

Příspěvek od fosco » 14 čer 2009 12:48

cinchovy vstupy to ma a prave do nich mam vystup z velkyho behringeru, z vystupu karty to vedu do mensiho behringeru z kteryho mi jde signal do monitoru. jestli se k tomu nekdy odhodlam tak to zkusim, ale predem vim ze by me nebavilo pred kazdym nahravanim list pod stul a prepojovat kabely, takle to mam vyreseny prijemne pres ten mix a muzu si zesilit/zeslabit co chci/nechci zrovna nahravat..

Diky za reakce!

peteness

Příspěvek od peteness » 14 čer 2009 22:04

Fasco: nakompresovany akapelly jsou upravovany dodatecne. Ty by ses mel soustredit, abys ten zpev nejdriv vubec dostal do kompu bez prebuzeni. Ekvalizer vubec nema cenu resit, to by melo vyznam jedine s tim Toftem nebo trochu drazsim Arsenal Audio, Speck nebo dalsi, co tady v cesku stejne nesezenes. Ty uz jsou ale natolik drahy, ze je lepsi pridat a koupit si rovnou neco jako SSL Mynx.
Podle me tebe za ten rozpocet muze uspokojit Behringer MIC 100 nebo 200, prodava se kolem 1500,- a i kdyz je to Behr, tak se to povedlo, lidi pres to nahravaji i kytary http://reviews.harmony-central.com/revi ... again/10/1
...tady si muzes prescist, ze i lidi s drahym vybavenim treba vypnou kombo a nahraji si vec pres MIC 100, protoze vysledek je nekdy klepsi. Akorat ten limiter je blbe nastaveny, strasne hodne utlumuje signal, takze by se mozna na hlidani spicek jeste hodila nejaka dalsi krabicka. Neudelas chybu s Behringer MiniCOM, levny kompresor (taky nakych 1200,-) - mam vyzkouseno a na lehkou kompresi zrovna na vokal je to pouzitelne a prijemne vyhladi signal. Ale musi se to pouzit s mirou a hlavne uz mit natrenovany zpev na mikrofon.

fosco

Příspěvek od fosco » 15 čer 2009 08:59

pc.masters: kdyz to v rychlosti shrnu tak u Kandidatu Existence byl z miho zpetnyho pohledu fakt hroznej zvuk, ale co se tyce rok starych solovych desek (Foscoismus ode me a E.M.O. od L.D.ho) je podle me zvuk uz hodne dobry, jak akapely, tak instrmentalne. Posledni pulrok ted hodne prave resim zvuk a ctu nejakej clanky a experimetnuju a hodne me to zas posunulo dal, ale zatim nic z tech mejch novejch zkusenosti neni venku :) chci to jeste vic zdokonalit nez zacneme pracovat na novy desce, to jen k tomu jak si rikal o ty plochosti - ano u KE souhlasim, ale u tech solovek uz tolik nesouhlasim:)
A k tomu L2 (jestli myslis ten Limiter od Waves) tak ten vubec nepouzivam a nikdy sem nepouzival, ale samozrejme sem si to nahradil necim jinym, na masterFX sem vetsinou daval FinalPlug od WaveArts s nulovym treshholdem a nulovym zesilvenim a attackem 1ms, vyslovene sem to bral jen jako "hlidac spicky" .. byla to kravina, ted uz to delam uplne jinak, jak sem psal, vic sem do toho proniknul, pochoil nektere spojitosti O:)

Peteness: zvuk do PC mi samozrejme jde neprebuzeny, ale jak uz nekdo psal, tak bych ten kompresor uvital zejmena aby hlidal spicky, vyslednou upravu vokalu uz pak delam na PC.

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 15 čer 2009 09:44

Já být tebou, poslechnu co ti všichni radí, neřeším HW a spíš se podívám , jetli se někde v akci za tyhle peníze nedá pořídít UAD 1 DSP karta(svýho času se dala i nová, nebo se toho kvůli UAD-2 i lidi dost zbavovali). Za tyhle prachy dostaneš pluginy, který se zvukově dost blížej top HW kouskům (no netopýři asi nebudou souhlasit, ale v amatérský rovině to pravda je..) a udělaj víc parády, než šumič za pár šušní s tou výhodou, že můžeš upravovat i ex post a můžeš jich použít víceroš instancí...
matucha píše:Nejlevnejsi kousky, co neco delaj (a o kterych vim, ze nemrvej zvuk aspon kdyz uz nic jinyho) tak je EQ od Tofta a RNC. Toft ma taky obstojnej i kdyz "nic zvlastniho" preamp, takze by to tak mohlo mozna dat dohromady jeden rozumnej dvojkanal. Nicmene kdyz se ty penize zkombinujou, tak uz se zacnes pohybovat v castkach, za ktery se da poridit nejakej celkem peknej preamp vyssi stredni tridy a tam uz proste neni co zkazit.
Musím souhlasit, že ten Toft je za ty prachy docela povedenej - pěknej parametrickej EQ a v případě ATC2 i FET kompresor - o obojím se odborníci nevyjadřujou nikterak hanlivě...
Ten preamp na Toftu není sice nic moc, ale i tak je o poznání lepší (sice nemastnej neslanej,ale detailnější) než VTB1 (obojí jsem srovnával)

rastis

Příspěvek od rastis » 15 čer 2009 18:35

jeany_jeany_jeany píše:...a spíš se podívám , jetli se někde v akci za tyhle peníze nedá pořídít UAD 1 DSP karta(svýho času se dala i nová, nebo se toho kvůli UAD-2 i lidi dost zbavovali)....
v akych cenach sa asi moze toto pohybovat a co vsetko za to dostanem ?

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 16 čer 2009 11:16

rastis píše:
jeany_jeany_jeany píše:...a spíš se podívám , jetli se někde v akci za tyhle peníze nedá pořídít UAD 1 DSP karta(svýho času se dala i nová, nebo se toho kvůli UAD-2 i lidi dost zbavovali)....
v akych cenach sa asi moze toto pohybovat a co vsetko za to dostanem ?
Co se týče ceny, vím, že bývávala před vánocema nová v Disku za cca 5000 (už není) může třeba být i v jiných E-shopech v akci (třeba pohledat) nebo se nabízela za ceny kolem 4000 v různých bazarech, někdy i s pluginy navíc...

Za ty prachy dostaneš v základu channel strip s pěkným "general purpose" EQ a kompresorem, modulačním efektem a základním reverbem (ty poslední dvě veci jsem skoro nezkoušel a neporovnával, tak nemůžu o nich nic říct), Pultec EQ bez midrange sekce - tj. "jenom" EQP1 (to jenom je v uvozovkách, protože i EQP1 umí udělat dost parády) a konečně další klasiku Urei 1176 kompresor (v odlehčený verzi) a 100 USD voučr. Na chirurgický zásahy ti bohatě stačí vestavěnej EQ v DAWu na "technickou" kompresi a gating detto. A když si počkáš na nějakou akci UA (dělají jich hafo) tak za pár šušní dokoupíš LA2A a třeba 1073 nebo Pultec MEQ5, tak máš vokální řetězec ( i na jiný věci) jak víno. Velmi pochybuju, že za ty prachy v HW seženeš něco co by se tý flexibilitě (několik charakterů, možnost víc instancí) a kvalitě blížilo byť jen na dohled...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 čer 2009 11:54

rastis " kup dakde dva kusy , jeden mi das , a ja ti to prihodim do mojej grupy a mas vsetky pluginy ..

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 16 čer 2009 11:54

Ještě jsem zapoměl, že v základu je i Real Verb Pro, kterej sice není tak dobrej, jako konvoluční reverby, ale použít se dá. Výhoda je že se dá nastavit "na míru" a nemusíš se prohrabávat tunou impulsů, kde tě na jednom sere ocas a na druhým zas třeba early a štelovat EQ do nesmyslnejch hodnot a tavit deesery... ano uhodli jste - nemám rád konvoluční reverby :-) Dá se taky dokoupit dreamverb - ten mi přijde o něco přirozenější a flexibilnější...

Odpovědět