Nahrávání vokálu v hodně basic podmínkách

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Re: Nahrávání vokálu v hodně basic podmínkách

Příspěvek od Amorph » 09 kvě 2011 10:59

syncro: no hele me prijde, ze tam nefunguje to michani svetu. To (ne)ladeni by mi nejspis nevadilo a dokonce by se mi libilo, ale jen kdyby vedle toho nehral ten klasickej prilis rovnej zbytek, kterej tu disonanci podtrhuje spatnym zpusobem. Kdyby vedle toho byly podobne ujety staby, nebo nejaky sumovy plochy a podobne, tak by to mozna fungovalo.

EDIT: no mozna jeste kdyz to zase posloucham, tak na tom zacatku neladi ani ten hlavni hlas. Mam pocit, ze to je v nejaky jiny tonine a miji se tam asi moll a dur s instrem.

delay

Příspěvek od delay » 09 kvě 2011 11:09

Mě se hlavně moc nelíbí snare (tím dozvukem je jakoby uplně mimo tu skladbu), asi to je stylová záležitost a takhle ho neznám... Jinak mi tam vyloženě nevadí nic.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 kvě 2011 12:56

poslouchal jsem to jen vcera vecer pomerne potichu a nebyl na to klid.. neprislo mi to jako "prasarna", ale zvuk se mi nezdal tak plnej a kulatej, prislo mi to malinko jedovatejsi a nejsem si jistej, jestli to neni nejakym reverbem.. mozna je to i tim naberem, ted nejsem schopnej rict, jestli jsem to vnimal jen na vokalech, nebo i na nastrojich. vecer jeste hodim jeden poslech ;)

syncro

Příspěvek od syncro » 09 kvě 2011 12:58

Amorph: Zapracuji na tom, díky...
biscuit: Ty vokály jsou trochu jedovatější, než obvykle a možná budu muset opravdu zvolit jiný reverb. Bude to ještě hodně práce...
delay: Díky...

Jinak potěšilo tohle, check out No.16: http://www.junodownload.com/dancehall-r ... ek/tracks/ 8-)

Saša

TAP

Příspěvek od TAP » 09 kvě 2011 16:21

http://www.gramofonove-desky.cz/lidova- ... y/d-72637/
Tohle je na Evropsko mnohem falešnější, ale taky krásné.
Já bych to neunifikoval. Dolaďováním

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 kvě 2011 18:47

tak druhej, treti a ctvrtej poslech :-)
nevim jestli je to (taky) verbem, ale dojem zustava vicemene stejnej - vic stredovej, malinko kovovejsi zvuk. mozna fakt ten virbl s tim hlasem jestli tomu dava v tom pasmu tu vetsi razanci - nevim. mozna, kdyby to vic vyvazoval spodek.. kopak mi prijde, ze je tam mozna az moc "na pocit", hlavne v ty treti casti, kdy se to po breaku rozjede, tak jsem si zacal kejvat hlavou, ale myslim, ze by to s tou hlavou melo lomcovat jeste vic :-D
... ber amatera s rezervou 8)

BS

Příspěvek od BS » 10 kvě 2011 13:28

mne se libi to jejich frazovani, to je hruby. technickou stranku mixu hodnotit nebuud, sem v praci na sluchatkach.

syncro

Příspěvek od syncro » 10 kvě 2011 22:53

Děkuju všem za dosavadní připomínky a prosím o ještě jeden pozorný poslech na www.gunjah.cz/internal/2AmigaAfrik.mp3

Refrén jsem přiblížil našemu ladění 8-) Reverb jsem vyměnil a nepatrně přidal kopák...

Díky za pomoc, Saša

Odpovědět