Naučit se mixovat

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
rastis

Re: Naučit se mixovat

Příspěvek od rastis » 07 led 2015 21:31

mam pocit, ze sa trochu zamiena mixovat s komponovat a aranzovat.

Tomistr107 - pred par rokmi sa hojne pouzival taky softver, ze Fruity Loops. tam si si klikal melodie, rytmy, vyskladaval pesnicky, vedelo to vselijake zvuky... uplne jednoduche, pre zaciatocnikov idealne a neznelo to nijak zle. neviem, ci sa to dodnes este tak vo velkom pouziva alebo su uz aj ine podobne softy...

Stan

Příspěvek od Stan » 07 led 2015 22:13

FLstudio je stále velmi poularni, dalo by se rici hned za Abletonem, pro elektronikou hudbu jako treba techno atd.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 led 2015 22:20

hm a tomostr vlastne niekde spomenul ze chce rovit elektroniku ? mne to tak neznelo, spominal ze hra na klavir a ze pri hre ho napadaju dalsie podlladove melodie.. takze ja to tak vidim ze mozno a i o elektroniku mu nejde... "od vazne hudby k popu" ... dost siroky zaber... kazdopadne pre vaznu hudbu by ho mozno lepsie bolo nasmerovat k nejakemu standartnemu DAW a nejakym orchestralnym bankam... mozno to su tie nahrady za "zive nastroje" ktore prave hlada

rastis

Příspěvek od rastis » 07 led 2015 22:34

kedysi davno som zacinal prave s FL. porobil som si tam bicie zo samplov, porobil som si tam podklady, pripadne nejake klavesove melodie. uz vo verzii 3 cosi sa dali pouzivat aj VSTi, tak som sa takto naucil aj SW syntaky trochu, nejake syntaky vedelo aj FL. potom som si exportoval jednotlive stopy ako audio, s tym som siel do Sonic Foundry Vegas, tam som si ponahraval zvonku este nejake zive nastroje a tam som potom aj mixoval... v tom obdobii ked som zapol nejake Cubase VST 5, tak sa mi strachom tocila hlava, ako sa mi to zdalo zlozite :) ze FL pouzivali vsetci okolo mna na "tucky" ma nijak netrapilo ...

Stan

Příspěvek od Stan » 08 led 2015 00:54

V poho ja jen reagoval na otaznik nad FL Studio. Jinak pro zacatecnika na skladani a nauceni se zakladu pro PC bud Sequel nebo Sonar Home a mozna Studio One a na Mac Garageband. Ty se mi zdaji asi nejjednodussi na zacetek pro pochopeni jak a co. Pak uz je to v podstate jedno.

Kelley

Příspěvek od Kelley » 11 led 2015 21:12

P.S. ten Music Maker asi bude použitelný, jenže ho tu nikdo nezná. Možná by bylo nejlepší koupit nějakou USB/ASIO zvukovku, která bude mít už přiložený v ceně i nějaký DAW. Ableton Live LIte na skládání moc není, spíš bych radil něco s Cubase LE. Třeba jako tady: http://www.audiotek.cz/product-39190-tascam-us-122-mk2 nebo tady http://www.audiotek.cz/product-11238-lexicon-lambda apod...

lavovalampa

Příspěvek od lavovalampa » 27 led 2015 16:00

Kdyz tak procitam temata na forech, vzdy se dozvim nejake uzitecne a nove informace. Jen mi chybi jedna vec, ktera je spis na anglickych forech typu gearlutz.com ... A to jsou konkretni trick/tips tutorialy... Napriklad prikladovy rnb song... Bass jsem pouzil z tohoto vst beat z tohoto samplu atd... Nasledne jsem to smichal tak a tak. A na master jsem pouzil to a to... Mozna nekde podobne i formace jsou. Vite o necem?

rastis

Příspěvek od rastis » 27 led 2015 16:10

no a komu by sa to chcelo robit, ked takych videi je uz naozaj vela. vadi anglictina ? tak pocvicit, na svetovych podiach sa s Tebou aj tak nebudu bavit inac :)

lavovalampa

Příspěvek od lavovalampa » 27 led 2015 16:22

Nic jinyho nez anglictina nezbyva a problem to neni... Ale k cemu potom ty temata na forech, kdyz tam je ve vetsine odpovedi: univerzalni postup pro mix neexistuje, zalezi co masterujes atd. Je jsny co kazdyho zajima kdyz to sem napise... Odkaz na skladbu tady jsem dal na master tento retezec, anebo je to tajemstvi a odpovedet nechces... Myslim, ze je jasny o co mi jde.

Stan

Příspěvek od Stan » 27 led 2015 17:30

T&T mam v planu rozjet na ADM (ted delam jeden na Ableton kterej se bude dost hodit pro Sound Design) kterou rozjedu v unoru, neco je tam uz nahazeny ale je to nastaveny na unorovy spusteni. Jediny co me mrzi ze se mi nedari sehnat lidi kteri by to chteli delat se mnou.

rastis

Příspěvek od rastis » 27 led 2015 17:31

forum v rodnej reci ma zmysel, da sa debatovat, polemizovat, spytat inymi slovami ked nieco nie je jasne... ale ak uz je raz internet plny anglickych tutorial videi, komu by sa chcelo robit este raz to iste po cesky / slovensky ? ten cas dokaze kazdy vyuzit lepsie.

Stan

Příspěvek od Stan » 27 led 2015 17:40

To je taky nazor nic proti tomu. Pak by ale nemelo cenu delat nic protoze vse je vlastne v Angline. Knizky filmy tutorialy a kdo vi co jeste takze sedme na prdeli v teple oni to amici ci anglani udelaji za nas. To ale neni moje presvedceni ale to je jedno.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 27 led 2015 17:54

Podle mě jsou tady ty tutoriály ztráta času. Něco jako sledovat telenovelu místo žití reálného života.

rastis

Příspěvek od rastis » 27 led 2015 18:36

Stan - ja netvrdim, aby to nikto nerobil. ja som len vysvetlil, preco to tu nikto nerobi. ak to niekto chce robit, nech to robi, ja tomu samozrejme budem fandit. len ci tak, ako sa to nikomu nechce robit, nie je na druhej strane, ze za tym ani nie je naozajstny dopyt (?)

Stan

Příspěvek od Stan » 27 led 2015 19:29

Jo rozumim ale na druhou stranu po tom neni shanka protoze to doted nikdo nedelal a pak jsou uplne trivialni veci reseny na forech (tim nemyslim vyber monitoru ci mikrofonu) misto precteni manualu bud k HW nebo SW protoze je v Angline a navic technickym vecem v Angline dost lidi nerozumi nebo se jim to proste nechce cist. Ale i tak je si vzdy lepsi si to precist v rodny reci pro uplny porozumeni problematiky. At jsou to zaklady nahravani, mixovani, akustiky ci T&T jak nato. Podle me to telenovela urcite neni protoze nikdo nevi vsechno a lespon ja ne. Nesezral jsem Salamounovo hovno a ani jsem nebyl v Rusku a proto si vzdy rad prectu ci se podivam na neco jak to delaji ostatni a nemaji problem se s tim podelit s ostatnimi. Proto toho je v Angline tolik a v Cestine ci Slovenstine skoro nic a to mema co delat s mnozstvim populace. Podivej se jen na knihy kolik toho rocne vychazi a venku a kolik se toho vydalo v Cesku. Nerikam ze by se melo prekladat vse ale uprime ruku na srdce, jedina knizka "Praxe Zvukove techniky" od V.Vlacheho je cca dvacet let stara. Zaklady sice dobry a stoji za to si ji precist ale technicky je proste za zenitem. A to je jen jedna knizka pak je tu "velka kniha MIDI" a co dal. NIC. To je hodne kratky list odborne literatury ktera se tyka hudebni produkce. Ja rozumim ze valnou vetsinu lidi zajima kdo, kde a skym ale pak jsou tu lidi ktery to bavi ci by s tim chteli zacit a zdroj informaci v rodnym jazyce je nulovy a je pouze v Angline. To je dost smutny. To je ale jedno. Stranky budou volne k dispozici a pokud to nekomu pomuze tak budu rad pokud nekdo bude brat informace (kde jsou nejen tutorialy) na ADM jako telenovelu tak prosim. No uvidim mozna opravdu nema cenu neco delat zadarmo v rodny reci protoze to lidi stejne neoceni.

Odpovědět