Plugin na rezonanci

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
diplo

Plugin na rezonanci

Příspěvek od diplo » 22 lis 2013 21:42

ahoj lidi nevite nekdo o nejakem pluginu, ktery dokaze cilene napodobit zvuk - kdyz nemate subwoofer necim podlozenej a mate ho jen tak na stole, tak kdyz se zahrajou urcity hluboky tony, tak to jakoby rezonuje (nevim jestli se tomu tak opravdu rika)

za rady dekuji

biscuit

Re: Plugin na rezonanci

Příspěvek od biscuit » 22 lis 2013 23:04

:?: :shock:

diplo

Příspěvek od diplo » 22 lis 2013 23:13

proste basy jakoby drnčí a neni slyset cisty hluboky ton.

tak potrebuju vedet jestli na toto neni plugin

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 lis 2013 00:06

basy jakoby drnci? clovece a je to opravdu zdroj (zvuk tak jak je nahranej), nebo to co ti spatne prehrava system, nebo vyrabi mistnost... ja fakt nechapu.. nemas ukazku? da se to vubec nahrat a prenest?

jazzym

Příspěvek od jazzym » 23 lis 2013 00:31

8) nešlo by to nastavenim nejkeho reverbu ?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 lis 2013 01:26

diplo píše:ahoj lidi nevite nekdo o nejakem pluginu, ktery dokaze cilene napodobit zvuk - kdyz nemate subwoofer necim podlozenej a mate ho jen tak na stole, tak kdyz se zahrajou urcity hluboky tony, tak to jakoby rezonuje (nevim jestli se tomu tak opravdu rika)

za rady dekuji
potrebujes akustiku (neni to crackly ;) ), ale zacal bych tim sundanim subwooferu ze stolu. :]

diplo

Příspěvek od diplo » 23 lis 2013 11:48

biscuit píše:basy jakoby drnci? clovece a je to opravdu zdroj (zvuk tak jak je nahranej), nebo to co ti spatne prehrava system, nebo vyrabi mistnost... ja fakt nechapu.. nemas ukazku? da se to vubec nahrat a prenest?
Brooklyn / juanita juarez píše:potrebujes akustiku (neni to crackly ;) ), ale zacal bych tim sundanim subwooferu ze stolu. :]
Noo kluci asi jste mě nepochopili.Mám totiž asi špatné vyjadřovací schopnosti co se týče tvorby hudby. Za to se omlouvám :)
Zkusím tu otázku podat trochu z jineho uhlu, tak snad me pochopite :wink:
Před nějakou dobou, jsem měl subwoofer na stole, a když hrála hudba, tak to občas drnčelo protože jsem to nemel nijak podlozeny (nejakou vystylkou nebo nevim co se tam dava) a jeste k tomu se to obcas opiralo o sousedni policku. jinak muzu podobneho efektu docilit povytahnutim té tuby která bývá v tom otvoru od ktereho vychazi vzduch tak vam top muzu i nahrat potom abych vam to upresnil.

No, a ted jsem dostal napad, ze bych mohl takoveho efektu docilit nejakym pluginem a to cilene. Chtel bych to supnout na nejakej bass kick a pohrat si s tim aby to znelo dobre.
jazzym píše:8) nešlo by to nastavenim nejkeho reverbu ?
dobře zkusím to co to udela, diyk za typ :wink:

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 23 lis 2013 12:23

v abletone je takéto niečo
Obrázek
http://www.askaudiomag.com/articles/hav ... leton-live
neviem či hento sa tam dá nasimulovat, každopádne je to celkom zábavný efekt

jusuf

Příspěvek od jusuf » 23 lis 2013 12:31

...no neviem, či sa niekto nazamotá ešte viac , vďaka popisu jak si mal subwoofer na stole... -)

Skús nejaký "peak" filter. ktorý je schopný rezonancie až "samooscilácie", a naladiť ho niekde okolo 100 Hz . Našiel som napr http://rekkerd.org/david-ross-vst-plug-ins/ , ale neskúšal som.
Poprípade podobný efekt by si mohol docieliť v multi-band kompresore.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 23 lis 2013 12:48

Druhá vec čo ma napadla je , že hladáš taký hlboký trieštivý basový zvuk .. hmm
čo sa použiva bežne .. :roll:

Magion

Příspěvek od Magion » 23 lis 2013 14:20

reverb ani rezonator nic takového asi nevyrobí. já bych to resamploval přímo v místnosti mikrofonem ten podivnej akustickej zvuk - pokud použiješ vhodný mikrofon, tak to bude nejautentičtější. Nebo bych nasamploval čistě nějaký ruchy podobný tomu drnčení a frekvenčně je trigroval basou a přimíchával k origo base.
A jako první bych být tebou zkusil různý distortiony.
Naposledy upravil(a) Magion dne 23 lis 2013 15:49, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 lis 2013 14:28

mozna uz trochu chapu, ale porad si nejsem jistej. ty bys proste chtel napodobit zvuk rezonujiciho cehokoliv (deska stolu, okno..) to bych teda spis hledal samply nez vsti/vst. ono jde i o to, ze ten rezonujici zvuk vznika vlivem nejaky nizky frekvence, ale je slyset hlavne ta nejaka vyssi - nechci tvrdit, ze harmonicka, ale urcite nejakou zavislosti odvozena...

hledal jsem ukazku a magion me predbeh s tim samplem :-)

tady je jako subwoofer pouzita wrx impreza :-D dobry je, ze mikrofon kamery nebere ty spodni frekvence, takze je slyset ciste to, co te vlastne asi zajima. haha :-)

diplo

Příspěvek od diplo » 23 lis 2013 16:15

@biscuit presne tohle jsem myslel! :wink:

@Magion saakra to je skoda ze to neudelaj ty efekty. a nejakej jinej plugin na to neni? nebo aspon na neco podobnyho? chtel bych udelat kick s takovym drevitym nadechem. Jinak super tip s tip distortem, urco zkusim, jinak to asi kdyby to neslo zkusim nasamplovat nooo. uvidime

jinak sem natocil video abyste videli co tim myslim ale myslim, ze biscuit to s tema videama co sem dal vystihl presne :)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 23 lis 2013 17:03

podla mna uplne ideálne je skutočne niečo rozrezonovat, nahrat naraaz aj tú basu aj tú rezonanciu a podla chuti to primiešavat do tej basy.. ja mám taký 50-ročný papierový širokopásmový mierne potrhaný 8" reprák, ktorý takto občas primiešavam do kopáku :D

charonme

Příspěvek od charonme » 23 lis 2013 21:30

keby si vyhulil (napr. ekvalizerom) niektore frekvencie aby to poriadne clipovalo, tak bude vysledok aspon trochu podobny?

Odpovědět