Posouzení nahrávky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
vasek

Re: Posouzení nahrávky

Příspěvek od vasek » 28 úno 2013 14:37

Však on si to dog nějak přebere... Nemyslím si, že by kvůli mě předělávali album, ale třeba budu druhej, třetí, čtvrtej s takovým názorem a pak už má smysl se nad tím zamyslet.
Mimochodem: Jednoduchý hudební styly mají jednoduchý pravidla. Když je nedodržíš, nebude to fungovat. Tohle si myslím, že je ten případ.

d.o.g.

Příspěvek od d.o.g. » 28 úno 2013 14:56

Já tomu rozumim, že v tomhhle jednoduchym "žánru" to funguje, tak, že jsou tam 2,3 věci, který se opakujou dokola, ale nás to takhle prostě nebaví, už dopředu vím, co přijde a sem z toho znechucenej :D. Snažíme se to dělat trošku jinak. Otázkou je, jestli je ta vata zajímavá. Líbí se nám třeba Blink, hlavne eponym, nebo novejsi. Nebo treba Angels and Airwaves. Jednoducha hudba, ale zní to pro mě "nově". Nepočítáme s tím, že bysme nějak prorazili :D , takže se to snažíme dělat víc jinak, než se držet pravidel. Sice to možná zní jako sladká líbivka z rádia,ale určitě nechceme dělat účelový sračky. Radši sračky, ale podle našeho. To, že chceme dostat co nejlepší zvuk, je věc jiná. Snad si to nějak neprotiřečí :D .

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 28 úno 2013 17:34

Já jsem přesně za! :-D Prostě je jasně vidět, že se lidi od Tábora názorově poznaj ;-)

P.

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 28 úno 2013 17:49

zanrovo... fajn, nemam ziadne vyhrady ... zvukovo... ma zaujima ze aku referencnu nahravku ste si vzali do studia...???
je to zamerne tak natlacene ale pritom tak "tenke" alebo je to teraz nejaky trend ?

d.o.g.

Příspěvek od d.o.g. » 28 úno 2013 21:03

Díky za názory, problemove veci se premichaj(předělaj) a uvidíme. Referenční nahrávku, které bysme se chtěli přiblížit, sme konkrétní neměli. Ale líbí se nám zvuk Blink182 eponymu, tam to prý taky dost tlačí :D.

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 28 úno 2013 21:35

teraz ked som si to znovu vypocul a porovnal to s Blink ,tak je to celkom blizko :-) akurat sa mi zda ze oni maju ten vocal tak nejak lepsie "usadeny" v nahravke... vam to tak trochu jakoby "leze ven" s tej muziky... este ocenujem ze "neplytvate basama" :-) mna osobne basy uz trochu unavuju,

delay

Příspěvek od delay » 01 bře 2013 11:10

No, budu se opakovat, ale jako zásadní problém je kopák / basa, obojí je děsně nekonkrétní, na samotnejch bicích se mi pak nelíbí vůbec nic. Očividně jde o hodně kompromisní náběry, který můžou při mixu potrápit i zkušenýho zvukaře. Asi by to mohlo líp fungovat s demo zvukem a větší dynamikou - zachovat určitou poddekovost a přirozenost těch náběrů i za cenu všech neduhů, který pak za použití limiteru daleko víc vylezou... Někdy je to lepší, než se to snažit lepit a chtít, aby to znělo světově za málo peněz.

Odpovědět