Použití compresoru na bicích a masteru

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Hiddenplate

Použití compresoru na bicích a masteru

Příspěvek od Hiddenplate » 23 úno 2009 14:21

Ahoj tak jsem zkoušel poprvý nacpat compresory na bicí a na master a vyšlo mi z toho toto...

MP3 HERE --> http://hiddenplate.wz.cz/metal-project51_mix4.mp3

Ještě nikdy jsem compresory nepoužil, tak se ptám jestli jsou použitý dobře a jestli jsem to někde nepřehnal atp. Přesněji jsem použil multiband compresory na bicí a lehce na master. :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 úno 2009 14:56

hiddenplate : nepocujes ? alebo nemas vlastny nazor ? sam predsa musi vediet , ci sa ti to paci , alebo nie ..

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 úno 2009 20:20

ja myslim, ze ty bici teda maj energii peknou! Asi bych vic vytahl snare... ale solidne to kope, zvlast kopak, a to je podle me zaklad... nejhorsi je, kdyz jsou u takovyhle hudby utopeny bici... a s tim jsi se popral dobre...!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Hiddenplate

Příspěvek od Hiddenplate » 24 úno 2009 00:41

Tak jsem tam nacpal trošku průraznější virbl. Přepsal jsem původní soubor, takže odkaz zůstává stejný. Jo jinak časem tomu snad dodělám intro a pár jiných blbovin... :)

Btw. Bicí jsou EZDrummer+Drumkits from Hell

MP3 HERE --> http://hiddenplate.wz.cz/metal-project51_mix4.mp3

Cyril

Příspěvek od Cyril » 24 úno 2009 09:30

jo, to tomu dost pomohlo... a ted bych zhlasitil kytary :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 24 úno 2009 10:26

Mne se teda ten virbl nelibi, dal bych jinej sampl, pripadne ho stridal, v tech sypackach je dobrej, ale v te sloce (?) mi prijde hnusnej. A celkove mi zvuk te nahravky prijde hrozne naboostovanej hlavne na basech, ja jsem vyucenej z Kossu, takze mi lehce prebasovany veci nevadi, ale tohle uz je neprijemny na poslech. Celkove mi dost schazi cinely, na to, jak mas nakomprimovany ty bubny, tak ty cinely jsou dost vzadu.

A jeste jedna kompozicni poznamka - bici kolem 2:00 zni hrozne neprirozene.

Hiddenplate

Příspěvek od Hiddenplate » 24 úno 2009 22:22

Díky za komenty!! :)

No, mě se ten virbl taky moc nezdá, ale ono moc na výběr nemám. Je tam tenhle virbl, pak ten rozplizlej, pak je tam nějakej co zní jakoby někdo mlátil do virblu přes plachtu a pak tam jsou ty samý zvuky ještě v provedení bez přiraženýho strunítka na blánu.

Ještě si s tím budu muset něják pohrát a stejně to ještě musím předělat. Dneska nebo zítra dodělám intro a ještě jeden přestup a nahraju ty kytary o chloupek hlasitěji. Takže co nevidět to pak sem hodím.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 24 úno 2009 23:12

On taky Drumkit From Hell podle me neni zas takovej zazrak, mne osobne se ten zvuk moc nelibi... Doporucuju zaexperimentovat i s jinyma programama, nebo zjistit, jestli do EZ Drummera jdou nacpat vlastni samply.

kexik

Příspěvek od kexik » 25 úno 2009 08:52

wohma: tie sample z dfh su dobre. ked ich vyvedies z ezdrummera suche a nepouzijes interne fx, nakrutis z toho celu skalu uplne inak znejucich bicich

zmenit sample ide len tak, ze vyeditujes jednotlive wavy v jednotlivych plnkach s tym ze ponechas povodne nazvy a parametre. nemyslitelna robota, navyse to potom prestane fungovat tak ako ma lebo najskor nezozenies OH a room sample

Hiddenplate

Příspěvek od Hiddenplate » 26 úno 2009 23:10

Ahoj tak jsem nějak zkoumal ty bicí a zdá se mi, že ten set v EZDrummeru ten POP/ROCK zní asi líp než DFH... :D

Nějak jsem s tím trochu hejbal, hodil na to multiband compresor a vylezlo z toho tohle:

http://hiddenplate.wz.cz/thrash_in_punk.mp3

to Wohma: Co virbl? Měl by v tomhle kitu znít trochu líp... :)

EDIT: Přesněji k těm bicím... Ubral jsem ten room efekt, protože ty činely strašně třískaly, to druhy tahadlo na virbl jsem dal na -6dB a mikrofon na Hajtku jsem uplně vyřadil, protože to moc třískalo...

Drumer

Příspěvek od Drumer » 27 úno 2009 08:55

hmmmm.ted to konečně zní jak bicí:-) mě se to líbí!

Hiddenplate

Příspěvek od Hiddenplate » 09 bře 2009 21:53

Dneska jsem tak trochu blbnul. Nastavil jsem metronom na 220BPM a začal jsem do toho hrát.

http://hiddenplate.wz.cz/metal666.mp3

Kytary jsem konečně nahrál přes kombo Line 6 Spider 3 75W. Sice přímým výstupem, ale konečně z komba a ne přes simulace. :)

Bicí jsou Drumkits from Hell. Vrátil jsem se k nim, protože mi vrtalo hlavou jak je možný, že je používaj i některý skupiny a mají v tom tak dobrej zvuk. Tak jsem s tím chvilku kroutil, nahodil kompresory a bylo.

rastis

Příspěvek od rastis » 10 bře 2009 19:05

to co si nahral z toho komba je zase iba simulacia :) ale inak fajn - nacvic to so zivym bubenikom a bude to masaker :) neviem sa teraz vyjadrit ku zvuku celkom. ale tie brejky na bicich zneju zle, od hlbokeho po uplne vysoky, je to divne.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 10 bře 2009 21:01

Bubny potrebuju trochu humanizacie,prestanu byt strojove.V metalovych sypackach v rychlych tempach je nevyhnutne pracovat s dynamikou uderov hlavne po sebe rychlo nasledujucich a tiez s timingom.Inak je vysledok "machine gun"vid Rastisom spominane breaky na tomy.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Hiddenplate

Příspěvek od Hiddenplate » 10 bře 2009 22:57

Tím simulace jsem měl na mysli programy jako je třeba Amplitube. Ten zvuk z toho komba mi příjde přirozenější než třeba z Guitar Rigu. Sice to furt není Mesa :D, ale ten zvuk je měkčí.

Jinak s bicíma mám strašně málo zkušeností, takže to pak vypadá tak, jak to vypadá. :) Humanize efekt jsem na to dával, ale moc to tomu teda nepomohlo a asi mi teda fakt nezbývá než nastavit každýmu úderu jiné velocity. :)

Odpovědět