Profesionalny Gramofon

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
ksr

Re: Profesionalny Gramofon

Příspěvek od ksr » 17 kvě 2010 17:32

Mist píše:Eliptická hifi přenoska by měla být zvukově lepší než sférická DJ přenoska, ale dle mojí zkušenosti to určitě neplatí u lowend modelů značek Stanton vers. Ortofon
Např Ortofon OMB 5 E a Stantony řady 500 jsou srovnatelné cenově, ale Stantony mají v této kategorii navrch.
Obě přenosky jsem kdysi měl a tudíž jsem je mohl porovnávat. Ta Ortofon OMB 5 E (nabo OMB S) se doporučuje jako ekvivalent starých Tesla VM vložek, zvukově jsem s ní nebyl vůbec spokojen.
Stantony řady 500 (já měl tuším 505sk jsou zase opravdu držáky s hezkou reprodukcí basů. na výškách už trochu horší....
To už třeba Ortofon řady nigtclub S (sférický - kulový hrot) , kterou mám nyní je zase o třídu (?) lepší a hraje (na Technicsu 1210 mk2) znatelně lépe.
Píšu to sem proto, abych poukázal, že eliptická přenoska se automaticky nerovná lepší než sférická.
To prave muze byt ukazka toho, jak si vyhovuje/nevyhovuje prenoska s preampem (mixakem) , coz se muze lisit teoreticky kus od kusu i v ramci jedne znacky prenosek. Dalsi vec je, co to je za nahravky. Elipticky hrot by mel mit obecne vic vysek, protoze se proste dostane tam, kde se kulovy hrot nevejde (cim vyssi frekvence--ostrejsi uhly drazky),ale pokud je vysek mene, tak se rozdil mezi typy hrotu zmensuje.

kexik

Příspěvek od kexik » 17 kvě 2010 17:34

omb5 nie je om 5e ale stara haraburda so sferickym hrotom, ktora sa uz nevyraba. om5e je dvakrat drahsia

navyse om5 nebude hrat nikdy dobre na dj ramienku, ktore je prilis tazke a nema pre nizke pritlacne sily spravny antiskating

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 18 kvě 2010 13:40

mam tento stroj
http://www.vinylengine.com/library/technics/sl-6.shtml

jakou do nej vlozku a jaky preamp ?
actidamp MK 4
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640 P
RI Audio PH1

dik za erudovane nazory nejlepe naposlouchane :)

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 18 kvě 2010 14:03

Odpovědět