Prosím o radu s mixovanim/masteringom

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Rastooo

Re: Prosím o radu s mixovanim/masteringom

Příspěvek od Rastooo »

Pytkin : som z Levoči ak sa vyznáš poprosil by som telefóne číslo do súkromnej správy. Ďakujem všetkým.

matucha

Příspěvek od matucha »

Pytkin: nj asi by se to tak dalo interpretovat... ale zas kdyz vidim kombinaci mix/master, tak to v live kontextu zas nedava smysl ;).

Jestli de o live zvuk, tak malokdy staci, ze se zvuku venuje chvilku nekdo z ucinkujicich na podiu. Takze stejne plati to, ze by si meli prizvat nekoho, kdo s tim umi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

RAstoo : to sa neda riesit po telefone .. Keby si bol v okoli Bratislavy , prisiel by som ti s tym pomoct ..

Rastooo

Příspěvek od Rastooo »

Zdravím, tak jeden kamarat ktorý sa tomu venuje mi ukázala ako nastaviť si mix a chcem vedieť vás názor či to robim dobre. Tak napríklad zapnem gitaru na mixe stlacim sólo na vstupe na gitare a stlacim pfl a pridávam gain na nulu a tak postupujem u všetkých vstupoch a fejdry púšťam max do nuly a hlavný fender sa tak isto snažím púšťať do nuly ...potom na crossovery (dbx) si nastavím všetko na nulu a rozloženie basov a výšok dávam na 130hz...postupujem podľa vás dobre ? Ak nie poprosím radu ďakujem.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Dobre, dobre. Akurat ze toto je len zaklad. Teraz zacne sranda.
Skusali ste to aj bez subbasu? Bol zvuk lepsi ?
S prepinacmi faze ste experimentovali ?

Odpovědět