Prosím o Váš názor na zvuk této ukázky.

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Re: Prosím o Váš názor na zvuk této ukázky.

Příspěvek od Amorph » 25 bře 2010 00:45

tady se dozvis co potrebujes o ezone ftp. ./o-serveru/skladiste-pro-soubory-uzivatelu-electrozone-t5614.html
Na posledni strance jeste kermitak pise o aktualnim heslu.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 25 bře 2010 00:56

Myslim si, ze u doprovodny zkresleny kytary (rock/metal) jsou jakykoliv jiny techniky nez nahrat to dvakrat (nebo ctyrikrat, pripadne trikrat- treti stopu dat doprostred apod.) a dat jednu stopu natvrdo doleva a druhou doprava nesmysl a bude to znit fakt srackove! Proste pracovat jen s jednou stopou je fakt ztrata casu a chce to minimalne dve (uplne stacej). Taky jsem se po tom driv pidil a veril ruznym tem nesmyslum, ktery mely z jedny stopy udelat to spravny siroky stereo... nejde to. V nejhorsim, pokud se to v uz jednou nahrany stope vsechno nejak opakuje, tak bych to sestrihal nak dohromady, abych dostal dve stopy, ktery budou hrat totez, ale nebude to identicky (kopie), ale nak poslepovany treba z o dva takty driv apod.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Hiddenplate

Příspěvek od Hiddenplate » 25 bře 2010 02:52

nixx píše:
Hiddenplate píše:EDIT: Aha, tak teď jsem si to přečetl celý, takže ten kopák odpadává. Ale ještě mě napadlo... Pokud je jen jedna kytara, tak tu hodit v levo a pak tu samou stopu i do prava, ale s obrácenou polaritou signálu, ale nejsem si jistej jestli to fachá. Musel bych testnout. :)
Toto je ptakovina - tim uplne zabijes jakoukoliv monokompatibilitu.
Sorry nevěděl jsem jen mě to napadlo. :)

EDIT:
a dat jednu stopu natvrdo doleva a druhou doprava nesmysl a bude to znit fakt srackove!
Tak to není pravda! :) Hodně kapel používá hardpanning a rozhodně nemaj sračkovej zvuk. (Slipknot, Meshuggah, Lamb of God, Killswitch Engage) :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 25 bře 2010 05:29

Ta zpevacka je hodne jalova. Nemam rad tenhle tuctovej projev. Otazka je jestli ma cenu se s tim materialem trapit, nebo jestli s nima nezkusit udelat kvalitnejsi aranz, zapracovat na vyrazu vokalu a finalne pak udelat i lepsi naber. Jde jen o cas. V hodne skromnych podminkach by se dala udelat hodne slusna nahravka. Mam ale pocit ze z kytaristy ci bubenika nikdo nevyzene jejich zazity starodavny postupy a kudrlinky, ktery jsou z toho hodne cejtit a i tim delaji tu muziku trosku nezajimavou.

Hiddenplate píše: Jo a k těm bicím... aby kopák chytnul takovej ten víc mlaskavej zvuk s nižším basem a ťukavou tečkou, tak se kopák prožene dvěma 5Pass-EQ.
První EQ se nastaví zhruba: 50Hz +8dB / 160Hz -10dB / 1700Hz +9dB / 4000Hz +3dB
a druhej EQ zhruba: 220Hz -10dB / 1500Hz +4dB / 4700Hz +4dB / 8000Hz +15dB.
Jestli sis tu pisnicku poslech tak myslim je zrejmy ze tam se metalovy cvachtani nehodi. Vsechny metalovy kopaky mi prijdou mimo to docela komicky : )
Navic na ekvalizaci kopaku staci jeden EQ (zvlast pokud je to sampl). Mas tam duplikvany oblasti. Na co mit v jednom 160 Hz a v druhym 220 Hz pokud primo nerezes hodne uzkym Q nejakej problem. Pokud ti kopak nehraje jak ma s jednim EQ je chyba jinde. Je dobry pouzivat vhodny sirky Q na spravnejch mistech. Zasadni informaci kopaku by mel v nemale mire tvarovat compressor.

Hiddenplate píše:U tvrdšího rocku a metalu všeobecně platí, že se kytary panují na tvrdo doleva a doprava. Jednodušše prostě... když je jeden kytarista, tak se nahraje 2x a každá ta stopa se hodí na jinou stranu.
Jakej koliv 2x mono zdroj jednoho charakteru zvuku kdyz tvrde vypanujes L-R ti vytvori uprostred stereo obrazu diru. Vhodnejsi je pouzivat pan L-R treba kolem 70%. tvrdy L-R pouzivam kdyz mam dalsi treti stopu ktera je naopak striktne uprostred na centru. Pokud je kytar vetsi pocet stop tak panoramu vyplnim v nekolika rozevrenich panoram. pouzivam L-R1 80% (100%), L-R2 40%(50%), mono O%

Hiddenplate píše:Hele jednu kytaru můžes hodit do sterea tak, že na ní hodíš stereo enhancer
Mono nikdy nemuze zastoupit stereo efekt kterej delaji dve ruzny stopy, at uz to mono prozenes cimkoliv. Stereo dojem vznika krom toho taky diky ruznejm nepresnostem ktery muzikant udela u jednotlivejch stop. Pokud vsechny noty na sebe presne licuji tak dojem nebude tak silny, urcita prirozena nepresnost spolu s faktem ze zadna po sobe jdouci nota nikdy nezni stejne pak v soctu panoramy vytvarej pocit sirky, bohatosti. Sirku taky umocni to ze se na stranu L a na stranu R pouzivaji jiny kytary, jiny hlavy, bedny a pod. Protoze odlisnosti zabarveni opet pomahaji tomu aby se zvuk v levy a pravy strane od sebe odloupnul. Obcas se v nouzi "druha" stopa umele vytvari tak ze se veme takt ktery nasleduje po taktu prvnim a vlozi se pod prvni takt a u odobou se rozevre panorama. To uz dobre naznacil Cyril. Tohle je taky dobrej pomocnik pokud nejsou dodany stopy u vokalu. Lidi na to nekdy ve studiu zapominaji a pak se hledaji schudna kompromisni reseni.

Hiddenplate píše: Jo a když bude hrát místama třeba jen jedna kytara z jednoho kanálu (třeba jen z levý bedny při bridgy nebo nějakým přestupu prostě), tak se to prožene reverbem. To udělá takovej zvláštní efekt. Když hraje jen levá kytara, tak v pravý bedně je slyšet dozvuk.
to je dobrej efekt. v 80tejch letech se to pouzivalo na prechody bubnu. Ja to mam rad i na panovany vokaly. Casto zni kratkej delay lip nez reverb.

Hiddenplate píše: Ale ještě mě napadlo... Pokud je jen jedna kytara, tak tu hodit v levo a pak tu samou stopu i do prava, ale s obrácenou polaritou signálu, ale nejsem si jistej jestli to fachá. Musel bych testnout. :)
Pokud otocis fazi vytvoris sice umelej pocit sterea, ale absolutne nekompatibilni v monu. Krom toho to trosku cloveku "krouti" usi protoze se to pak pocitove odecita uprostred hlavy.

Hiddenplate

Příspěvek od Hiddenplate » 25 bře 2010 05:47

ECSON WALDES: No k těm kopákům... někdo psal, že by se tam víc hodil basovější zvuk s tečkou, tak jsem psal co jsem se dozvěděl z nastavení v SDrummeru od Thordendala (Meshuggah) a vůbec všechny ty presety od něj jsou prostě haluz. Každopádně žijeme v digitálním světě, tak proč to nevyzkoušet. Když se prostě něco nebude líbit tak stačí zmáčknout UNDO a udělat to jinak. :)

Jinak k tomu Stereo Enhanceru jsem to myslel tak jako, že mono signál bude hrát v levý bedně orig. a v pravý bedně bude ten samej signál ale o 20ms opožděnej.

A k tý polaritě... :D To mě jen napadlo pač jsem to měl jako možnost v efektech, když jsem recordnul kytaru třeba. :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 25 bře 2010 11:53

No Jalový to je, spěvačce je 15let :wink: a Kuci z kapely sou takmer mladounký a čerpaj z klasickýho bigboše, To že je to jednoduchý a dá se říct primitivní aranžema jsem jim avizoval, ale jim se to tak líbí. Tušim jak by se ty věci daly překopat, aby to znělo zajímavěc, daly se ta vložit efekty, něco málo elektoniky a trochu si s tim pohrát aby to dostalo dnešní zvuk. Ale to bohužel nezáleží na mě.

Jinak to EQ na kopáku nějak nefungovalo, spíš sem to dokrucoval na kompresoru, Místama tomu hodně pomohl verby, ale třeba rytmičák je nahranej strašně tence, stejně jako kopák a tam se pak kouzlí těžko.

Hlas jsem musel vrstvit , jednu stopu jsem prohnal skrz Antares Tube, to tomu dalo trochu jiskru.
No a kopák je nahranej tak, že má jen lehkou špičku a žádný tělo, dobře se to chovalo, přez Trensientní pluginy ale ve výsledku se ztrácí.
Ale jak říkám, jsou to pro mě cizí vody, takže se při tom spíš učim a zkoušim.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

jackies

Příspěvek od jackies » 25 bře 2010 12:17

Hiddenplate píše:Jinak k tomu Stereo Enhanceru jsem to myslel tak jako, že mono signál bude hrát v levý bedně orig. a v pravý bedně bude ten samej signál ale o 20ms opožděnej.
Zkus ten nápad zkusit třeba na kratším, atakovaném zvuku (třeba kopáku) se zapnutým mono abys věděl o co zhruba jde.
Tu chybu máš i v tvé trash project rhythm ... Je to totálně rozbité.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 25 bře 2010 12:42

Hiddenplate píše:
a dat jednu stopu natvrdo doleva a druhou doprava nesmysl a bude to znit fakt srackove!
Tak to není pravda! :) Hodně kapel používá hardpanning a rozhodně nemaj sračkovej zvuk. (Slipknot, Meshuggah, Lamb of God, Killswitch Engage) :)
Pochopil jsi to presne naopak, nez jsem to myslel :) Asi sem to napsal zmatene. Samozrejme jsem chtel rict, ze tohle je jedina cesta (jak pises, Slipknot... a nejspis veskery znamejsi metalovy kapely :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Hiddenplate

Příspěvek od Hiddenplate » 25 bře 2010 20:07

jackies píše:
Hiddenplate píše:Jinak k tomu Stereo Enhanceru jsem to myslel tak jako, že mono signál bude hrát v levý bedně orig. a v pravý bedně bude ten samej signál ale o 20ms opožděnej.
Zkus ten nápad zkusit třeba na kratším, atakovaném zvuku (třeba kopáku) se zapnutým mono abys věděl o co zhruba jde.
Tu chybu máš i v tvé trash project rhythm ... Je to totálně rozbité.
Jackies: Tadys mě špatně pochopil :D Stereo Enhancer bych nikdy v životě na bicí nedal. :D Já to myslel jako efekt na jednu mono kytaru, ale to už je teď jedno. Jak tam někdo psal tak je lepší to oříznout a hodit doleva, doprava. :D

A ve svým rhytm practice mám kytary natvrdo vlevo a vpravo jednu uprostřed a pak na konci další dvě na 50% L/P. Stereo Enhancer vůbec nepoužívám, když můžu kytaru nahrát třeba 5x. :) Byl to jen nápad jak rozdvojit jednu kytaru do stran, když neměl jak nahrát druhou kejtru. :)

Cyril: Aha v pohodě dobrý. :D

c9000: Je možný, že bys sem uploadnul třeba jen 20 sekund samotných bicích? Pokud možno jestli je máš ještě v multistopě (kick,snare atd.) :)

EDIT: c9000: Jo a ještě jedna věc. Na kytary zkus hodit noise-gate. :D

jackies

Příspěvek od jackies » 25 bře 2010 20:19

Hiddenplate píše:Jackies: Tadys mě špatně pochopil :D Stereo Enhancer bych nikdy v životě na bicí nedal. :D Já to myslel jako efekt na jednu mono kytaru, ale to už je teď jedno. Jak tam někdo psal tak je lepší to oříznout a hodit doleva, doprava. :D
Připadám si sám jak v Tatárii ? :shock: :wink:
Já tě pochopil moc dobře psals o tom dvakrát, ale ty mě asi ne.
To byl s tím bubnem příklad víš, abys slyšel jasně co to zpoždění se zvukem v monu udělá.

c9000

Příspěvek od c9000 » 20 dub 2010 20:34

Tak jsem zas pokročil a nějak jsem to umíchal, oproti té první ukázce je to sice o 100 procent lepší ale ne tak , jak bych si představoval. Nicméně posudte sami:

http://ulozto.cz/4604044/ukazky-wav.wav

Ješte bych opět snažně poprosil aby to někdo hodil na FTp, jsem jelito a vůbec to s tím neumím. :roll:

Ještě je to tady: http://bandzone.cz/kapelastandby
Naposledy upravil(a) c9000 dne 20 dub 2010 21:10, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 dub 2010 00:56

dej si to do mona a uslysis fazovy problemy v kytare minimalne v ty veci, co uz jsi sem daval. Ve stereu je pak ta kytara hodne vlevo.

c9000

Příspěvek od c9000 » 21 dub 2010 09:59

A tak nějak celkově zvuk? Je to přijatelný nebo průšvíh?

dano

Příspěvek od dano » 21 dub 2010 10:26

c9000: podla mna je uplne najpriodzenejsim feedbackom nejaka referencna nahravka v tomto style. proste nejaka fakt dobra kapela na ktorej ta kapela fici a ku ktorej zvuku sa chcu priblizit. a hned vies ci je to prusvih alebo nie...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 dub 2010 10:31

prijatelny;) Rek bych, ze ceskej bigbitovej standard. Samozrejme je tam ze zvukarskyho hlediska par prusvihu, ale na poslech uz to asi moc nevadi. Dobry je, ze to pusobi zive.

Odpovědět