Rap Vokali Pluginy postup

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
mike1332

Rap Vokali Pluginy postup

Příspěvek od mike1332 » 29 bře 2011 16:37

Chcel by som vediet aky je postup ako zlepsit a dat vyslednu formu Vokalom {NA RAP} pocul som ze na kazdom songu je to ine ale som si tak na youtube
pozeral Rap Acapelli a zdaju sa mi fakt ze take iste

chcel by som nieaku takuto formu dat svojim vokalom podla vas ake su tam pluginy a ako postupovat aby som sa aspon trosku dopracoval k taketomu vysledku
http://www.youtube.com/watch?v=Sy30aFn14nU
a este by som sa chcel spytat na refrene pocut tej acapelli ze ide dva krat alebo viac,myslite ze aj slohu ide viac krat ? ci ju rapuje iba raz a refren sa dava
viac krat ?
alebo to robia nieake zvukove masiny? ze ten vysledok znie takto pekne zvučne P.S prepacte ze to vyjadrovanie ale inak to neviem opisat

pavlii
Moderátor

Re: Rap Vokali Pluginy postup

Příspěvek od pavlii » 30 bře 2011 14:35

Točil jsme před časem jeden, řekněme, rap do přinesených podkladů a teď budu dělat totéž - dotyčný mě opět oslovil (spokojenost 8) ). Jako ve všech případech půjde o charakter hlasu a o záměr "co s tím". Já jsem použil trochu kompresoru a trochu reverbu; na delay/echo nebyly vhodné momenty, takže ten jsem tam nedával, byť ho rád používám. EQ jsem jen ořezával <50 Hz a díky použitému mikrofonu (sE Z3300A) nic jiného, zvýraznění výšek bylo samo o sobě tak akorát.

Vše jsme nahrávali jen jednou a pouze do slok měl takové ty "doříkávky", které jsem navíc jen panoval mimo střed.

Toť vše, nic extra. Uvidíme s čím přijde teď, jestli bude příležitost "vpašovat" tam něco trošku jiného (pokud bude chtít).

P.

mike1332

Příspěvek od mike1332 » 30 bře 2011 17:20

Takze mam pouzit na zaciatok len Kompresor a Reverb? nevedel by si mi poslat tvoju nahravku rad by som si ju vypocul

Venti

Příspěvek od Venti » 30 bře 2011 19:44

Reverb na rap by som nedaval vobec, ked tak iba uplne pocitovo, nech to neni uplne suche. Kompresie sa dava relativne dost a duplom v americkej produkcii mam pocit ze to uz prehanaju. EQ podla hlasu a vysledku z mikrofonu.

Pustil som si ten tvojlink co si pastol... prave pri Gameovi je to pretlacene jak hovado, to som nedavno riesil s klientom co chcel tiez zniet ako Game.. urezane hlbky, reverb/hall myslim ze ziaden.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 30 bře 2011 20:53

souhlasim, prostor vytvaret adlibama, zdvojovackama, verbem ne, max. nejaky early reflections.

mike1332

Příspěvek od mike1332 » 30 bře 2011 23:51

souhlasim, prostor vytvaret adlibama, zdvojovackama? ja tomu nerozumiem som zaciatocnik ak moze nech mi niekdo vysvetli

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 31 bře 2011 00:12

2Brooklyn: a není to jedno? Tak jasný, že se výsledky budou lišit, ale asi bych to nepsal tak striktně s tím reverbem 8)

2mike: zkusím nezapomenout a vyzobnout pár vteřin ukázku :wink:

P.

mike1332

Příspěvek od mike1332 » 31 bře 2011 14:31

to by bolo super aj presne by smi vedel napisat co si presne a kolko pouzil skusil by som sa riadit podla vas

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 31 bře 2011 15:49

pavlii píše:2Brooklyn: a není to jedno? Tak jasný, že se výsledky budou lišit, ale asi bych to nepsal tak striktně s tím reverbem 8)

P.
kratkej staccato material jako rapovani se proste s verbem moc nema rad, pusobi to casto v hiphopu lacine, kdyz se hlas omoci ve verbu, a prostor se resiva spis mikrodelayem pingpongem a jak sem psal, zdvojovackama. samozrejme zalezi na konkretnim pripadu...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 31 bře 2011 16:22

Jasný - no uvidíme, co řeknete na tu ukázku - pokud dotyčný nebude proti zveřejnění (uvidím, co napíše). Já použil termín "trochu", ale naprosto si rozumíme - nesmí se to rozmáznout a utopit.

P.

Venti

Příspěvek od Venti » 31 bře 2011 21:47

Pavli toto je nastastie trend aj v soule nie len v rape, ze toho reverbu je co najmenej a ako Juanita napisal dotvara sa to zdvojovackami, pripadne dalsimi hlasmi. Delay mam rad ale skor napr na refren, v slohe sa to potom bije a robi neplechu. Ked mam pocit ze niektora nahravka si vyzaduje nejaky priestor tak rad pouzijem Plate z UADu, ale fakt len taky kratky "pičifúz" velmi malinko, len nech to naberie tu pozadovanu atmosku. Ak je ho tam vela tak ta sloha potom podla mna zanikne pod hudbou a tu prave ide o to aby to bolo dominantne.

Venti

Příspěvek od Venti » 31 bře 2011 21:57

mike vies aka je najlepsia skola ? Nie ze dostat tu postup ako a co mas robit.. ale ako mne povedal pred ehm...asi pred 14timi rokmi Pytkin, ked som zacinal doma nahravat... pustaj si veci ktore mas rad a skus ich napodobnit.. a to iste Ti poviem aj ja teraz :). Napocuvaj si skladby ktore mas rad a pocuvaj a rozoberaj do detailu ako je co spravene a co je na to pouzite... skusaj programy, efekty... Nenaucis sa to za mesiac, ani za pol roka.. ale tak to ma byt.. ked Ta to bavi... potom sa tesis z kazdeho maleho uspechu :).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 bře 2011 22:56

venti : velmi pekne si to povedal :D

mike1332

Příspěvek od mike1332 » 31 bře 2011 23:35

Ano ja viem mas pravdu ale nikdy nevies co ti moze iny poradit a ako sa to da dobre vyuzit

Mam este jednu otazku mam nahrany uz vokal povedzme ze ako tak upraveny:D paci sa mi je melodicky zvucny nesumi atd... len mam pocit z akapelli ze je az moc ostra ako taka vysoka, Na sluchadkach ked vychitavam tie uplne malicke detaijli, tak to pocut a proste nechcel by som to osobne nemam rad taky zvuk ako nehra to zle, hra to pekne nehladam nieco ako pridat velmi bassovitost vokalu, ale taku prirodzenost nie ostru, nie moc bassovitu, taka nieaka norma
energia vokalu:D Je nieaky plugin ktory odstrani ostry zvuk tupy zvuk ze si to trosku ako znizim povecme!Fakt prepacte za vyjadrenie ak ma niekdo pochopil:D alebo si to niekdo uz prelozil hehe tak budem vdacny

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 01 dub 2011 07:21

2Venti: jj, jasné. Však já tomu nijak neodporuji :wink:

Slíbené ukázky. Vokál "nasucho", vokál procesovaný, mix vokálu s instrem. Jen pár poznámek: instro donesená MP3, bez mých dalších zásahů - u mě se točil jen ten vokál a smíchával jsem to spolu. Nevšímejte si toho jednoho delaye, protože jsem před pár dny zjistil, že se mi nějak rozpadá systém a RT přehrávka v mixu neodpovídá Audio Mixdownu - pro tenhle typ efektu. Neumím si to vysvětlit, ale moc nad tím nepátrám a udělám kompletní údržbu. Jen abyste si nemysleli, že to šlo v tomhle tvaru ode mně ven :lol:

P.

Odpovědět