Recording dua bicí a heligonka

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
marylin

Re: Recording dua bicí a heligonka

Příspěvek od marylin » 24 pro 2013 15:32

P?edn? všem tady p?eju pohodové Vánoce...

I když by se dneska spíše hodila koleda, jde v tomto p?ípad? o n?co jiného. Po n?jakém tom p?lroce se naše nahrávání šlágrsong? pomalu blíží do "finále". P?iládám jeden z prvních mix? a prosím o vyjád?ení k chybám, které tam ur?it? jsou... Už mi jdou z toho mixování uši kolem a rád bych vyslyšel názor n?koho, kdo má zdravý odestup :-)
Tak m? nešet?ete...
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 01 led 2014 19:14

Zvuk je asi v rámci žánru v pořádku, ale mě tam vyloženě tahá za uši ten basový doprovod je to falešně :-) příde mi že je hlasitější basový doprovod oproti melodice na harmonice, chtělo by ho více zatáhnout a vytáhnout více tu melodii.
U tebe v nahrávce slyším hodně místnost , u mě v nahrávce co jsem postoval to není tak moc slyšet jako u tebe. Jak byla místnost velká ?

marylin

Příspěvek od marylin » 01 led 2014 20:36

Díky za reakci. No místnost má rozm?ry tak 4x7x2,3m - klasické kulturákové "peklo". Kolem bicích jsem nastavil p?i nahrávání asi p?t paravan?, takže to byla prakticky taková kuka?. To samé p?i nahrávání harmoniky a zp?v?. Ale jestli to není spíše tím reverbem, co jsem dal na virbl a na oba zp?vy. Prolézá i do toho odklepání na za?átku. Možná jsem to p?ehnal. A to ho tam cht?li muzikanti ješt? víc p?idat.

Vidíš a ta basová linka mi t?eba ani nep?išla že by tr?ela. Dobrý post?eh. Harmoniku jsem nakonec nahrával na t?i mikrofony. Zkusím tam p?idat více toho který snímal harmoniku z jednoho metru jako celek.

Falešností je tam více, nejenom ta basa... Samotný nástroj po?ádn? neladil... No v rámci možností jsme se snažili z toho všeho vyt?ískat co nejvíce (harmoniká? je ?ezník a p?ed nahráváním se po?ezal na ukazováku, basoval tedy fucká?em a prsteníkem :-) ).

Edit: P?ikládám další mix jiné písni?ky. Tentokrát se jedná o pokus interpretace švejkovské Rajcajdi?ky
Naposledy upravil(a) marylin dne 03 led 2014 12:03, celkem upraveno 1 x.

marylin

Příspěvek od marylin » 03 led 2014 10:29

Pár momentek z nahrávání... :-) :-)
eda.JPG
eda.JPG (42.54 KiB) Zobrazeno 274 x
eda2.JPG
eda2.JPG (61.47 KiB) Zobrazeno 274 x
eda3.JPG
eda3.JPG (20.04 KiB) Zobrazeno 274 x
Naposledy upravil(a) marylin dne 03 led 2014 10:32, celkem upraveno 1 x.

marylin

Příspěvek od marylin » 03 led 2014 10:30

eda4.JPG
eda4.JPG (48.42 KiB) Zobrazeno 274 x
eda5.JPG
eda5.JPG (58.18 KiB) Zobrazeno 274 x
eda6.JPG
eda6.JPG (48.76 KiB) Zobrazeno 274 x

jazzym

Příspěvek od jazzym » 03 led 2014 10:57

boh moj 8)

vasek

Příspěvek od vasek » 03 led 2014 11:32

marylin: můj první dojem je, že to nezní moc přirozeně, ty tonysovy nahrávky jsou takový normálnější. Inspiruj se u něj co se týče poměru nástrojů, já myslím, že to má udělaný správně (možná bych úplně lehce zesílil bubny, ale jinak souhlasím s brutálně dominujícím zpěvem a vůbec). Tady mě tahá harmonika za levý ucho, zpěvy jsou málo výrazný a malej buben moc - ruší. No a hlavně ty "přechody" nesmí lítat ve stereu - je vidět, že jsi zvyklej na "trochu" jinou muziku :)

marylin

Příspěvek od marylin » 03 led 2014 11:52

Vašek: díky za reakci. Dnes večer na to sednu, pokusím se s tím něco udělat a postnout jinou verzi mixu. Tu harmoniku dám víc na střed. Chtěl jsem u ní zachovat větší stereoobraz, či jak to nazvat, a nakonec to je opravdu asi kontraproduktivní :-)

Co se týče malého bubnu co konkrétně tě ruší? hlasitost, eqalizace?

jazzym: Ten harmonikář mezi balíky isoveru hrál pouze pomocnou linku pro bubeníka, proto takové "provizorium" :-)
Naposledy upravil(a) marylin dne 03 led 2014 12:29, celkem upraveno 1 x.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 03 led 2014 11:54

dufam že to rozostavenie tlmiaceho materialu má na svedomí prehnaná zvukárska intuícia a nie rozum, lebo by som sa o teba obával.. 8)
zvukovo je to v pohode , možno rytmičak by mohol mať viac výšok.

edit:OK

marylin

Příspěvek od marylin » 03 led 2014 11:57

Vidíš a právě virbl jsem z 80 procent postavil na struníku, aby víc "cinkal". Těla jsem tam přidal jen tak trošku...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 03 led 2014 16:02

viac alikvot sa mi na nom žiada ,.. pripomina mi metalovy rytmičak ako ludovkový , ..možno to bude limitom do 12khz SM57 :roll: ale može to byť aj tym rytmičakom samotnym , drevo nema moc alikvot.

marylin

Příspěvek od marylin » 05 led 2014 13:33

Ahoj, tak posílám další verzi mixu. Tentokráte jsem víc p?idal zp?vy (nevím jestli jsem to nep?epálil), trochu pošteloval virbl a bicí celkov?. U harmoniky jsem více vytáhl melodii a dal ji na st?ed. Samoz?ejm? budu rád, když se mi k tomu vyjád?íte... Diky.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 05 led 2014 23:59

dobrá dedinská zábava je ked je dobre počuť spev, slabšie hramoniku a na bicie musiš šponovať uši :D .. trošku by som ich stiahol ..tie bicie 8)

vasek

Příspěvek od vasek » 06 led 2014 12:12

Je to podstatně lepší. Teď by to chtělo nějak pořešit reverby - je to moc suchý a ty vokály jsou asi moc tučný na spodcích.
Jinak tomu celkově chybí nějakej bas.

marylin

Příspěvek od marylin » 06 led 2014 12:32

Dík za hodnocení, pomáhá mi to posunout se dál a jinak uvažovat.

No s tím chybějícím basem asi nic neudělám. Holt se jedná pouze o duo a záměr muzikantů je nahrát je v takové sestavě, v jaké hrají v reálu... Nic navíc.

S vokálama máš pravdu, na prvním hlase jsem přidal středobasy... Ani nevím proč vlastně. Celkově s něma nejsu zvukově moc spokojený. Připadne mi to ostré a nekompaktní se zbytkem.

Co se týče reverbu tak na tom zkusím zapracovat... Vyzkouším dát trošku hallu na harmoniku a přidat ho na zpěvech.

Odpovědět