sE Reflexion Filter vs. jeho levnější bráška Project Studio

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
get.hype

sE Reflexion Filter vs. jeho levnější bráška Project Studio

Příspěvek od get.hype » 06 pro 2009 23:05

sE teď uvedlo na trh novej, o polovinu levnější paravánek pro domácí studia - Project Studio Reflexion Filter. Má někdo s obouma paravánkama zkušenosti a mohl by nám je tu srovnat? Vyplatí se vůbec kupovat ten levnější? A nebo naopak, je nárůst kvality u dražší verze úměrnej nárůstu ceny? Kdyby byly k dispozici ukázkový nahrávky, bylo by to samozřejmě úplně nejlepší.

Bacon

Re: sE Reflexion Filter vs. jeho levnější bráška Project Studio

Příspěvek od Bacon » 06 pro 2009 23:09

Přimlouvám se :)

Určitě to mamka přetrpí líp, než Rockwool po zdech xD :oops:

nixx

Příspěvek od nixx » 06 pro 2009 23:13

Uz jsem to sem kdysi jednou daval... ale je to k tematu, tak to prsknu i sem:
http://realtraps.com/video_PVB.htm
http://realtraps.com/video_pvb-doug.htm

Srovnani Portable Vocal Booth od RealTraps s Reflection Filterem od sE...
Stejne se ale primlouvam za rockwool po zdech ;-)

get.hype

Příspěvek od get.hype » 06 pro 2009 23:20

nixx píše:Uz jsem to sem kdysi jednou daval... ale je to k tematu, tak to prsknu i sem:
http://realtraps.com/video_PVB.htm
http://realtraps.com/video_pvb-doug.htm

Srovnani Portable Vocal Booth od RealTraps s Reflection Filterem od sE...
Stejne se ale primlouvam za rockwool po zdech ;-)
Takhle to vypadá, jak když sE nemá skoro žádnej efekt. To video ale dělala konkurenční společnost sE, ne? To tedy rozhodně důvěru nevzbuzuje. Co všechny ty nadšený recenze v odborných časopisech?

nixx

Příspěvek od nixx » 06 pro 2009 23:27

Jo, delala to konkurencni firma... ale rekl bych, ze Ethan Winer (majitel RealTraps) nebude takova potvora, aby vysledek nejak zamerne zkresloval. Aspon tak soudim z jeho vystupovani na jinych forech.
Muj nazor je, jak uz jsem psal nekolikrat, ze takovej paravanek nebude problem vyrobit doma za daleko min penez.

Bacon

Příspěvek od Bacon » 06 pro 2009 23:28

No, opravdu to vypadá, že sE je totálně k ničemu. Na druhou stranu když se podívám, tak je vidět, že Portable VB je umístěný dle mého laického názoru skvěle, zatímco sE je dost nízko. Myslím, že být o něco výš, tak se to projeví jinak.

PVB bude asi o dost dražší, a ani jsem to tady neviděl nikde prodávat (za to jsem ale viděl skvělý tutoriál, jen nemůžu najít link).

Ještě mě napadlo si prostě udělat paravánek z laťek, Rockwoolu a pantů. Ale to by bylo rozměrově dost malý, počítám maximálně 1x1x2m, takže na prd (větší rozměry bych asi nedělal). No, anebo prostě hodit nějaký Rockwooly na stěnu, i když prostě od oka vypadá efektivnější PVB nebo sE.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 06 pro 2009 23:31

nixx píše:Jo, delala to konkurencni firma... ale rekl bych, ze Ethan Winer (majitel RealTraps) nebude takova potvora, aby vysledek nejak zamerne zkresloval. Aspon tak soudim z jeho vystupovani na jinych forech.
Muj nazor je, jak uz jsem psal nekolikrat, ze takovej paravanek nebude problem vyrobit doma za daleko min penez.
fakt? z jakejch? na gearslutz pusobi jako prvotridni demagog. to neznamena, ze by realtraps nefungovaly. ale takovej paravanek je urcite fajn a asi si ho poridim. rockwoolu mam doma fakt hodne, ale vejsky to uplne nezrusi - a zase tolik umrtveni v mistnosti, aby to vyhovovalo pro suchej naber, uz je moc mrtvolno pro monitoring.

nixx

Příspěvek od nixx » 06 pro 2009 23:39

Asi je to vec nazoru :-) Me prijde jako starej pan za zenitem... sice je obcas mimo, ale pusobi na me jako dobrak.

Nerikam, ze je to k nicemu, ale co jsem pochopil, tak get.hype a Bacon nemaji svoje mistnosti akusticky reseny vubec a proto bych v jejich pripade (uz kvuli poslechu) doporucil napred rockwoolovy panely na zdi a basovy pasti do rohu a az potom resit vychytavky typu sE nebo PVB.
Chapu ale, ze takovej paravanek slibuje slusny zlepseni vcelku bezbolestne.

Bacon

Příspěvek od Bacon » 06 pro 2009 23:42

nixx píše:Asi je to vec nazoru :-) Me prijde jako starej pan za zenitem... sice je obcas mimo, ale pusobi na me jako dobrak.

Nerikam, ze je to k nicemu, ale co jsem pochopil, tak get.hype a Bacon nemaji svoje mistnosti akusticky reseny vubec a proto bych v jejich pripade (uz kvuli poslechu) doporucil napred rockwoolovy panely na zdi a basovy pasti do rohu a az potom resit vychytavky typu sE nebo PVB.
Chapu ale, ze takovej paravanek slibuje slusny zlepseni vcelku bezbolestne.
No, tak u mě je to tak, že já se pokouším o nějaký voiceovery a všechno dělám na sluchátkách, takže proto dávám přednost řešení sE, PVB, atd.

EDIT: Našel jsem ten tut. http://www.vocalimpactmedia.com/DIY.html

get.hype

Příspěvek od get.hype » 07 pro 2009 08:02

Tak co si budeme povídat, ono udělat reklamu která takhle shazuje konkurenci není úplně košer a divím se, že si to sE nechá líbit. Hlavně mi na tom videu vadí, že tam k tomu zvuku neni synchroní video - nevěřím, že by pro toho člověka byl problém půjčit si na to natáčení kameru s XLR konektorama a zvuk nahrávat přímo do ní. Těm fotkám můžeme věřit, ale taky nemusíme - úplně klidně si mohli udělat paravánek z plechu a obyčejnýho molitanu a zvuk z toho pak vydávat za sE. Takže pro mě tohle video má nulovou výpovědní hodnotu.

Jinak stejně jako Bacon, dělám 90% mixu a masteringu na sluchátkách, na monitorech jen občas zkontroluju jestli mi neutíkaj basy a tak.

delay

Příspěvek od delay » 07 pro 2009 08:12

get.hype píše: Jinak stejně jako Bacon, dělám 90% mixu a masteringu na sluchátkách, na monitorech jen občas zkontroluju jestli mi neutíkaj basy a tak.
Ideálně by to mělo být uplně opačně.

kexik

Příspěvek od kexik » 07 pro 2009 09:54

ja mam skusenost s tymto:
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_micscreen.htm
a jak sme to jeden vikend skusali, tak to slo naspat thomannovi. v porovnani s jednou tabulou rockwoolu je to tazky ojeb. tym nechcem povedat ze sE je detto, len ze ja osobne som podozrievavy

Bedobus

Příspěvek od Bedobus » 07 pro 2009 11:23

Dovolim si napisat nieco k tomu videu. Se paravanik mam a je to fakt dobra vec hlavne pre domace studia, kde nie je moznost optimalne upravit nahravaciu akustiku. K tomu druhemu sa neviem vyjadrit ale sposob akym je to prezentovane je tazky ojeb. Ked chce niekto nahravat tlieskanie tak prosim ale paravan je konstruovany na spev, resp. na akusticke nastroje a tam funguje vyborne. Samozrejme sa to da skonstruovat aj z rokwoolu ale treba si uvedomit ze sa nejedna iba o absorbciu ale aj difuziu v optimalnom pomere. Mozno by bolo dobre to porovnat kto uz taky rokwoolovy paravan ma aby sem hodil zopar ukazok.

Bedobus

Příspěvek od Bedobus » 07 pro 2009 11:42

inak celkom dobry priklad vplyvu absorbcie a difuzorov
http://hofa-akustik.de/pages/startseite ... spiele.php

delay

Příspěvek od delay » 07 pro 2009 12:02

Bedobus píše:inak celkom dobry priklad vplyvu absorbcie a difuzorov
http://hofa-akustik.de/pages/startseite ... spiele.php
Dobrý...

Odpovědět