Sejmuti zvuku z komba..

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
kexik

Příspěvek od kexik » 21 črc 2005 14:45

stanyslav: wah s midi ovladanim najdes vo virtual guitarist: electric edition (co je len fx cast z full VG), zrovna ta wah cast je celkom uchadzajuca, zbytok zavela nestoji

stanyslav

Příspěvek od stanyslav » 21 črc 2005 15:26

kexik: diky :) mimochodem, jaky si myslite, ze je pro vas nejlepsi softwarovy effect na kytaru? pocinaje peknym cistym zvukem az po ty nejkrutejsi
naboostrovane effekty? a kde by jste zaradili amplitube?

kexik

Příspěvek od kexik » 21 črc 2005 15:34

ja pouzivam veci od simulanalog:

http://www.simulanalog.org/

velmi dobre na digital... a ma to feeling naozajstneho boostera (hovori moj dvorny gitarista, ja k tomu nemam co povedat kedze na gitare viem C, G, E a "Medvedku daj labku")

Poshook

Příspěvek od Poshook » 21 črc 2005 16:46

stanyslav píše:kexik: diky :) mimochodem, jaky si myslite, ze je pro vas nejlepsi softwarovy effect na kytaru? pocinaje peknym cistym zvukem az po ty nejkrutejsi
naboostrovane effekty? a kde by jste zaradili amplitube?
pokial si chces zahrat, tak mozno to co ti doporucil kexik.
po zvukovej stranke je bez konkurencie zatial NI Guitar Rig (asi 5 moji dvorni gitaristi nezavisle na sebe)

vasek

Příspěvek od vasek » 21 črc 2005 17:34

kexik: když jsem zkoušel simulanalog, tak mi všechno znělo hrozně málo zkresleně. Jelikož používám Sonar, tak jsem to hnal přes VST-DX Adapter, že by to bylo tím? Ale nikdy jsem s tím problém neměl.
Ad Amplitube - rozhodně nejlepší plugin na zkreslený zvuk. Je dobrý ten zvuk ještě trochu pomocí eq odbzučit, naopak možná malinko nastředit. Ostatní pluginy jsou o 2 ligy níž. GR o 3 ligy. Ale to kvákadlo, to je nanic. Viz Stanislavova ukázka, omlouvám se, ale nezní to dobře.
Guitar Rig má skvělý kvákadlo, skvělý phaser a ladičku. Dá se kvákat přes MIDI. Čistý zvuk o dost lepší než Amplitube, ale pořád je to nic moc. Jakékoliv zkreslení jak pomocí "hlavy" nebo "krabičky" - totální bullshit, a jestli někdo tvrdí opak, tak se budu hádat až do konce světa :) Navíc hodně zatěžuje procesor, asi jako 2 Amplitube.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 21 črc 2005 18:17

vasek píše: Guitar Rig má skvělý kvákadlo, skvělý phaser a ladičku. Dá se kvákat přes MIDI. Čistý zvuk o dost lepší než Amplitube, ale pořád je to nic moc. Jakékoliv zkreslení jak pomocí "hlavy" nebo "krabičky" - totální bullshit, a jestli někdo tvrdí opak, tak se budu hádat až do konce světa :) Navíc hodně zatěžuje procesor, asi jako 2 Amplitube.
zaujimalo by ma, na akych hw aparatoch si hral a tym nemyslim 5 minut v obchode, ale ktory aparat mas naozaj dobre ohmatany a napocuvany...

pretoze ak si niekedy dlhodobo hral na orig. Fender Twin Reverb, Vox AC-x alebo Marshall Plexi, musel by si priznat, ze NI Rig reinkarnacia tychto aparatov je po zvukovej stranke viac ako dokonala (potvrdene gitaristami, ktori vlastnia originaly).

dokonca nemenovany SR producent/zvukar, ktory vyprodukoval za poslednych 5 rokov okolo 20 platinovych CD roznych kapiel a interpretov a tiez vyborny gitarista pouziva v nahravkach okrem HW aj Gutiar Rig. podla jeho slov je vacsina simulacii zhodna s profesionalne/pracne nasnimanym originalom.

vasek

Příspěvek od vasek » 22 črc 2005 07:51

2 poshook: dodej nahrávku z Guitar Rigu, kde je použitý zkreslený zvuk a můžeme o tom diskutovat. Rozebírat, že někdo něco řekl a že jsem nehrál na aparáty považuju za ztrátu času.

syncro

Příspěvek od syncro » 22 črc 2005 08:45

Co se Simulanalogu týče, jejich model JCM900 se mi fakt líbí. Nejsem kytarista a nemám to nijak zvláš? naposlouchaný, takže nemůžu soudit, jak moc se to chová jako origoš, ale strašně se mi to líbí třeba na skanky (piano), hlavně kvůli vcelku vychytaný simulaci spring reverbu. Ten můžu porovnat s různejma pružinama, co mám / měl jsem doma a tohle je fakt zajímavý. Sice to nedělá "boing" na basech, ale na středech to zní super...

Saša

kexik

Příspěvek od kexik » 22 črc 2005 08:59

syncro: stopro suhlas... a emulacia sd-1 je tiez dobra, porovnane s originalom... ja mam ale najradsej tube screamer, s tym sa daju veci, original som ale v zivot enevidel ani neviem kto by ho mohol mat v mojom okoli... samozrejme to treba skombinovat s dalsimi efektami, nasucho to znie "malo skreslene" presne ako originaly ;) ;
su to physical modelling efekty robene s umyslom dosiahnut 1:1 kopiu originalu a nie nejake lubezne "skreslenie"
poshook: seban pouziva guitar rig? to snad nie...

Poshook

Příspěvek od Poshook » 22 črc 2005 22:06

vasek píše:2 poshook: dodej nahrávku z Guitar Rigu, kde je použitý zkreslený zvuk a můžeme o tom diskutovat. Rozebírat, že někdo něco řekl a že jsem nehrál na aparáty považuju za ztrátu času.
nikde pri tvojom kritickom prispevku na margo Guitar Rig som tiez nenasiel ziadnu nahravku...takze cas tu stracam ja pri citani tvojich prispevkov
Naposledy upravil(a) Poshook dne 22 črc 2005 22:09, celkem upraveno 1 x.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 22 črc 2005 22:08

kexik píše: poshook: seban pouziva guitar rig? to snad nie...
odkedy je seban zvukar :roll:

myslel som dura kupca

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 črc 2005 01:14

kexik : ten seban , to bol dobry for :)

vasek

Příspěvek od vasek » 23 črc 2005 09:52

poshook: nahrávku nemám, to bude asi tím, že ten plugin nepoužívám. Třeba někdo jiný tady...
Ale nechci tě přesvědčovat o mém názoru, jen jsem se vyjádřil. To s tím hádáním beru zpět.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 23 črc 2005 09:57

vasek píše:poshook: nahrávku nemám, to bude asi tím, že ten plugin nepoužívám. Třeba někdo jiný tady...
Ale nechci tě přesvědčovat o mém názoru, jen jsem se vyjádřil. To s tím hádáním beru zpět.
dopohody...len sa mi nepaci, ked niekto pouziva tvrde slova na veci, ktore moznu ini vyuzivat s profesionalnymi vysledkami-. tot vsio

vasek

Příspěvek od vasek » 24 črc 2005 21:11

To už se tady nikdo nechytne s názorem nebo je to už dávno prodiskutovaný?

Odpovědět