Sejmuti zvuku z komba..

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Cyril

Příspěvek od Cyril » 24 črc 2005 21:51

MT2-Metal Zone rulez a basta voe :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 25 črc 2005 09:23

poshook: duro kupec produkoval 20 platinovych platni? za kolko predanych placiek sa dava na slovensku platina, do riti?`

pytkin: .)

vasek: ucel svati prostriedky, ale gitaristi su dost voci softveru predpojati (nie uplne zbytocne, uznavam, ale mohli by sa proste chovat pragmaticky a jednoducho skusat...). nehovorim ze je to tvoj pripad, skor akasi obecna schema.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 25 črc 2005 09:43

platina na slovensku? tusim za 20 predanych nosicov:)

hubert

Příspěvek od hubert » 25 črc 2005 10:16

20 predanych nosicov???? nuz sme naozaj maly trh......hmmm takze aj ja mam uz asi niekolko platin... :)

rastis

Příspěvek od rastis » 25 črc 2005 11:20

vasek píše:To už se tady nikdo nechytne s názorem nebo je to už dávno prodiskutovaný?
Je to omielanie tych istych veci dokolecka. Mam dobre nastudovane Mesa Boogie MkII a MkIII a ziaden SW ma este nepresvedcil, ze by sa mohol lampovemu aparatu rovnat. Ale zaroven som este nikoho nestretol takeho, co by bol schopny rozoznat v nahravke, co bolo pouzite. Simulacie su skratka zvukovo velmi dokonale.

Donedavna som bol presvedceny, ze najlepsie je Amplitube, potom sa vela rozpravalo o Guitar Rigu. Skusal som ho len velmi kratko a nepresvedcil ma. Ale vzapati mi ktosi rozpraval o moznostiach nastelovania, ktore som v rychlosti nepostrehol, a ktore vraj robia tento soft velmi zaujimavym, takze ked bude trochu casu, rad si ho este skusim. JCM 900 od Simulanalog je naozaj velmi verna simulacia, sama o sebe hra dost nahovno - presne ako original Marshally, no s predradenym Tube Screamerom sa ozve velmi dobre, skratka tak, ako sa musia krmit aj Marshally.

Podla mojho nazoru nie je problem dobre nazvucit gitarovy aparat doma. Dynamicky mikrofon a hlasitost optimalnu tomu, aby sa dobre vybudili lampy, ale s ohladom na miestnost. Uplne najzasadnejsie ovplyvni vysledok umiestnenie a nasmerovanie mikrofonu.

kexik

Příspěvek od kexik » 25 črc 2005 11:38

tak mesa boogie je celkom ina kava :)

deep

Příspěvek od deep » 25 črc 2005 13:03

nekde jsem videl fotky člověka co snímal doma kombo tak ze ho dal do postele, stojan s mikrofonem pred nej a pres celek prehodil deku, takovou silnou tlustou duchnu. ukazky nemam ale mohl by to bejt silenej experiment :-)
-------------------------------------------------------
Eduard Skýva

kexik

Příspěvek od kexik » 25 črc 2005 14:05

to bude ono :) priama cesta k paperovo hebkemu zvuku ;)

vasek

Příspěvek od vasek » 25 črc 2005 14:34

Já jsem naprosto pragmatický kytarista a je mi u p*****, jestli simuluju Marshalla nebo Voxe, jen chci, aby ten zvuk měl kule a fungoval v muzice. A to dle mého vkusu moc GR nesplňuje. I u Amplitube mi chybí u čistého zvuku jakási brilance nebo co, ale zkreslení kule má, když se to dobře nastaví. S kýmsi jsem se kdysi shodl, že Guitar Rig je vhodný leda pro jazzovou kytaru - čistý, max. jemně nakřápnutý a tupý zvuk.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 26 črc 2005 21:50

po par dnech turistiky v tatrach sem se vratil k pc a vidim, ze se tu diskuze solidne vyvinula :shock: a od puvodniho tematu trochu odklonila, nicmene dyz uz sme u simulaci, tak prave proto, ze nejsem stale 100% spokojenej se simulacema (i dyz v nekterych vecech je pouzivam naprosto samozrejme...) tak resim snimani komba.. amplitube je podle myho nazoru sqela (stale cekam na dvojku, ktera je avizovana uz nevim jak dlouho...) a rek bych, ze je to v soucasnosti nejlepsi plugin.. guitar rig sem zkousel, urcite je to vyborna myslenka, ale jak rikam, spis si pockam na dvojku amplitube (podle obrazku to bude skutecna pecka hlavne proto, ze tam budou krom legendarnich ampu i legendarni stompboxy...uvidime)

vasek

Příspěvek od vasek » 27 črc 2005 07:35

Jo, taky se těším a taky jsem hodně zvědavej na ten Ampeg SVX. Teď nevím, jestli si mám počkat nebo shánět basovýho PODa...

Abychom se vrátili k tématu - mám takovou zkušenost, že čím zkreslenější zvuk, tím blíž dávat mikrofon k bláně, je to možný?

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 27 črc 2005 09:25

VASEK) ... mmno mozny to je ;-) ... chapal bych to tak že ze zkresleny tvrdy kytary se ti do mixu hodi suchej pevnej zvuj a naopak treba do blues ti prijde vhod mekci barevnej zvuk s ambienci mistnosti. Ale je to jen teorie ... ;-)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 27 črc 2005 14:16

jinak uz se na strankach ikmultimedia objevila ke stazeni free verze pluginu uno, takova jednoducha amplitube, ktera uz vypada podobne jako avizovana dvojka, tak verme, ze uz co nevidet spatri svetlo sveta i plna verze amplitube 2...

vasek

Příspěvek od vasek » 27 črc 2005 17:00

chtějí abychom slintali, hm. Ale má to takový "pískový" zkreslení, to nemám moc rád. Podobnej pocit jsem měl, když jsem nahrával na Trace Elliot Trident

stargate

Příspěvek od stargate » 30 črc 2005 07:57

Pánové,kde se připojuje kombo do mixpultu na jaký vstup?Dosud to připojuji na stereo aux return,ale občas když trošku zesílím gain na kombu tak to nahoukává.Jedná se o akustické kombo.Díky všem.

Odpovědět