SIDECHAIN ano, či ne??

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
syncro

Re: SIDECHAIN ano, či ne??

Příspěvek od syncro » 12 lis 2010 14:28

nixx: "Zaprve je trochu nestastny predmichat si hudebni doprovod do stereo stopy a az potom primichavat vokal" Mě to zas tak nešťastné nepřijde. Úplně běžně se to takhle dělá na reggae scéně, kde nějaký producent vytvoří "riddim" a voicing se dělá u někoho jiného už na hotové smíchané stereo. Podle mě tě to v ničem neomezuje a předpokládám, že v hiphopu to může být podobné s jejich "beaty".

Sidechain jsem tedy takhle nikdy nepoužil a nepřijde mi to moc smysluplné, ale jestli to někdo používá a funguje to, jedině dobře 8-) Určitě bych ale komprimoval beat a v sidechainu měl acapellu, nikoli naopak...

Jen můj názor, Saša

nixx

Příspěvek od nixx » 12 lis 2010 14:49

syncro: chapu, urcite to tak jde a nekdo je treba na tento styl prace zvykly (primichavat zpev do uz hotove stereo stopy doprovodu). V dnesni dobe a pri dnesnich technickych moznostech mi to ale prijde trochu skoda.

Darce

Příspěvek od Darce » 13 lis 2010 10:47

W.Cable píše:
biscuit píše:james: ale to je jako rytmickej efekt na 4/4 kopakovej trigger.. to je uplne o necem jinym prece
Jinymi slovy, rap je vzdy mimo rytmus, kde se ta pravidelnost neda vyuzit.. je to uplne o necem jinym
Priklad: mc rapuje v refrenech s velkym akcentem, to znamena zvysi hlas, tam potrebujes aby ti hlavni motiv trochu zalezl v nasem pripade to bude piano, muzes to nechat lezet jak to je jenom zakladni efekty, nebo tomu muzes pomoct automatizaci, nebo velice jemnou sidechain kompresi.

ODKDY JE RAP MIMO RYTMUS? POSLOUCHÁTE NĚJAKÝ UKRAJINSKÝ RAPERY NEBO CO? RAP JE STYL VE KTERÉM JDE NEJVÍC O STREFOVÁNÍ SE DO DANÝCH DOB A PERFEKTNĚ ZAPAD SVOU LYRIKOU DO RYTMU . ŘÍKÁ SE TOMU FLOW NEZNÁLKU.... OPRAVDU MĚ DOKÁŽÍ ZPŘÍJEMNIT DEN LIDÉ, KTEŘÍ SE ZAČNOU PŘÍT STRAŠNÝMI NEFAKTY...

HELE LIDI A JSTE VŮBEC V POHODĚ? ODKDY JE JAKO BEAT BICÍ? TO JSTE SLYŠELI SNAD OD NĚJAKÝHO 15 LETÝHO KLUKA NEBO CO? BEAT JE SNAD CELEK NE? BICÍ JSOU BICÍ... HUDEBNÍ PODKLAD NEBOLI BEAT!

HELE JÁ JSEM VÁS BRAL ALE TO VAŠE NEUSTÁLY ZESMĚŠNOVÁNÍ NAŠEHO STYLU, NEUTSÁLÝ PONIŽOVÁNÍ, ŠKATULKOVÁNÍ APOD.. MI UŽ LEZE NA NERVY. CO SI MYSLÍTE, ŽE JSME RETARDI NEBO CO? KOLIK VÁM JE LET PÁNOVÉ? VIDĚLI JSTE MĚ SNAD NĚKDY, ŽE BYCH SE TU VYSMÍVAL ŽE METAL ČI TECHNO APOD.. JSOU STYLY BEZ VÝZNAMU, ŽE JE TO TUPÝ ŘVANÍ HNUSU DO MIKROFÓNU APOD?? SNAD KAŽDÝ MÁ SVŮJ OBOR A SNAŽÍ SE HO DĚLAT CO NEJLÉPE NE? OPRAVDU TOTO FÓRUM MÁM RÁD HODNĚ SE TADY DOZVÍM, ALE UŽ MĚ POVÝŠENOST NĚKTERÝCH JEDINCŮ ZAČÍNÁ SR*T. VŠECHNY STYLY MAJÍ SVOU PROBLEMATIKU SVÉ ZÁSADY APOD. NIC NENÍ LEPŠÍ ČI HORŠÍ TAK SE UKLIDNĚTE NEJSME VE ŠKOLE!
Naposledy upravil(a) Darce dne 13 lis 2010 11:31, celkem upraveno 1 x.
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 13 lis 2010 11:12

Darce: Drive nez zacnes nekoho urazet si uvedom, co kdo mysli tim co pise, nebo bude zle.
Precti si tu debatu jeste jednou a premyslej, pak se muzes omluvit.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 lis 2010 11:16

:shock:

tak toto je huste.

Darce

Příspěvek od Darce » 13 lis 2010 11:21

za nic se ti nebudu omlouvat mám svou hrdost zamysli se ty nad sebou. tvuj vyrok: RAP JE VŽDY MIMO RYTMUS mluví za vše.
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 13 lis 2010 11:24

...lol to ale byla reakce na Biscuita, a jeho 4/4. Ironie ti neco rika? :)

Darce

Příspěvek od Darce » 13 lis 2010 11:30

v návalu agrese jsem to nevnímal naplno tak se ti omlouvám vidíš že to tam spíše bráníš... Hele ale nejde mi jen o ten jeden příspěvek zaznamenal jsem tu (neříkám že od tebe) ale od více lidí navážení se a shazování rapu... Já nevím o co jim jde mc anebo producent v oblasti rapu rozumí zvuku když se o to zajímá stejně jako metalista nebo technař rocker apod... tak přoč to zbytečné rýpaní tady

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 lis 2010 13:16

darce: vystidni (edit: fuj, chtel jsem napsat vystydni :-) )... fakt nechapu tvuj caps lock najezenej ton. nikdo se tady do rapu nebo hiphopu nenavazi. dokonce si myslim, ze nejvic ho shazujou lidi jako ty, kdyz tvrdi napr., ze beat je odjakziva celek hiphopovyho tracku bez rapu.. beat jsou odjakziva bici, a to ze je hiphopova terminologie jina, neznamena, ze to tak plati vsude.
mozna by sis mohl uvedomit, ze ackoliv je tady spousta lidi co hiphop nedelaj, nekteri na nem mozna vyrustali tak jako ja, v dobach, kdy ty si jeste poslouchal nejspis dadu patrasovou, tak to fakt pribrzdi, prosimte ;)
Naposledy upravil(a) biscuit dne 13 lis 2010 14:16, celkem upraveno 1 x.

ekral

Příspěvek od ekral » 13 lis 2010 13:23

Tady jde spis o vyjasneni pojmu, pojem beat se da vykladat ruznym zpusobem, stejne tak bys mohl pouzit slovo riddim a taky by se na to lidi ptali co tim presne myslis. Co se tyka toho sidechainu, ja si myslim, ze ten hlas (zpev) tam musi mit volny prostor ve frekvencich, aby se to tam s necim nebilo. Pokud chces nejakou pasaz zeslabit (klasicka hlaska "play it low" nazivo), tak bych to udelal manualne.

Sane

Příspěvek od Sane » 13 lis 2010 13:36

biscuit píše:darce: vystidni... fakt nechapu tvuj caps lock najezenej ton. nikdo se tady do rapu nebo hiphopu nenavazi. dokonce si myslim, ze nejvic ho shazujou lidi jako ty, kdyz tvrdi napr., ze beat je odjakziva celek hiphopovyho tracku bez rapu.. beat jsou odjakziva bici, a to ze je hiphopova terminologie jina, neznamena, ze to tak plati vsude.
mozna by sis mohl uvedomit, ze ackoliv je tady spousta lidi co hiphop nedelaj, nekteri na nem mozna vyrustali tak jako ja, v dobach, kdy ty si jeste poslouchal nejspis dadu patrasovou, tak to fakt pribrzdi, prosimte ;)
:mrgreen: :mrgreen:

Já HipHop poslouchám i dneska - ale spíš věci, na kterých jsem vyrůstal (PE, EPMD, HOP apod.) vše okolo let '92 - '97, ale že bych ho sám dělal, tak to už ne. Dnešní nová vlna mě nějak nechytila.

Mimochodem co se týče toho "beatu", tak se omlouvám, ale asi patřím k té části, která "beat" považovala za "bicí" a né celou skladbu (HH nevyjímaje). :idea:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 lis 2010 14:29

Darce píše:HUDEBNÍ PODKLAD NEBOLI BEAT! .... ODKDY JE JAKO BEAT BICÍ? TO JSTE SLYŠELI SNAD OD NĚJAKÝHO 15 LETÝHO KLUKA NEBO CO? BEAT JE SNAD CELEK NE?
No imho maximalne tak 15 rocny pubnertak co dava drsne hiphopove pozy v gatoch o 5 cisel vacsich zmiesa do 1 vyznamu beat a cely hudobny podklad .. :-)))

LOL :-))) darce chlapci ty si fakt ze uplne mimo :mrgreen: Tosku si ujasni pojmy.. zato ze drsny hiphoperi v drsnych skladbach drsne rapuju o tucnych beatoch neznamena ze kompletny hudobny podklad == beat :-)) nastuduj si taky jeden jazyk, ktoremu sa hovori ze anglictina, sustred sa na to slovicko "beat" na nejho vyznam ... potom sa s pokorou vrat na ezone a uznaj ze si sa myslil.. MOZNO ti bude odpustene ...
Darce píše:v návalu agrese jsem to nevnímal naplno
nj aspon vidiet ze hiphop vyvolava v ludoch agresivitu ... :mrgreen: :D :D LOL

Sane píše:
Mimochodem co se týče toho "beatu", tak se omlouvám, ale asi patřím k té části, která "beat" považovala za "bicí" a né celou skladbu (HH nevyjímaje). :idea:
nikomu sa nemusis osravedlnovat zato ze drsny hihoperi volaju "beat" cely hudobny podmaz to neznane ze to tak je .. ked nejaky "gurman" bude fekalie nazyvat lahodny porkm tiez neznamena ze to naozja lahodny pokrm je :-)))

aj ked, zase je pravda ze hiphop je specialna vec, pretoze tam v mnohych pripadoch naozaj okrem beatu (== rozumej bicich) nic ine v tom hudobnom podklade nieje, potom je adekvatne cely hudobny podklad nazyvat len "beat" .. lebo to proste je len "beat" .. :-))))

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 13 lis 2010 14:49

ja teda sa v tomto vobec nevyznám, ale nehovorí sa v hiphope hudobnému podkladu "instro" ? akože od slova instruments ? .. alebo je to len moja haluz?

a k tomu že či sidechain ano alebo nie: za mna ano!, ked som začal používat sidechain vyriešilo mi to kopu problémov..

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 13 lis 2010 16:41

darce:prosimte to ze hiphoperi rikaji spodkum beat, nic nemeni na tom ze beat znamena predevsim bici, podivej se do slovinku co to znamena, nez budes chytracit a ohanet se 15letejma klukama...

dendy:ono se to ale fakt takhle v hh pouziva, podmazu se zaclo buhvi proc rikat beat..nevidim na tom zase nic tak strasnyho,kazdy odvetvi ma plno terminu ktery sou nesmyslny, ale zazity..ale clovek by mel aspon vedet puvodni vyznam slova:)

ReaktoplazmAR:pravdu diz, hodne HH desek vychazelo tak ze tam bylo nekolik verzi, vedle original mix treba acappela a nebo taky instrumental..proto rikaj hiphoperi vokalum akapela a spodkum instro.] tyhle dva terminy mi ale prijdou logicky, rikad podmazu beat je prinejmensim zavadejici...

ekral

Příspěvek od ekral » 13 lis 2010 16:58

Beat (music)

The beat is the basic time unit of music, the pulse of the mensural level[1], also known as the beat level[2]. However, since the term is in popular use, it often connotes the tempo of a piece or a particular sequence of individual beats, the meter, rhythm or groove. In hip hop and R&B music, the term 'beat' commonly refers to the entire instrumental, non-vocal layer of the song, which is frequently based on a looped recording of a drum-rhythm.

Ale je to uplne jedno, dulezite je, jestli je dobre aby uroven vokalu prez sidechain menila uroven komplet smichane stereo stopy. Podle mne by to znelo hrozne a udelal bych to spis manualne.

Odpovědět