Stara klasika

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
jackies

Re: Stara klasika

Příspěvek od jackies » 27 zář 2014 17:14

rastis: to nevysvětlíš, nenamáhej se :wink:
oldcable : instrumento.cz
muzikant

jackies

Příspěvek od jackies » 27 zář 2014 17:30

dendy píše:"znie" ... "zneje" je patvar :-) sorry za oftopic ale na pouziva je tohoto nezmyslu som citlivy :mrgreen: :mrgreen:
já třeba záměnu slov holt a hold, které mají úplně jiný význam
muzikant

oldcable

Příspěvek od oldcable » 27 zář 2014 20:26

A co tak vyraz - hudobny oplan.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 zář 2014 23:22

Fillippos píše:Správně bylo myšleno asi posunutí fáze ne? :)
na recorderi mam invert ON/OFF na každom kanali tak preto tomu hovorim obracat fázu ....posun by nebol moc vhodny.
kontrolujem to vždy ked mam mikrofony blizko seba že ako mi to znie :wink: s normalne a invertovane .
tie basy spodne sa možu podobať natolko že sa vyrušia navzajom.
rastis píše:co mas furt s otacanim fazy ? naco by si to robil ? jedine ak snimas z prednej AJ zadnej strany repraku. inak je to dalsi Tvoj blud.
( už som rastisa pochopil že s prednej aj zadnej strany :lol: HOOOOUBY MOJKO!)

rastis určite prišiel ako kavboj do baru a zachvilu vytasi niečo svoje 8)
alebo ako ked prideš do basy a navažaš sa do silného aby sa ťa báli :wink:

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 28 zář 2014 12:14

To Jazzym: A můžeš mi prosím vysvětlit, proč by NEBYL posun vhodný? Dík

Pracovat s otočením fáze samozřejmě není na škodu, dělá se to podobně jako u tvého komba např. u overheadů - ty taky nemají mikrofony umístěny striktně proti sobě, nicméně klasický příklad je např snare - tam jde jeden mic seshora a druhý ze spoda - jsou kolikrát vyloženě kapslema proti sobě. Pravděpodobnost odečítání signálu je zde velmi vysoká. Nicméně posunutí fáze se nedělá tlačítkem invert ale v DAW. Nebo manuálně poslechem - správným umístěním mikrofonu. (samozřejmě v monu).

jazzym

Příspěvek od jazzym » 28 zář 2014 15:20

Fillippos píše:To Jazzym: A můžeš mi prosím vysvětlit, proč by NEBYL posun vhodný? Dík
tak neviem presne čo by to sposobilo ale nemam rád ked dynamika vlnky je v inom čase ako som ju zahral...ja som kedysi manualne opravoval latenciu v DAW s maximalnym približenim a vlnka vedla vlnky nerobila dobrotu.
nicméně klasický příklad je např snare - tam jde jeden mic seshora a druhý ze spoda - jsou kolikrát vyloženě kapslema proti sobě. Pravděpodobnost odečítání signálu je zde velmi vysoká
mne sa častejšie stane že sa mi odčita nejaky ten bass pri dvoch mikrofonoch vedla seba (hoc značne otočených ..
snímam aj snare z hora z dola .. to su tak odlišne zvuky že to to je podla mna vyplod zbytočneho premyšlavca :roll:
vačšinou sa odrušia práve basy , ktore maju velku vlnovu dlžku ..snare take frekvencie ani nemá .

Stan

Příspěvek od Stan » 28 zář 2014 15:59

OT: Jazzym me uz to nedalo.Tvuj zpusob premysleni a pohledu na vec je sice inovativni ale casto nespravny. Kdyz uz chces rozebirat zaklady fyziky a tedy i snimani a sireni zvuku mel by jsi prece jen trochu ubrat na fantazii a tim by jsi se vyhnul casto mylnym uvaham. Stacilo by se podivat do knizek a tuhle problematiku si trochu vic nastudovat.
Navic to podle ty fotky to vypada ze ten horni mikrofon ma otocenou membranu od repraku a proto se ti asi ztraci signal. Nezapomen ze mikrofon snima zvuk nejlepe zepredu, to znamena kde je logo a ovladace jako PAD ci HPF.
To je vse co mam k tomuto tematu.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 28 zář 2014 16:12

Velkou roli hraje místnost, ve které je nástroj snímán - otáčení fáze a zkoušení, kde nám co jak hraje je velmi důležité. Jde to dělat jak tlačítkem invert, tak posouváním audiostopy. Kriteriem je ucho.

rastis

Příspěvek od rastis » 28 zář 2014 16:14

jazzym píše:...
rastis určite prišiel ako kavboj do baru a zachvilu vytasi niečo svoje 8)
alebo ako ked prideš do basy a navažaš sa do silného aby sa ťa báli :wink:
ale sam vidis, ze nie som zdaleka jediny, komu z Tvojich nazorov a reci stavaju vlasy. vsak kde-kto Ta tu furt upozornuje, ze siris kraviny...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 28 zář 2014 16:44

Stan píše:Navic to podle ty fotky to vypada ze ten horni mikrofon ma otocenou membranu od repraku a proto se ti asi ztraci signal. Nezapomen ze mikrofon snima zvuk nejlepe zepredu, to znamena kde je logo a ovladace jako PAD ci HPF.
8) no ten Takstar SM1A má mebrány na oboch stranách , z predu je LPF a -10dB , vzadu prepinač omni / kardioda .. neviem jak si to myslel otočenu membranu od repraka .. :roll:
stan ja ti dakujem že sme si to raz vysvetlili ako sa rušia vlny .. ostatne moje "kydy" su už len moja prax s nahravanim.

snare sa snima jednym z hora natočeným šikmo na stred blany, pričom tá blana je vačšinou uplne ina ako spodná , druhy sa snima kolmo (aj šikmo ) na spodnu blanu) ja vačšinou nasmerujem na strunnik. toto rozpoloženie mikrofonov nema šancu sa vzajomne rušiť ..ale až sa mi to raz stane .. s hanbou s ospravedlnim :wink:
má do toho čo povedať aj overhead ..ktory može sposobiť trochu globalny zmatok.

posun fázy- vlnka vedla vlnky , .. nerobi dobrotu v zmysle oneskorenia latencie.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 28 zář 2014 18:57

to Jazzym: Dík za rady ohledně snare, já si pro jistotu raději VŽDYCKY zkontroluju, jestli tam není problém. :wink:

jazzym

Příspěvek od jazzym » 28 zář 2014 19:54

Fillippos píše:..ohledně snare, já si pro jistotu raději VŽDYCKY zkontroluju, jestli tam není problém. :wink:
daj vedieť ked sa ti to stane od vtedy to budem kontrolovať aj ja :wink:
rastis píše: ale sam vidis, ze nie som zdaleka jediny, komu z Tvojich nazorov a reci stavaju vlasy. vsak kde-kto Ta tu furt upozornuje, ze siris kraviny...
8) to mysliš take kraviny a upozornenia ako zvykneš robiť ty?
jaku fazu obracat ? naco ??..
jedine ak snimas z prednej AJ zadnej strany repraku. inak je to dalsi Tvoj blud.
nechcel som to otvarat ale tvoja modrosť odbornika mi prijde už nejaku dobu pod moju uroven :wink: :palec-:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 28 zář 2014 21:06

jazzym: prosim prestan kazat o necem cemu nerozumis a prestan utocit na lidi, kteri ano. Nevim kolik veci jsi takhle opravdu nahraval a kolik jsi pak v mixu resil, ale z toho co pises bud velmi malo, nebo jsi to proste delal spatne. Otaceni faze u spodniho mikraku rytmicaku je jedna ze zakladnich a naprosto logickych veci pri snimani bicich. To ze se ti plete obraceni a posouvani faze o tom uz vubec nemluvim. A pokud snimas kytaru vice mikrofony z ruznych pozic, tak pak prichazi na radu prave to posouvani.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 28 zář 2014 21:07

Ano, už se mi to stalo. Někdy je výsledek prakticky neslyšitelný, někdy po otočení fáze dokonce horší a někdy po otočení fáze získá snare tělo. Všimni si toho. Nehledě na to, že se odruší třeba kopák apod. Vše se ale stejně podřizuje z pravidla overheadům, od kterých se odrážíš a se kterýma porovnáváš ostatní stopy.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 28 zář 2014 21:19

jazzym: jinak tady je mala ukazka bicich s posouvanim faze www.audiozone.cz/zvuk/fazove-srovnavani ... 20728.html

Odpovědět