Stara klasika

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
jazzym

Re: Stara klasika

Příspěvek od jazzym » 28 zář 2014 21:57

mne obvykle nevyhovuje znasobeny zvuk otočenej fázy , ked to zistim tak jeden mikrak proste vyradím ...ináč zaujimave to že sa odruší kopák to by mohol byť dovod časteho použivania fazy invert na snare.

ked som vymyšlal poziciu snimania repraku , zaroven som vymyslel aj take jednoduche pravidlo ktore by malo zaručiť aj blbcom že budu mať slušný zvuk ..aj ked postavia mikrofon do absurdneho miesta a vzdialenosti :D
samozrejme to neplatí u maximalnych absurdnostiach :oops:
američania maju take jednoduche pravidlá radi , tak som to nazval "Rule nr.1. miking guitar cabinet :lol:

spočíva v tom : že
zvolite vzdialenosť mikrofonu od komba a približné miesto pred ním .
nahmatáte najvzdialenejší obrys reproduktoru
a mikrofon otočíte nasmerujete do polovice kolmej vzdialenosti k tomu okraju :wink:

som sa trochu hral v gimpe..tak si to takto patentujem.
čo vy na to ? :oops:

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 28 zář 2014 22:05

co je to znásobený zvuk po otočení fáze?

Stan

Příspěvek od Stan » 28 zář 2014 23:31

Ach jo
Přílohy
hopeless.jpg
hopeless.jpg (9.54 KiB) Zobrazeno 365 x

biscuit

Příspěvek od biscuit » 29 zář 2014 15:14

:shock:

maux

Příspěvek od maux » 29 zář 2014 16:27

jazz: To je digestoř?

jazzym

Příspěvek od jazzym » 29 zář 2014 17:52

vy ste trubky 8)

Stan

Příspěvek od Stan » 29 zář 2014 18:55

Nic proti tvy snaze, kdyz uz tedy chces mit patenty na idealni pozici mikrofonu pro snimani kabinetu tak si udelej seznam hudebnich zanru, pak kombinaci dostupnych kytar a kabinetu v kombinaci s moznymi hernimi styly kytaristu, moznych barev zvuku v kombinaci s pedaly a to samy pro basu. To ti to opravdu nedoslo ze neexistuje jedno idealni nastaveni jelikoz kazda skladba vyzaduje individualni pristup a ze co je v poho pro jednu skladbu nemusi byt sonicky vhodny pro jinou. Nahravani je kreativni remeslo sejne tak jako malováni, kdyz budes chtit namalovat slunce modry protoze to tak citis a vyjadri to tve pocity tak ho namalujes modry i kdyz ti ostatni ti budou rikat ze je zluty. Ano urcita pravidla existuji ale jde o individalni pristup pro zachyceni a preneseni pocitu hrace do skladby i v podobe spravne barvy tonu i v kontextu s celkem(skladbou). Pokud by to tak nebylo pak by byla hudba sonicky univerzalni a nudna.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 29 zář 2014 20:08

Fillippos píše:co je to znásobený zvuk po otočení fáze?
ked sa zvuk z dvoch mikrofonov vyruši vzajomne ..tak po otočeni fázy je hutnejší ako z jedneho...nmne neprirodzene ..
prosim nepytaj sa čo je hutnejší ..
ja to tu nepredstavujem ako pravidlo ktoreho sa ma držat niekto kto tomu rozumie , je to ale dobre vychodisko pre vlastnu kreativitu.

pre rozny štýl si zvolíš typ mikrofonu, vzdialenosť od repraku , vlastne možeš použit niekolko mikrofonov naraz rovnakym štylom v roznej vzdialenosti ... a nestane sa ti , že nasnimaš do multitracku množstvo balastu, ktore nakoniec ajtak nepoužijšeš (ako napriklad som videl že niekto snima kondenzatorom rezonanciu dreva bedne :lol: )

ide o to dostať čo najviac z reprobedne do jedneho mikrofonu.. viacmenej pre debilkov ale jaj mne to pravidlo pomaha takym postupom ziskat dobru poziciu pre dalšie štelovanie. :wink:

e**
.. každy začiatočník sa hned hrnie mikrofonom z blizka na membranu kolmo , častokrát sa stáva že trafi stred ., a zabuda na to že využitim aj bočnej citlivosti mikrofonu može ziskat frekvenčne bohatší farebnejši zvuk . .
proste take pravidlo prvej pomoci , "rule nr1" :wink:

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 29 zář 2014 23:17

ked sa zvuk z dvoch mikrofonov vyruši vzajomne ..tak po otočeni fázy je hutnejší ako z jedneho...nmne neprirodzene

Takže preferuješ raději navzájem vyrušené signály? Nebo si z těch dvou mikrofonů nakonec vybereš jen jeden?? Proč vůbec a jak používáš to tlačítko INVERT???

jazzym

Příspěvek od jazzym » 30 zář 2014 00:00

ano, ..na kontrolu

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 30 zář 2014 00:26

:palec+:

jazzym

Příspěvek od jazzym » 30 zář 2014 23:04

fajn že si to pochopil .
ako vravim radšej použijem jeden mikrofon kvalitne nasmerovaný ako keby som mal dať tri , na stred membrany jeden na okraj a jeden do zadku. :lol:
každy podla svojho vkusu
mne sa už ani nestava rušenie zvuku , už viem ako sa tomu vyhnuť.. , aj OH na bicie už použivam len jeden mikrofon ..začina sa mi páčiť hihat aj ride snimať dynamickym .

MDudas

Příspěvek od MDudas » 01 říj 2014 16:09

maux píše:jazz: To je digestoř?
5 minut suvisleho chechtania !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :) :) :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jazzym, bojuj. samouk to ma vzdy tazsie. :wink:

Odpovědět