Studio do rozpočtu cca 60 tisíc. pokročilý

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

Re: Studio do rozpočtu cca 60 tisíc. pokročilý

Příspěvek od delay » 23 lis 2012 08:06

Fillippos píše:No já bych tyhle nuance rád probral, slyšel názory, nebo se o nich alespoň něco dočetl, (nějaký odkaz), jelikož - když jsem kdesi četl, jak dopadl test studiových preampů od těch "nejhorších" po "nejlepší" , prováděný přes celý víkend renomovaými zvukaři a mistry v oboru, rozhodl jsem se tuhle otázku prozatím neřešit nebo ji alespoň ponechat na později. Test dopadl tak, že nikdo nepoznal nic. Všechny rozdíly byly natolik malé, že i ten papírově nejhorší preamp se některým zdál nejlepší.
Pro mě platí co jsem psal... posuzování jedné stopy je velmi indivuduální, ošemetné, je tam celá řada faktorů, který výsledek zkreslujou, někomu se může líbit více špinavější zvuk, někdo bude preferovat hladkej... Nevím, co to bylo za porovnání, o kterém píšeš, ale přišlo by mi smysluplnější mít třeba 10 preampů a smyslem testu uhodnout, kterej je kterej, což by pak třeba svědčilo o jistých zkušenostech poslouchajících a ještě líp mít třeba nasnímanou celou bicí soupravu jen přes určitej druh preampu atd. Kdo se ale tímhle bude dobrovolně zaobírat?
Cesta zvukařova může být dlouhá a trnitá, pokud dosahuješ se svým vybavení uspokojivých výsledků, tak je to v pohodě, pokud cítíš, že tě někde něco zrazuje a intuitivně víš, že neděláš chybu sám nějakým blbým postupem tak logicky zkoušíš dál. Nemám tolik zkušeností, abych ti nezvratně tvrdil, že preampy v RME jsou lepší jak M-Audio, ale jsou prostě jiný, což je dostatečnej důvod, aby někdo dal přednost RME před M-Audio... třeba.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 23 lis 2012 08:14

Pytkin píše:ja neviem .. ja som vzdy pouzivam buffer na 1024 samplov .. A radsej mam HW monitoring ..
Přesně tak. Zero latency + možnost zhruba oefektovat odposlech pro maximální možnost feelingu při natáčení. A nic (=počítač) tím nezatěžuju ;-) ale chápu, že to je o přístupu a zvyku...

P.

Darce

Příspěvek od Darce » 23 lis 2012 09:29

PÁNOVÉ a ta od RME tak zvukovka vůbex nevím jakou vybrat měl jsem tu emu ale to byl low end tak se ptám na tu zvukovku typ.pc budu brát windows teda. Monitory adamy zřejmě a ten mikrofon neuman tlm102 celkem mě potěšily ty recenze na něj ale co prosím ta zvukovka? K tomuto aby to vymáčklo maximum?
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

delay

Příspěvek od delay » 23 lis 2012 09:57

To asi bude o počtu I/O. 20 tis. za RME UCX asi nedáte, pak ti zbejvá nějaká PCi typu Hammerfall nebo Babyface, za tu cenu třeba taky pořídíš Focusrite Saffire 56 s úplně jinou výbavou, nebo TC Konnekt, zajmavý jsou i Steinbergácký zvukny, ale to především ve spojení s Cubase, nicméně i bez je to hodně slušnej HW...

Darce

Příspěvek od Darce » 23 lis 2012 11:27

Ještě mám otázku myslíte že bude markantní rozdíl mezi mackie mr 8 a těma adamama a7? Ja jsem totiž na ty mr8mičky zvyklý a dařilo se mi na nich udělat dobrý sound
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

Fractal

Příspěvek od Fractal » 23 lis 2012 14:58

jako rozdíl tam bude v charakteru, ale zase nějaký markantní nečekej, vzhledem k ceně jsou mr8 perfektní imho

Odpovědět