Vaše výtky na můj mix je pro mne rada

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
mkdaw

Vaše výtky na můj mix je pro mne rada

Příspěvek od mkdaw » 24 kvě 2009 06:44

Ahoj "Profíci!".Jelikož máte doma lepší cajk než já a zkušenosti mužu z vás někoho požádat o váš kontrolí a globální názor na moje první namíchané CD.Ano je to moje první míchačka a asi i poslední.A jelikož je vše tvořeno na PC,mic Soundking a SM57 s monitory Behringer plus nějakej te software a co doma najdu.Je fakt že už dnes tam slyším tolika chyb,ale čas a technika spolu se zkušenostma mě zužují.Je to vlastně jen takový demo s obalem.Nejvíc mne zajímá freqvence a jestli to bude v těch HiFibednách alespon malinko hrát.Dík ochotným a odvážným.
Naposledy upravil(a) mkdaw dne 26 kvě 2009 16:42, celkem upraveno 3 x.

Amorph
Moderátor

Re: Vaše výtky na můj mix je pro mne rada

Příspěvek od Amorph » 24 kvě 2009 13:00

Ahoj, kazdopadne je za tim citit dost prace a gratuluju, zes dal dohromady cely album pisnicek. I kdyz to opravdu hudebne neni muj salek caje a tipuju, ze tady asi moc fanousku nenajdes. Co se tyce zvuku, tak nemam moc cas se v tom hrabat, snad jen prvni skladba je imho o rad lip smichana, nez ty ostatni. V tech ostatnich mi prislo, ze je vzdycky neco spatne - casto zkreslena kytara nema moc hezkej zvuk, nebo moc trci ven z mixu, nekde ty syntakove smycce zneji hodne umele. Ale poslouchat se to da.

mkdaw

Příspěvek od mkdaw » 24 kvě 2009 16:01

Amorph píše:Ahoj, kazdopadne je za tim citit dost prace a gratuluju, zes dal dohromady cely album pisnicek. I kdyz to opravdu hudebne neni muj salek caje a tipuju, ze tady asi moc fanousku nenajdes. Co se tyce zvuku, tak nemam moc cas se v tom hrabat, snad jen prvni skladba je imho o rad lip smichana, nez ty ostatni. V tech ostatnich mi prislo, ze je vzdycky neco spatne - casto zkreslena kytara nema moc hezkej zvuk, nebo moc trci ven z mixu, nekde ty syntakove smycce zneji hodne umele. Ale poslouchat se to da.
Tak je jasný že to je jinej žánrovej soudek.Taky jsou to písničky vzniklé před 17ti lety až teď jsou zaznamenány.Já mám taky pocit že každým týdnem bych to dělal jinak.A ty kytary to byl a je nej problem,kor když to jsou nástroje za pár korun a mají problém s laděním a to bach tam našel chyb.jde mě o to jestli to není moc přebasovaný či zase naopak.Moc dík za pomocnou ruku.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 kvě 2009 16:43

no basa z toho trochu couha, ma kopec asi nekde kolem 100hz nebo lehce nad. U tech kytar se mi hlavne nelibi charakter zkresleni, treba ve druhy skladbe je ta kytara dost ostra a ubzucena. Ale v jinejkch vecech, treba v ty prvni je to docela v pohode. Cely je to mistama tenky-jednotlivy nastroje nemaj takovej objem, jakej by si zaslouzily, ale s tim asi uz nic neudelas, to bys to musel v podstate premichat znova. Ale jestli jsi to michal na truthech, tak to je myslim dobrej vysledek. Mam pocit, ze kdyz jsem na nich delal pred par lety cd svy kapely, tak jsem se dobral k podobnym vysledkum;)

mkdaw

Příspěvek od mkdaw » 24 kvě 2009 19:15

Amorph píše:no basa z toho trochu couha, ma kopec asi nekde kolem 100hz nebo lehce nad. U tech kytar se mi hlavne nelibi charakter zkresleni, treba ve druhy skladbe je ta kytara dost ostra a ubzucena. Ale v jinejkch vecech, treba v ty prvni je to docela v pohode. Cely je to mistama tenky-jednotlivy nastroje nemaj takovej objem, jakej by si zaslouzily, ale s tim asi uz nic neudelas, to bys to musel v podstate premichat znova. Ale jestli jsi to michal na truthech, tak to je myslim dobrej vysledek. Mam pocit, ze kdyz jsem na nich delal pred par lety cd svy kapely, tak jsem se dobral k podobnym vysledkum;)
Tak.S kytarama mám problém se zvukem už jako takovým vlastním zdrojem.A basu jsem protlačil takhle dole jak jsem jí vytahl nad 150Hz tak tam byl problem s drnčícím reprákem na kombu ale pak v některejch věcech jsem ji nechal přehrát rovnou linkou.No třeba ten příští mix bude lepší.Co jsem ale opravdu zjistil,je důležité materiál opravdu perfektně nabrat.To je určitě základ.Snad to pro zatím jako prezentace repertoáru lidem bude stačit.Dík za názor.

delay

Příspěvek od delay » 25 kvě 2009 09:29

Poslechl bych to, ale chybí link?

Pastor

Příspěvek od Pastor » 25 kvě 2009 11:38

Hodně dobré.

delay

Příspěvek od delay » 25 kvě 2009 13:34

Dop*dele, mě se tady asi něco nezobrazuje?! Kde to mám poslechnout?

mkdaw

Příspěvek od mkdaw » 25 kvě 2009 13:37

delay píše:Dop*dele, mě se tady asi něco nezobrazuje?! Kde to mám poslechnout?
Vydrž ono se to nějak potento. Zkus tohle
Naposledy upravil(a) mkdaw dne 26 kvě 2009 16:41, celkem upraveno 1 x.

Pastor

Příspěvek od Pastor » 25 kvě 2009 13:39

Hehe tak delay to jsem kliknul na tvůj bandzone profil ale dobrý to je :D .

delay

Příspěvek od delay » 25 kvě 2009 13:41

Pastor píše:
Hehe tak delay to jsem kliknul na tvůj bandzone profil ale dobrý to je :D .
Tak to je dobré. :mrgreen: Díky.

mkdaw: OK, stáhnu a poslechnu.

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 26 kvě 2009 09:09

První co mě ťuklo do ucha u první písně je na začátku nepřesnej virbl... předpokládám, že si ty bicí "kreslíš" v MIDI, protože dál v tý písní hraje bubeník-chobotnice zároveň úder na snare, kotel a osminu na hi-hatu :-) Při takovymhle kreslení dolela pomáhá si vzít dvě tyčky představi si bicí (nebo si je třeba i před sebe nakreslit) a zkusit esli se to vubec dá zahrát (nemusíš bejt bubeník de jenom o to esli máš dostatek rukou na to co tam hraje:-) )...

Jinak souhlas s Amorphem první píseň hraje o dost lím než zbývající..

Já bych zase neřek, že ta kytara v druhý písni nesedí, jde o to, kam to chce mkdaw směřovat, mě se tam ta kejtra docela líbí, kdyby ještě hodně zagejtoval virbl a místo kotlů použil rototomy, bylo by to takové hurikánoidní (jakože osumdesátkovej zvuk - tam se tyhle překomprimovaný bzučáky dost používaly)

Osobně bych to fakt celý ladil do 80tek - nejvíc k tomu zvukově neseděj bicí třeba takovej sedmej track si o dlooohou gatedreverb virblovou pouuuu ránu přímo žadoní :-)
a pak obecně je málo reverbu na zpěvech - ten bych osolil a použil něco vintage digital (jako třeba EMT 250 - ten ma např. dost dobry impulzy v altiverbu)
dalším problémem je pak jakásí guľa na basech...
jinak mě to vrátilo do dob mé mladosti a citrónu :-) díky mkdaw za flashback :-)

mkdaw

Příspěvek od mkdaw » 26 kvě 2009 15:48

jeany_jeany_jeany píše:První co mě ťuklo do ucha u první písně je na začátku nepřesnej virbl... předpokládám, že si ty bicí "kreslíš" v MIDI, protože dál v tý písní hraje bubeník-chobotnice zároveň úder na snare, kotel a osminu na hi-hatu :-) Při takovymhle kreslení dolela pomáhá si vzít dvě tyčky představi si bicí (nebo si je třeba i před sebe nakreslit) a zkusit esli se to vubec dá zahrát (nemusíš bejt bubeník de jenom o to esli máš dostatek rukou na to co tam hraje:-) )...

Jinak souhlas s Amorphem první píseň hraje o dost lím než zbývající..

Já bych zase neřek, že ta kytara v druhý písni nesedí, jde o to, kam to chce mkdaw směřovat, mě se tam ta kejtra docela líbí, kdyby ještě hodně zagejtoval virbl a místo kotlů použil rototomy, bylo by to takové hurikánoidní (jakože osumdesátkovej zvuk - tam se tyhle překomprimovaný bzučáky dost používaly)

Osobně bych to fakt celý ladil do 80tek - nejvíc k tomu zvukově neseděj bicí třeba takovej sedmej track si o dlooohou gatedreverb virblovou pouuuu ránu přímo žadoní :-)
a pak obecně je málo reverbu na zpěvech - ten bych osolil a použil něco vintage digital (jako třeba EMT 250 - ten ma např. dost dobry impulzy v altiverbu)
dalším problémem je pak jakásí guľa na basech...
jinak mě to vrátilo do dob mé mladosti a citrónu :-) díky mkdaw za flashback :-)
Pěkný.Opravdu.Jeto názor k zamyšlení.Ty bicí jsou natrigrovaný akorát HHT je živá.Ale zase myslím že všichni to zase nepoznají zvláště ti co jsou je konzumenti.Ale dobré poukázání na chybu.S těma kytarama je to problem,zase když by si to slyšel jak to hrálo před dvaceti lety tak obdivuju fanoušky že na to chodí.stím halem ve zpěvu naprosto souhlasím ale jsem omezován.Mám takový dva muzikanty co sice hrát uměji ,ale novým hudebním stylům se raděj učeji v hosp.u rumu.A poslední verdikt zněl že je to všechno moc přehalovaný.No nevím kde.I já bych přidal.
No a ty basy.To víš v těch plavu a plavu a plavu.A ještě ktomu ne Ulibedny.Tak je fakt že bych se tomu mohl ještě více věnovat ale čas mě klepe na dveře.
jeany_jeany_jeany dík za radu.

Dovolil jsem si ten link už sundat abych si tu zase tak nekazil profil.
Dík za konzultationen

delay

Příspěvek od delay » 27 kvě 2009 08:56

Nic si nekazíš. Neblbni. He, vrtulník ve dvojce mi připomněl Judas Priest nebo iron Maiden... Je to takové klišé no, ale funguje to. Hele, mě to připadá uplně OK. Kromě té jedné věci to má všechno podobnej zvuk a sedí to k sobě. Na jednička malinko vybočuje. Jeany si pustí Citron a já tady možná v šuplíku vyhrabu nějaký Judas nebo Maiden. Ať se daří.

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 27 kvě 2009 10:39

mkdaw píše: Dovolil jsem si ten link už sundat abych si tu zase tak nekazil profil.
Tak to nevidím tak horký, jak správně říká delay, ty tracky jdou k sobě stylově i zvukem (kromě 1) a je to prostě takovej osumdesátkovej rokec (BTW Judas Priest nebo Iron Maiden neni uplně blbý přirovnání) a svý posluchače si to rozhodně může najít..
mkdaw píše: stím halem ve zpěvu naprosto souhlasím ale jsem omezován.Mám takový dva muzikanty co sice hrát uměji ,ale novým hudebním stylům se raděj učeji v hosp.u rumu.A poslední verdikt zněl že je to všechno moc přehalovaný.No nevím kde.I já bych přidal.
jó muzikanti s odporem k jakýmukoliv reverbu, to taky znám :-) i když na druhou stranu najít reverb, kterej by nesral i v dlouhých nastaveních není úplně sranda, já už jsem toho vytřídal asi 10 různejch a furt nejsem spokojenej.. Z toho, co jsem slyšel, tak se obávám se že nakonec budu stejně šetřit do prasátka na VSS3 a DVR (prej dost dobrá emulace EMT 250 - EMT reverby mám prostě rád, dost často používám EMT 140 "plackatej" z UAD..), chjo.

Odpovědět