VELVET MASTERING - pár audio ukázek

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Ivo
Moderátor

VELVET MASTERING - pár audio ukázek

Příspěvek od Ivo » 06 lis 2006 18:03

freecoolin píše:mno pořád mi tam chybí hudební ukázky, aby bylo hned jasno co umíte udělat !!!

nejlépe před a po masteringu
Měli jsme teď chvíli a dali narychlo dohromady pár krátkých ukázek před masteringem a po masteringu - od akustické hudby až po těžký metal.
Pokud někoho zajímá co může analogový mastering pro nahrávku udělat, zde je pár vzorků (i když kvůli velikosti jen v mp3)

Vždy nejdřív ukázka předloženého mixu a pak masteringový výsledek (dynamicky optimalizováno pro běžná multimédia, rozhlas atd.)

Rock 1 výchozí mix

Rock 1 mastering

Rock 2 výchozí mix

Rock 2 mastering

Akustika 1 výchozí mix

Akustika 1 mastering

Akustika 2 výchozí mix

Akustika 2 mastering

Bude to časem i na stránkách (více ukázek).

Pokud máte nějakou pěkně udělanou a zmixovanou vlastní skladbu (elektronika apod.) a chtěli byste ukázku masteringu, můžeme ji do těchto ukázek případně zařadit. V případě zájmu nás kontaktujte

delay

Příspěvek od delay » 07 lis 2006 07:28

Líbí se mi, že je zachována barva původního mixu, nahrávka je o poznání čitelnější, u těch rockovejch věcí mi akorát při porovnávání dělala problém rozdílná hlasitost před a po masteringu...
Díky za ukázky :-).

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 lis 2006 08:39

delay píše:u těch rockovejch věcí mi akorát při porovnávání dělala problém rozdílná hlasitost před a po masteringu...
Tak to víš, hlavní přání rockerů je aby to znělo hlasitě :) Jako referenční nahrávky... Jinak všechny vzorky jsou normalizovány k nule, čili žádný nejde dát hlasitěji běžným způsobem (akorát jsem si všiml že po tom převodu na mp3 se hlasitost celkově snížila). Hlasitostní úroveň hotového mixu (zejména u rocku apod.) je ale většinou ne úplně ideální pro běžné prezentace v rádiích atd. Proto je to třeba optimalizovat. Samozřejmě ne pomocí Waves L2 atd. ale prostřednictvím mnohem preciznějších a transparentnějších nástrojů ... tak aby všechny poměry, témbry atd. zůstaly zachovány
Jinak všechny tyto ukázky jsou modelovány na základě přání klientů, řešení je samozřejmě vždy více, ale přání umělce sedícího v alchymické masteringové dílně má vždy přednost :)

peteness

Příspěvek od peteness » 07 lis 2006 09:58

U tech akustickych skladeb se mi libi, co jste s tim udelali. Docela by se mi tahle sluzba hodila. Jste ochotni zabyvat se treba jen jednim trackem? Mam jeden pred dokoncenim, zda se mi ze bych s nim konecne mohl prorazit a investoval bych neco do masteringu nez to nekam poslu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 lis 2006 10:09

peteness píše:U tech akustickych skladeb se mi libi, co jste s tim udelali. Docela by se mi tahle sluzba hodila. Jste ochotni zabyvat se treba jen jednim trackem? Mam jeden pred dokoncenim, zda se mi ze bych s nim konecne mohl prorazit a investoval bych neco do masteringu nez to nekam poslu.
Jasně, pošli mail a domluvíme se

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 lis 2006 11:38

Me pripada, ze oproti beznym soucasnym nahravkam to hraje celkem potichu (poslouchal jsem rockove veci).

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 lis 2006 11:55

Amorph píše:Me pripada, ze oproti beznym soucasnym nahravkam to hraje celkem potichu (poslouchal jsem rockove veci).
Jak už jsem se zminoval - převod do mp3 (použil jsem dBPowerAmp) to z nějakých nepochopitelných důvodů o cca 6dB zeslabil. Za chvíli to opravím a bude to znít jak má a jak zní v originále
Naposledy upravil(a) Ivo dne 07 lis 2006 12:13, celkem upraveno 1 x.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 07 lis 2006 11:56

.....ved ked to chce niekto nahlas, tak na zosilovaci je VOLUME kolecko ;)
radsej takto ako bez dynamiky...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 lis 2006 12:12

Ivo: jj, zjistil jsem to, kdyz jsem to otevrel. V tom pripade to naopak hraje slusne nahlas i pri pekny dynamice:)

Aum: jiste, ale rek bych, ze u radia s tim volume nebudou lidi porad kroutit...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 lis 2006 12:17

delay píše:Líbí se mi, že je zachována barva původního mixu, nahrávka je o poznání čitelnější, u těch rockovejch věcí mi akorát při porovnávání dělala problém rozdílná hlasitost před a po masteringu...
tak tak...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 lis 2006 12:18

Amorph píše:Ivo: jj, zjistil jsem to, kdyz jsem to otevrel. V tom pripade to naopak hraje slusne nahlas i pri pekny dynamice:)

Aum: jiste, ale rek bych, ze u radia s tim volume nebudou lidi porad kroutit...
Už to opravuju a za chvíli přepíšu ty mp3 linky a mělo by to hrát normálně. Dám vědět až to bude

kexik

Příspěvek od kexik » 07 lis 2006 12:21

ivo: co je dbpoweramp? pouzi exact audio copy a lame aj s tym presetom co je v tom... vyraba to vriable bitrate mp3 v uplne brutalnej kvalite (rozumej v najlepsej moznej pre mp3 format a stratovu kompresiu). aby sa ukazky zbytocne neminali ucinkom

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 lis 2006 12:38

Takže originální mp3 už by měly hrát normálně

matucha

Příspěvek od matucha » 07 lis 2006 14:44

http://www.zka4t.com/share/bluesandorig ... prznic.mp3

tak sem si pro legraci 10minut hral s tou jednou akustickou veci v retezci PSP Neon>MasterComp>L2, aby tu bylo nejaky porovnani

...neni to zadnej zazrak a pokus o zaplneni hornich basu EQ misto HW lampovyho nasyceni neni uplne košér zpusob a projevuje se to lehkou houkavosti zminenych frekvenci... a cely je to samozrejme procesovany z MP3, docela kvalitni mp3, ale precejen ochuzene o detaily a 16bit oproti jiste 24bitovemu souboru, ze kterych to jelo pres analog retezec u Iva

no ale pro srovnani je to urcite zajimavy

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 07 lis 2006 14:48

je to dost takovy tvrdy ...digital no:)
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Odpovědět