zkouška mic preampů (vokál)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
skeld

zkouška mic preampů (vokál)

Příspěvek od skeld » 10 pro 2010 17:43

Zkoušel jsem dnes preampy co tu mám, jak si vedou v nahrávání zpěvu. Bylo to taky hlavně na popud vyzkoušet konečně dodělaný lampáč Gyraf IX. Přítelkyně mi skvěle posloužila jako zdroj signálu a za 5 minut bylo hotovo. V ukázkách jsou slyšet občas nějaký foukance, taky nějaký to dupání, jelikož zpívala dost potichu a tak jsem jí nacpal moc blízko k mikrofonu a preampy pořádně osolil, ale pro obrázek to myslím postačí.
V podstatě se mi potvrdilo to, co jsem si tak nějak dopředu myslel i když rozdíly jsem asi čekal větší. Každopádně budu rád i za vaše názory.

vzorky jsou k porovnání zde: http://soundcloud.com/lordskeld

signálová cesta byla: mikrofon JZ Blackhole 2 - preamp - Lavry Blue AD

preampy (zatím neprozradím pořadí):

JoeMeek TwinQ (bez saturace "IRON")
Gyraf IX
SPL Goldmike (bez saturace"FLAIR")
SSL 9k klon

Amorph
Moderátor

Re: zkouška mic preampů (vokál)

Příspěvek od Amorph » 10 pro 2010 17:49

Ahoj, dik za test. Vzorek bez cisla mi prijde spatnej - zni to, jak kdyby se zpevaka drzela za nos:) Jinak ty dalsi tri jsou v pohode, nejsou moc daleko od sebe, jen vzorek 01 mi asi prijde o neco otevrenejsi a plnejsi.

komasix

Příspěvek od komasix » 10 pro 2010 18:23

mne právě vzorek bez čísla přijde nejlepší ale možná sem se zapekl na sikafkách a pkafkách :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 11 pro 2010 14:16

to uz je hodne subjektivni, ale natestoval jsi to dobre... nevim co s tim udelal prevod a pak nasledne soundcloud, ale mi prijdou v pohode vsecky... 2jka je pekna... 1cka taky ujde... ono to jde videt na tech vlnach, bez cisla je zajimavy...

nevim co je co, ale v podstate mi by to bylo jedno... tam uz se musi jit po cene srovnavat, gyraf a joemek, to je na "povazenou"

Fractal

Příspěvek od Fractal » 11 pro 2010 14:18

uz vim 3jka nudna... nejlepsi nejdynamictejsi je 1cka... to musi byt ten gyraf a 2jka SSL?

delay

Příspěvek od delay » 13 pro 2010 07:19

Ukázka bez čísla mi přijde nejhorší, nepříjemnej nádech, něco blíže nespecifikovatelného mi tam vadí, nějakej divnej vocas. Oproti ostatním má výrazně jinou barvu. Vůbec si nedovolím tipovat, kterej preamp by to mohl být. Ukázka 02 mi připomíná MPA Gold, tak jen z tohodle důvodu tipuju Goldmike případně ten Gyraf, protože tam cítím jemnou saturaci a prostě takovej obal. Chybí tomu trochu otevřenost, ale v mixu to zas může bejt naopak ku prospěchu. Ukázka 01 a 03 je mému uchu nejbližší, pocitově bych inklinoval k 03. Čili jedině preamp bez čísla bych vyřadil, zbytek je OK.

Jsem zvědavej na odhalení a díky za slušnej testík...

skeld

Příspěvek od skeld » 13 pro 2010 11:37

Díky za reakce. Je každopádně zajímavý jak to máme každej jinak :wink:

Tady je odhalení:

Vocal test - GYRAF IX
Vocal test-01 - SSL 9k
Vocal test-02 - SPL Goldmike
Vocal test-03 - JoeMeek TwinQ

Pro mě je favoritem SSL, mám rád to jak nafukuje a zní přitom otevřeně. U Gyrafu IX hodně saturujou Lundahl trafa, barvou která se ne všude hodí, ale na nástrojích mě baví hodně, nicméně i s tímhle náběrem dokážu dobře žít. Goldmike má taky svojí barvu, kterou většina jeho uživatelů dobře pozná, navíc se dá zvuk víc otevřít saturací "Flair", kterou mám rád třeba v kombinaci s Oktávou Mk319, v tomhle testu mu dávám třetí místo. JoeMeek je takovej rovnej bez barvy a moc mě nebaví, jde taky dobře saturovat zařazením trafa (funkce IRON), ale řekl bych, že jeho hlavní doménou jsou spíš nástroje.

a pár fotek:
Obrázek
Obrázek

jackies

Příspěvek od jackies » 13 pro 2010 11:44

Pro mě, a podle mého odhadu pro 99 % lidí co bude poslouchat výsledný hudební výtvor, je to úplně buřt.

delay

Příspěvek od delay » 13 pro 2010 12:44

Skeld: Tak jsem dobře trefil toho Goldmikea, ale Gyraf teda vubec (mimochodem, švédský trafo Lundhal mám v mém preampu ISA One od Focusrite, ale že by takhle colorovalo signál, to teda ne, ikdyž barvu má, no zajímavý, ale dá se předpokládat že to není jen o trafu).

skeld

Příspěvek od skeld » 13 pro 2010 13:40

delay: Gyraf IX je ale celolampáč, jsou tam dvě lampy na kanál, tím pádem dvě Lundahl trafa na každém z kanálů, takže tady ta saturace bude větší, btw právě trafa jsou to s čím se u Gyrafu IX hodně laboruje a co nejvíc ovlivňuje zvuk a bohužel taky cenu, jenom za trafa jsem vyhodil 8k.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 pro 2010 14:24

u mě taky vede SSL a Goldmike, jako ten gyraf je predrazeny jako prasa... zkusil bys nejaky nastroj? nejlepe neco plucked a neco foukaciho, ale jako nemusis... vim ze je to casove narocny... (co ze to byl za mic?)

skeld

Příspěvek od skeld » 13 pro 2010 15:00

fractal: mikrofon byl JZ blackhole 2, až bude čas zkusím pak nahrát něco z nástrojů. Těžko říct jestli je Gyraf předraženej, rozhodně si myslím, že je to barevně dost zajímavej preamp ale 1800 € co stojí v obchodě bych za něj asi nedal. 20 000 kč který mě stál jako DIY mi přijde ještě únosný.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 13 pro 2010 15:13

skeld píše:fractal: mikrofon byl JZ blackhole 2, až bude čas zkusím pak nahrát něco z nástrojů. Těžko říct jestli je Gyraf předraženej, rozhodně si myslím, že je to barevně dost zajímavej preamp ale 1800 € co stojí v obchodě bych za něj asi nedal. 20 000 kč který mě stál jako DIY mi přijde ještě únosný.
vypadá docela hezky zpracovanej, kdo ti ho dělal?
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 pro 2010 15:15

někdo z ezone ne?
na kolik te vysel ten SolidState? dik

mando

Příspěvek od mando » 13 pro 2010 15:47

najmenej plocho mi znel 01 - SSL

Odpovědět