Zkusebna - 2 bedny, nebo 2 bedny + subwoofer?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
exxxi

Re: Zkusebna - 2 bedny, nebo 2 bedny + subwoofer?

Příspěvek od exxxi » 30 led 2011 13:36

Nedá mi to , abych se nezapojil do diskuse. Zaprvé si důkladně pročti tenhle článek:
http://audioweb.cz/tp-reproduktory1.htm a dále doporučuji zakoupit knihu K. Tomana (mají to třeba v BENu).
Zkouším s kapelou buď doma v místnosti 55 m2 nebo v hudebce (40m a vyšší stropy). Hrajeme bicí, 2 dechy, 2 klávesy, kytara. Můžu tě ujistit, že nikdy nepotřebujeme pustit do beden víc, než 10W (těch opravdových, ne čínských), používám 15 let staré repráky Eminence s citlivostí 100dB. Za ty léta jsou bez úhony, protože nikdy nebyl důvod je okouřit na hranici možností - hrálo se na tom pohodlně pro 100 lidí se 100w zesilovačem - nikdy ne na 100wattů. Doporučuju pro začátek koupit jeté bedny osvědčené konstrukce - např. EM151 Megaton /pasivní/ + starší poctivý zesilovač nebo ty doporučované aktivky. Časem k těm dvěma přikoupíš slušný subbas. A hlavně si hodně nastuduj, nebo proděláš kalhoty a zvuk nikde.

Venti

Příspěvek od Venti » 30 led 2011 20:31

alquadim.... Mozna horka zkusenost prebije sladkou naivitu, ale bez naivity by clovek vlastne ani neziskal ty nove horke zkusenosti .... toto je prave Tvoje riesenie s tymi hroznymi bednickami co si si vybral :), zial. Drz sa rad ktore Ti chalani dali. Ja by som do niecoho mensieho ako 12 palec nesiel ked chces prehlucit bicie a aby to malo aj nejaky zvuk. Ci RCF, dB Technologies, Mackie.. investujte do niecoho maleho aktivneho co vam v buducnosti moze sluzit aj ako odposluch.... Naozaj, nema vyznam kupovat tu hroznu cinu :)

exxxi

Příspěvek od exxxi » 31 led 2011 22:20

ještě mě napadla jedna věc, tady mi furt na vršku stránky běhá reklama o zapůjčení beden zadarmo, půjč si jednou kvalitní bedny a udělej si názor, co to je hrát a "hrát" 8)

Odpovědět