Zvuk / Jak bude znít pouze jedna frekvence?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
pavlii
Moderátor

Re: Zvuk / Jak bude znít pouze jedna frekvence?

Příspěvek od pavlii »

Ahh.....já se furt toho nemoh dopátrat....přitom to vím, že to je cajk, ale tahle "drobnost" mě už minula....holt dlouho ze školy no.....dix!

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

LOVEC OKAMŽIKŮ píše:
06 úno 2022 15:13
to Sanchez: ano, ekvalizér. To co je na obrázcích se jmenuje EKVALIZÉR a je to součást programu na produkci hudby. Proč bych to měl nazvat jinak? Jsem laik.
sorry jako, ale to že jsi laik přece neospravedlňuje to, že nenazýváš věci pravými jmény. to můžu taky říkat, že jsi vůl a pak říct, že jsem v zoologii laik a rozdíly mezi savci neřeším. neber si to osobně, je to jenom příklad ;-)

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

ZFarkas píše:
07 úno 2022 00:01
Podle mě a toho co vidím na spektrografu jsi vygeneroval 1 tón na frekvenci 50Hz. Ořezat na 200Hz lze, buď VCF filtrem (LowPass Filter až 24dB/oktávu) nebo equalizerem (na digital EQ co znám tak max 20dB/oktavu), nebo oběma současně a strmost ořezu bude součtem obou, tj vše nad 200Hz uz by realně nemělo být moc slyšitelné.

Znít bude po ořezu SINUS úplně stejně jako bez ořezu, ostatní budou mít slyšitelný základní tón 50 Hz stále stejně, ale obsah vyšsích harmonických jen do těch 200Hz, tedy pocitově bez středů a bez výšek. Přesto budou jednotlivé vlny rozeznatelné - podle spektrografu SAW bude mít 3 vyšsí harmonické složky a RECTANGLE a TRIANGLE jednu vyšší harmonickou od základního tónu, s tím že RECTANGLE ji má podle spektrografu o 10dB hlasitější než TRIANGLE, takže bude znít pocitově trochu plněji. Laicky říkám, že si stačí představit kostelní varhany a jejich píšťaly: ta největší a nejdelší je ten základní tón a vyšší harmonické jsou kratší a tenčí píšťaly co produkují tóny na frekvencích a o hlasitosti jako další vlny na tom spektrografu.
Krásne si to napísal :palec+:

@ LOVEC OKAMŽIKŮ dokresli si tam krivku 24dB Low pas filtra na 200Hz a uvidíš, čo ti ostane...

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Jedna frekvence je cisty sinus. V praxi jde samozrejme vzdy o dalsi frekvence protoze dokonale symetricky sinus je idealni stav. To jak to pak analyzujes a interpretujes data uz je uplne jiny pribeh, ktery se skutecnosti souvisi asi jako fotka (nebo spis vykres).

Sanchez

Příspěvek od Sanchez »

to Sanchez: ano, ekvalizér. To co je na obrázcích se jmenuje EKVALIZÉR a je to součást programu na produkci hudby. Proč bych to měl nazvat jinak? Jsem laik.

To co je na obrázcích se nejmenuje EKVALIZÉR - a to ani náhodou... a či si lajk je mi celkom u prdele. Práve preto, že si to, že je to EKVALIZÉR, stále myslíš a ešte nás o tom presviedčaš, namiesto toho, aby si napísal, že sorry mýlil som sa.

LOVEC OKAMŽIKŮ

Příspěvek od LOVEC OKAMŽIKŮ »

Může mi někdo vysvětlit od čeho jsou internetové diskuze?

Schválně jsem začal na webu sbírat seznam jednotlivých témat a reakcí na ně. Stejně tak reakce úřadů, odborníků na specifické téma, které souvisí se závažnou trestnou činností. Proč sem pletu toto?

Protože si takřka nikdo z vás neuvědomuje, jak moc to, co nyní čtete, souvisí se zvukem. Ale hlavně protože je naprosto absurdní jak se lidi chovají.

Když mě zajímá něco z oblasti, v které jsem laik = jsem kokot a měl bych děkovat, že se vůbec uráčil někdo reagovat.

Kdykoliv se ptám na něco ohledně bezpečnosti = jsem paranoidni a mám se jít léčit. Přitom mám sepsán podrobný postup, jak pomocí zvuku totálně zlikvidovat člověka. A vy se tomu jen zasmějete (či samozřejmě budete hledat něco, co se dá zesměšnit). Proto je to tak jednoduché a není důvod k obavám s odhalení. A ne, není to ani výhružka, ani snaha nějak machrovat / být zajímavý.

Jde mi pouze o princip. Lidi se chovají jak naprosté hovada, které nepřemýšlí.

to sanchez: co kdybys mi tedy nějak blíže specifikoval, jak mám říkat něčemu, co má v názvu EQ?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

"naprostá hovada, která nepřemýšlí" prosím, když už se pouštíš do tak zdrcující kritiky společnosti...

hele, dobrý je fakt vždycky začít sám u sebe. zklidnit vášně a trochu pozorněji poslouchat a v tomto případě číst, co ti druzí sdělují. máš tady napsáno celkem dost užitečných informací, ale mám pocit, že sis z toho nic vlastně nevzal. to abych navázal na tu tvou otázku k diskuzím - diskuze není jen, že si lidé mezi sebou vyměňují slova, ale že se také snaží navzájem pochopit obsah sdělení toho druhého. bez toho pochopení se totiž diskuze nemůže rozvíjet (přestává být diskuzí) a každý si jen mele tu svou. nezřídka si pak tito nedobří diskutéři mohou připadat jako kokoti...

edit: moc pěknej web. vše se tím vysvětluje... :palec+:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

teda jestli to do češtiny opravdu přeložil "ten" martin konvička, tak to potom získává ta kniha úplně novej rozměr, aniž by o tom autor měl tušení :-D

Sanchez

Příspěvek od Sanchez »

LOVEC OKAMŽIKŮ píše:
09 čer 2022 10:15

to sanchez: co kdybys mi tedy nějak blíže specifikoval, jak mám říkat něčemu, co má v názvu EQ?
To stačí si naštudovať trocha teórie. Potom zistíš, že ekvalizér nič neukazuje, ale ekvalizérom ovládame niečo.
Ukazuje analyzér. Takže ekvalizér nerovná sa analyzér.
Len, prosím Ťa, nepresviedčaj ľudí okolo seba o svojej 100% pravde, kým si trocha nenaštuduješ základy práce so zvukom a jeho úpravami.

jackies

Příspěvek od jackies »

LOVEC OKAMŽIKŮ píše:
09 čer 2022 10:15
... jak pomocí zvuku totálně zlikvidovat člověka ...
Tohle umí hromada lidí. Třeba Klus.
muzikant

dano

Příspěvek od dano »

🍿😂

vasek

Příspěvek od vasek »

Už jsem myslel, že se na audiozóně nezasměju... :)

Odpovědět