zvukove cviceni

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
vasek

Příspěvek od vasek » 13 úno 2007 11:10

Cyril: sry, nějak jsem se rozjel :) Jestli ti jde o blbnutí se zvukem, tak ta skladba nemusí být kdovíjak invenční.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 úno 2007 11:33

s tema vejskama, snazil jsem se o, jak rika matucha "hladky" vejsky, aby mix znel celkove teple a trochu retro...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kru

Příspěvek od kru » 13 úno 2007 11:47

bohuzel to zni GM a ne retro

vasek

Příspěvek od vasek » 13 úno 2007 14:58

:) to je bohužel přesný

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 úno 2007 15:53

hm rytmicky nedostatky tam asi jsou... diky vsem za kritiku, neco jsem se priucil

kru/vasek: jakoze to je moc strojovy? Jinak NI Akoustik Piano, Trilogy a ezdrummer ma od "kvality" samohrajkovych GM samplu docela daleko, ne?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 13 úno 2007 16:27

cyril: esli se snazis prekonat tvurci krizi, tak se vykasli na zvuk... to je vec, ktera de s tvurci krizi ruku v ruce a hlavne bude te to furt rozptylovat od skutecne tvorby. bejt tebou, tak dam dohromady ze tri ze ctyri pecky a pak se zacnu zabejvat tim, jak mi to zni...

kru

Příspěvek od kru » 13 úno 2007 16:32

me proste prijde vicemene jakakoliv jakoze-akusticka hudba takova GMkova. je poznat, ze to neni zive a to tak nejak staci.
mozna kazdej z tech nastroju cos vypsal (neznam ani jeden, takze me ta jmena neuchvacuji, ale ja to moc nesjizdim, po tech letech me prijdou vsechna vst vicemene stejna. bud postopadesate VA, nebo dalsi rompler), tak mozna je kazdej JAKO zivej. ale porad jen JAKO.
strojovy? mozna. proste je poznat, ze to neni zivy, i kdyz se to tak snazi tvarit.

kexik

Příspěvek od kexik » 13 úno 2007 16:39

cimze to, ze niektorym muzikantom to hra aj s vst ;) ? a neznie to ako GM?

rastika

Příspěvek od rastika » 13 úno 2007 17:17

kexik keby si jednotlive nastroje samploval bubenik,basak,klavesak
tak ver tomu ze by to znelo trochu inak.neviem ci narazas akurat nato.
ak by bubenik hral taku hajtku tak by ho vsetci drbali preco ju hra tak krcovito nech sa uvolni a nech da viac dynamiky do hrania.mne tam
najviac chyba dynamika jednotlivych uderov.to plati aj pre ostatne nastroje.da sa tomu povedat aj kvalita jednotlivych uderov a tonov.
ak das zahrat ten isty part dvom roznym muzikantom budu hrat presne to iste len zniet to bude od kazdeho inak.ale to uz zabiehame
do detailov.

kexik

Příspěvek od kexik » 13 úno 2007 17:25

rastika píše:kexik keby si jednotlive nastroje samploval bubenik,basak,klavesak
tak ver tomu ze by to znelo trochu inak.neviem ci narazas akurat nato.
ak by bubenik hral taku hajtku tak by ho vsetci drbali preco ju hra tak krcovito nech sa uvolni a nech da viac dynamiky do hrania.mne tam
najviac chyba dynamika jednotlivych uderov.to plati aj pre ostatne nastroje.da sa tomu povedat aj kvalita jednotlivych uderov a tonov.
ak das zahrat ten isty part dvom roznym muzikantom budu hrat presne to iste len zniet to bude od kazdeho inak.ale to uz zabiehame
do detailov.
ja som sa nevyjadroval k cyrilovej mp3, tu neviem stiahnut... len ma zeru take plky o vst, od ludi, co zrejme nepoznaju DOBRU hudbu urobenu ciste kompjutrom

Shodan

Příspěvek od Shodan » 13 úno 2007 17:27

Já nemůžu moc hodnotit zvuk, protože jsem to poslouchal v práci na otřesných peckách.

Minimálně s basou by sis měl víc vyhrát... ale pokud řešíš krizi, tak na to kašli a načni něco jinýho... když se budeš dlouho vrtat v jednom loopu, nijak si nepomůžeš. Nahraj pár stop, kdy se ti na tom něco "nebude zdát", tak se na to vykašli a načni něco jinýho. Krizi to po čase přestane bavit. :wink:

Co se týče NI: Akoustik Piano a Spectrasonics Trilogy, nic lepšího v daných "třídách" VST neznám. Konkrétně s touto kombinací jsem vypotil tenhle kratičkej jingle:
http://www.ebeats.info/downloads/rebelky01.mp3

Neříkám že je to nějakej zázrak, ale vyvarujte se prosím přirovnání k GM bo budu nasratý :twisted:
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 úno 2007 17:31

tak diky vsem za cas, uz sem to radsi smaznul :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 úno 2007 19:17

Možná jsem to přehlédl, ale je tu někde dl link, anebo může mi někdo z těch kdo už si ten soubor stáhli, hodit link, torent nebo něco podobného? :)
(boze, proc vzdycky ty mp3 ukazky minu dokud funguje link stazeni)
Naposledy upravil(a) Acid Punk dne 13 úno 2007 19:41, celkem upraveno 1 x.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 13 úno 2007 19:21

Acid Punk píše:Možná jsem to přehlédl, ale je tu někde dl link, anebo může mi někdo z těch kdo už si ten soubor stáhli, hodit link, torent nebo něco podobného? :)
Cyril psal, že to smáznul... a já jsem to bohužel smáznul i u sebe. :oops:
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

kru

Příspěvek od kru » 13 úno 2007 21:53

kexik: to, co sem napsal, nebylo nic proti VST jako takovym, ale spis me slo o pouzivani "simulaci" akustickych nastroju. at uz lezou z psr, nebo vst. ale hlavne zalezi na pouziti.

cyril: mazat to nemusis, staci to prodlouzit.

Odpovědět