Antelope Audio Orion32

Interní a externí zvuková rozhraní
monoque

Re: Antelope Audio Orion32

Příspěvek od monoque » 11 led 2013 18:17

testovat stabilitu budem na mac i win...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 led 2013 18:23

Obávám se že jsi vůbec neporozuměl tomu, co jsem říkal... (což není v souhrnu nic jiného než obecně známé zásady a zkušenosti při testech a srovnávání věcí) ale to nevadí ...

Pokud za "esoteriku" považuješ objektivně zachycené výsledky identického nahrávacího řetězce se zvolennou proměnnou ( k dalšímu libovolnému zkoumání), pak se obávám že nevíš o co jde, nebo nejsi střízlivý :) ... Ostatní příklady (např. o basech) byly myšleny jako příklady - a mohou se vztahovat např. i k výškám a čemukoliv (to jen prozřejmé doplnění)

Ale smysl diskutovat má jen v případě že o diskusi je zájem a je plodná ... U některých tvých poznámek fakt nevím jestli je myslíš vážně nebo je to nějaký dadaismus :) těch pár minut co jsem tohle psal, jsem mohl mnohem plodněji srávit venku na procházce ...

Pěkný večer ...

monoque

Příspěvek od monoque » 11 led 2013 18:28

to mas pravdu,taky jsem to mohl stravit lepe,aspon na necem se shodnem...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 led 2013 18:34

Myslel jsem že jsme na víceméně odborném foru a bavíme se o celkem jasně pochopitelných věcech, případně o nich můžeme diskutovat

Jinými slovy - ptáš mě se jak se dají srovnávat převodníky, na to ti celkem obširně odpovím (a řekl by ti víceméně totéž i kdokoliv jiný ) a ty reaguješ způsobem jako bys vůbec neposlouchal ani nad tím nepřemýšlel a objektivní , snadno pochopitelné informace bereš z nepochopitelných důvodů jako snad nějaký osobní útok nebo co a toho kdo se ti snažil odpovědět na tvoji otázku označíš za někoho s kým maříš čas

Moc tomu nerozumím, ale ok ... :shock:

monoque

Příspěvek od monoque » 11 led 2013 19:46

No ja tomu co rikas rozumim a myslim, ze jsem ti na vsechno odpovedel, proc pro me tve testy nejsou pouzitelne. S nepochopenim jsme na to asi stejne, ikdyz nevim co bych nemel nepochopit na tom co pises. Jen jsi mi neodpovedel ani na jednu vec. Treba jaky je rozdil mezi tvym nahranim/prehranim/poslechem a nasim nahranim/prehranim/poslechem a tvym a nasim subjektivnim vjemem z nahrane skladby? Zatim jsem se jen dozvedel podstatnou informaci, ze jsem neurvaly opilec a ze stari mazaci to delaji jinak. Tak jaka-pak odborna debata...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 led 2013 20:35

Rozdíl je v tom, že je pravděpodobné a osvědčené, že pokud výsledky existují v podobě nahraných filů (a je uplně jedno kdo to nahrál, když to udělá rozumně), tak se k tomu může vrátit ten kdo to vytvořil a posoudit a poslechnout si to opakovaně a s odstupem a zároveň si to může takto poslechnout a okomentovat i kdokoliv jiný, má to určitou vypovídací hodnotu. Ano ,věci jsou subjektivní (v audiu vždycky budou), ale tím je to myslím o velký kus objektivnější než jen jednorázový poslech, který se nedá ve výsledcích zachytit ani vrátit .

To jsem měl (opakovaně) na mysli, ale možná že se v tom pletu a mnohem objektivnější je si něco jen jednou poslechnout jako AB srovnání a nemít už možnost se k tomu vrátit ...

Co je na tom prve zmíněném nepoužitelné je možná též věc, která by zasluhovala malého objasnění ... Jsem vždycky otevřený novým poznatkům ....

monoque

Příspěvek od monoque » 11 led 2013 21:03

Pokud myslis null test, tak ten je dobry akorat tak na porovnani dvou souboru, ktere se predpokladaji jako shodne..napr. kdyz si nechas lisovat cd, tak to porovnat se svym mastrem, jestli v premasteringu do toho nekdo nedrbal(ikdyz i to nemusi sedet, treba vlivem materialu CD). U null testu da-ad dojde ke zmene vzdy a vysledek je s chybou sytemu, ktery zkresli vysledek. U porovnani nahravky z jednoho zdroje do dvou AD je to stejny problem a rozdil bude s jeste vetsi chybou a zaroven nezjistis, ktery adda je horsi, protoze z rozdilu to nepoznas..."Bezny" null test je dobry pouze k zjisteni jestli rozdil je nebo ne. Jinak je k nicemu...U nas v praci se pouziva rozdilova analyza k zjisteni rozdilu mezi mastrem a vystupem z rezaci hlavy u DMM aparatury. Vyvoj probihal tady a neni to zadna sranda porovnavat dva soubory tak, aby se eliminovaly vsechny vnesene chyby.Je to docela veda...

Andrey Bobrov
Profesionál

Příspěvek od Andrey Bobrov » 12 led 2013 02:06

Na gearslutz je jeden velmi populární test, kde podobným DAAD rozdílem porovnávaly více mastering převodníků. Vzaly DA mytek… a rvaly ten samý signál zpět do digitálu přes Lavry Gold, Forssell, Prism, UA, Crane Song a jiné. Pak bylo dokonce hlasování, komu se jaký převodník více líbil :!:

Zajímavý je fakt, že hlasování bylo nejprve skryté, a pak asi 5-6 lidí přesně dokázalo říct, jaký sample je z jakého AD. Souhlasím, že null test nemusí říct vše, ale běžně se používá pro porovnání rozdílu. Myslím, že u převodníků je to vhodné, a navíc jednoduché… čím víc šumu (rozdílu), a čím víc je ten šum nepříjemný (2nd a 3d harmonics THD, phase cancelations apod.), tím víc je ten převodník nahovno. Je jasné, že i ten nejlepší DAAD něco ztrácí, i když máme hypoteticky ideální převodník, ztráta může být prakticky i jinde.

Testy matematické, jsou samozřejmě orientační. Lineární monitoring (dle mikrofonů) se může lišit natolik, že rozum zůstává stát. Stejně i u mikrofonů, frekvenční odezva znamená jen málo. V obou případech vše rozhodnou uši. Myslím, že pan Ivo předložil rozumné návrhy jak testovat IMHO.

Gratulují k pořízení pěkného stroje! :wink:
Studiový zvukař, producent a umělec
http://www.soundcloud.com/kaze_records

Odpovědět