Externá USB zvukovka

Interní a externí zvuková rozhraní
biscuit

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od biscuit »

vám třeba nesvítí usb zařízení připojená k usb portům při vypnutém počítači? já nevím, jestli se to nastavuje v biosu, jestli porty úplně zdechnou, ale aby bylo možné nastartovat počítač klávesnicí nebo myší, tak ty porty přece nemohou být úplně umrtvené.
Naposledy upravil(a) biscuit dne 01 bře 2021 19:06, celkem upraveno 1 x.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

A proč by nemohly? :-)

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jak ti mrtvej port vyhodnotí informaci na vstupu - např. kliknutí?

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

No já tu otázku myslel spíš tak, zdali je tohle (neuspání) základním principem USB portů, nebo jen některých, nebo jestli se to mnou zmíněné "uspání" náhodou netýká jen napájení (ale to je asi totéž co celkové odpojení portu), nebo jestli to nemáš deaktivované a USB porty máš pořád aktivní....já tu logiku nevím, ale u mě na ntb to rozhodně je tak i tak (tj. aktivní i neaktivní USB porty při uspaném počítači).

Jak máš tohle nastaveno u USB portu, který ti ten počítač probudí (tj. máš do něj klávesnici a je aktivní na stisky)?

P.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

biscuit píše:
01 bře 2021 19:06
jak ti mrtvej port vyhodnotí informaci na vstupu - např. kliknutí?
Nijak. Asi tam nejaka elektrina ma byt, ale nie pre kazdy typ zariadenia.
A ako o tom OS rozhoduje ? Sam podla typu zariadenia?
V rozsirenych nastaveniach Power Plan / Selektivne vypinanie USB je len On/Off ... a je spolocne pre vsetky porty.

...
Hmmm. Teraz som to este raz kukol... a uz sa mi ta zvukovka vypina uplne. :shock: Este pred par mesiacmi ma to blikanie v noci rusilo. Nemenil som nic. :roll: To su veci. Umela inteligencia.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

:-D jojo, žije si to vlastním životem 8-)

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

pavlii: já nevím jak to je. je to pro mě tak trochu španělská vesnice, ale dřív jsem používal boot z klávesnice (dneska mám klávesnici přes bt a to jaksi ani principiálně nejde - minule jsem špačkoval, když jsem potřeboval do biosu - to si člověk uvědomí, jak je ten pokrok kolikrát stupidní, když mu klávesnice nefunguje mimo os ani s připojeným usb kabelem).
ale třeba myš, kterou mám šlahounem, mi v noci svítí, ačkoliv je komp vypnutej. myslel jsem, jestli to nesouvisí třeba s usb legacy support, ale fakt jsem po detailech nikdy nepátral a nic o tom nevím. ani nevím, jestli jde legacy zapnout jen pro některé porty, ale na notebooku je kolik řadičů? skoro bych čekal, že dneska u většiny strojů jen jeden a hub.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

No já taky nemám rozebrané detaily, ale řadičů tam bude víc. Otázkou je pak selektivita v rámci dílčích kořenových portů řadiče a i tebou zmíněná podpora Legacy. Já to vyloženě nezkoušel (ale klidně si udělám pár experimentů ;-) ), na svícení myši se taky juknu.

P.

Odpovědět