Externá USB zvukovka

Interní a externí zvuková rozhraní
Dušan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2017 21:32

Externá USB zvukovka

Příspěvek od Dušan »

Ahojte,mám na vás prosbu ohľadne pripojenia externej USB zvukovky.Mám zvukovku AXAGON ADA 17.Ak ju pripojim do portu USB keď mám zapnutý PC tak je to v poriadku,funguje a v nastaveniach zvuku mi signalizuje pripojenie hardweru zvukovky.Ak však vypnem PC a nechám zvukovku v porte USB a znovu zapnem PC tak zvukovka nefunguje a v nastaveniach zvuku sa neobjavilo pripojenie hardweru zvukovky.Musím vytiahnuť zvukovku z portu a znova zasunúť do portu aby to fungovalo.Je to tak v poriadku alebo dá sa stým niečo urobiť.Ďakujem za informáciu.
S pozdravom Dušan.

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od IvanB »

Vo Windowse? Môže byť... Po štarte by ti ju malo nájsť, zrejme má prioritu interný zvuk - v správcovi by som ho zakázal a uvidíš, čo to spraví. Ja mám Axagon HP Amplifier a ten je aktívny hneď po štarte, a to ani nemám zakázaný inerný zvuk

Dušan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2017 21:32

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od Dušan »

Zdravím vás,áno vo windowse.Prosím ťa ako v správcovi zakážem interný zvuk.
Dík. Dušan

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od IvanB »

Nastavenia (ikonka ozubeného kolesa pod ikonkou Windowsu vľavo dole) - Správca zariadení - Ovládače zvuku, videa a hier - a tu cez vlastnosti "Zakázať" toto zariadenie (https://sk.eyewated.com/ako-mozem-vypnu ... e-windows/)

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od pavlii »

Mno - Ivane, problém nemá v prioritě zvuku, ale v připojení HW obecně. To teda fakt nevím, jestli spraví tvým postupem; ten je na něco jiného 8-) ale budiž.

Spíš bych to viděl na problém "uspávání" USB portů; zkontroloval bych a popřípadě deaktivoval na záložce Řízení spotřeby položku "Povolit počítači vypínat zařízení..." u všech položek z "Řadiče USB".

P.

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od biscuit »

já myslím, že problém může být teoreticky obojí. jak nesmyslná priorita integrovaný karty po restartu, tak uspanej USB port. samozřejmě jestli je to z důvodu uspávání portů, samotný zakázání integrovaný zvukovky může znamenat stav, kdy windejsi neuvidí ani jednu zvukovku... tzn. problém to prostě nevyřeší, jak píše pavlii.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od pavlii »

Uvidíme - já jsem se právě nikdy nesetkal s tím, aby jakkoli prioritní funkce nastavená nějakému zařízení ovlivnila samotnou viditelnost jiného zařízení stejné skupiny v počítači. Ale třeba se dozvím něco nového :-)

P.

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od IvanB »

jasné, ja netvrdím, že to je ono, ale obdobný problém som mával aj ja, zakázal som interný zvuk a bolo po probléme, proste sa to niekedy z nevysvetliteľných dôvodov bilo... a problémy tohto typu som začal mať obzvlášť vo W10. Ale rovnako nepravdepodobné mi príde aj to, že by USB port ostal deaktivovaný aj po reštarte (resp. vypnutí a zapnutí) počítača, to sa mi nejak nezdá, že by takéto niečo mohol mať nastavené defaultne.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od pavlii »

Ono se nenastavuje defaultně vypínání USB portů. Ale defaultně je nastavená možnost vypnutí z důvodu řízení spotřeby. To si spravuje OS a čert ví, jak si se vším poradí při uvádění/probouzení ze spánku. Pořád mi to přijde logičtější vysvětlení.

P.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od MDudas »

Ja mam s NI Komplete6 opacny problem - ta nechce ist spat ani za nic. Pocitac vypnuty, vsetky USB zariadenia vypnute a zvukovka si pekne zije a blika ....

Inak mozes skusit support@axagon.eu -su to Cesi, tak ti snad bude rozumiet...

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od pavlii »

No počkej - zvukovku ti počítač nevypne, nebo je to nějaká NI specialitka?

P.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od MDudas »

To prave netusim... Ja som myslel, ze je to nejaka special featura, aby sa dala pouzivat aj bez PC.
Ale ona realne nefunguje, len blika v akomsi divnom StandBy mode. (som to napisal nespravne)
Da sa to niekde nastavit, alebo je to vecou kabla ? BIOS ? Na webe som nasiel riesenia, len ak je to v sleep mode....

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od pavlii »

Aha - no začal bych tím, jestli to má umět. Třeba moje UR824 to umí a pokud je odpojená od PC/počítač je uspaný, tak funguje dle posledního nastavení. Tohle je nezávislé na režimu USB portu (nebo aspoň by mělo být).

P.

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od IvanB »

Inak, niečo podobné mám aj ja s tou mojou Axagon. Často ju striedam na 3 notebookoch medzi sebou, na dvoch ide kompletne "do mŕtva" po vypnutí NB, ale na jednom ostáva svietiť na červeno, tiež akoby nejaký stand-by. Nerobí to však keď ju mám pripojenú na dokovaciu stanicu - v tomto prípade sa vypína úplne. Myslím, že to má niečo spoločné s tým trvalým napájaním USB, ale nie som si istý...

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Externá USB zvukovka

Příspěvek od pavlii »

Tak - to bude ono. Jsou na počítačích porty (já mám třeba jeden z nich na ntb), které se (defaultně) ani v režimu spánku nevypínají a jde z nich třeba nabíjet připojené zařízení. Nezkoumal jsem, jestli to jde vypnout, ale obecně je u většiny portů defaultně naopak režim vypnutí.

P.

Odpovědět