
Zvukovka MOTU 2408 s PCI kartou PCI-324 mi nezvládala externí synchronizaci. Jakmile jsem přepnul synchronizaci na externí Word-Clock generátor, nebo na SPDIF, okamžitě začala zvukovka generovat digitální fragmenty (přímo na hlavním výstupu, ani nemusel být povolen jakýkoli vstup).
Časem jsem zjistil, že problém není v samotné zvukovce MOTU2408, protože při standalone režimu (bez zapnutého PC) vše šlapalo perfektně.
Takže problém čistě v PCI kartě, nebo v Audio-Wire propojení. Zkusil jsem koupit pouze 1m kabel, ale opět beze změny.
Nakonec jsem na jednom německým fóru natrefil na stejný problém - chlapík tam psal, že když měl PCI-424, tak mu to nedělalo.
Čili následoval nákup PCI-424, výměna a PROBLÉM VYŘEŠEN

Přímo na fóru MOTU jsem pak objevil informaci, že PCI karty nemusí být 100% kompatibilní se všemi mainboardy
