Externí zvukovka s ADAT do 15 tisíc

Interní a externí zvuková rozhraní
Martin

Příspěvek od Martin » 27 srp 2007 12:38

Nakonec jsem pořídil k notebooku Konnekt 24D.

Málem už jsem koupil 1616M, protože ji u Thomanna prodávají společně s plnou verzí sampleru Emulator X za 449 E , tedy 12.500,- Kč!!!
Český distributor ji bez mrknutí oka nabízí za 15.600 a navíc bez sampleru Emulator X. Tohle prostě nikdy nepochopím...

Konnekt24D mě dostal vysokou kvalitou DSP efektů (při Live módu nabízí 2x insert FabrikC a 1x send FabrikR - bez latence). Při DAW módu, můžete vyvolat tyto efekty jako VST (využívají také DSP z Konnekt 24D) navíc je nově k dispozici i Assimilator (ten využívá CPU počítače).

Mé obavy z driverů se také ukázaly jako liché, Konnekt je při 10 ms na notebooku zcela stabilní a po víkendovém náročném experimentování zatím nepadl .
Nastavení Control panelu (mix) u K24D je velice jednoduché, přehledné, jasné, nabízí podstatná nastavení a směřování signálu a spojení s DAW.

Nastavení 1212M/1616M nabízejí větší možnosti pro individuální zapojení, nastavení samozřejmě trvá déle, není rozhodně tak přehledné, uživatelsky přívětivé, jedná se o jakýsi pokus dotáhnout se k RME, který (subjektivní názor) ne zcela vyšel. Nicméně E-mu přesto dává větší možnosti routování kanálů, využijete více DSP efektů najednou (kvalita je ale na úrovni low low end běžně dostupných VST efektů) , zapojíte více zařízení, směřování do odposlechů je také variabilnější atd. bez nutnosti vlastnit DAW.
Pro mě, uživatele Cubase4, jsou však tahle "navíc" nastavení Patchmixu E-MU dost zbytečná. Nejde vůbec o složitost (po pár zapojení Patchmixu je vše jasné) Jde o to, že pokud člověk pracuje s nějakým DAW, je jednodušší vše konfigurovat přímo v mixu DAW (Cubase, Logic,Sonar...)

Obával jsem se také ADATu při využití VST System Link, protože, když jsem System Link testoval s 1212M, sem tam si 1212M zapraskala i na 20ms.
Konnekt 24D běží s SystemLink i při 10ms a 80%CPU zcela bez rušivých exkrementů.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 srp 2007 12:49

Martin: tady je sice PCMCI 1616 a ne M, ale ta cena je myslim bezkonkurencni. http://www.barbone.cz/?stiid=57080&strs ... B%20PCMCIA

nunu

Příspěvek od nunu » 27 srp 2007 13:28

Jsou nejake efekty srovnatelne kvalitou TC jako pluginy ??? Taky jsem o ni uvazoval, ale nejak je to na muj vkus taky dost osizene.Tim netvrdim ze to musi byt zakonite spatne !!! Akorat jsem se nad to nedokazal povznest -) Skoncil jsem nakonec u digidesignu a jsem spokojeny se zvukem,ale hrube,velmi hrube nespokojen s uzitnyma vlastnostma mimo asio ovladace!!!To je velka rana pod pas.Snad to udelaji jako konkurence v ovladacich pro visty.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 srp 2007 22:55

Martin píše:Nakonec jsem pořídil k notebooku Konnekt 24D.

Málem už jsem koupil 1616M, protože ji u Thomanna prodávají společně s plnou verzí sampleru Emulator X za 449 E , tedy 12.500,- Kč!!!
Český distributor ji bez mrknutí oka nabízí za 15.600 a navíc bez sampleru Emulator X. Tohle prostě nikdy nepochopím...
Co je na tom take nepochopitelne ? kolko ich zobral na sklad thomann , a kolko tvoj cesky distributor ? myslis ze je to cislo porovnatelne ?

Thomman ti ale neponukne support k tomu .. Thomann je supermarket ..

Martin

Příspěvek od Martin » 01 zář 2007 01:09

Pytkin - kdyby jsi někdy nakupoval, reklamoval a řešil cokoliv u Thomanna , nikdy by si nemohl napsal, že "thomann ti ale neponukne support k tomu"

Přístup a podpora "jako u thomanna" je zatím pro české obchodníky stále jen v oblasti sci-fi.
Kdo jednou pozná thomanna - už nechce jinak :)
Když jedu cokoliv kupovat do práglu, tak si říkám, co zase bude, kolika kyselým ksichtům budu svou přítomností otravovat život?
Když jedu k thomannovi, těším se jak malej kluk do zoo.

Každé srovnání je zavádějící a srovnávat thomann se supermarketem je úplně mimo!

Ale abych jen Čechy nehaněl, kluci z Boskovic (Disk.cz) jsou skvělí !
Kdo ví čím to je? Možná tím, že Boskovice už jsou na Moravě :-)
Naposledy upravil(a) Martin dne 01 zář 2007 20:32, celkem upraveno 1 x.

Martin

Příspěvek od Martin » 01 zář 2007 01:16

Pytkin píše:
Martin píše:Nakonec jsem pořídil k notebooku Konnekt 24D.

Co je na tom take nepochopitelne ? kolko ich zobral na sklad thomann , a kolko tvoj cesky distributor ? myslis ze je to cislo porovnatelne ?

Thomman ti ale neponukne support k tomu .. Thomann je supermarket ..

A kolko ich zobral na sklad český internetový obchod ?
Jedna skladem, další do 14dnů na objednávku!
Jak je možné, že má o dost !!! nižší ceny i než thomann?
Takže, tady bych asi problém nehledal pytkine!

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 01 zář 2007 12:53

Martin píše:Jak je možné, že má o dost !!! nižší ceny i než thomann?
... dost mozna proto ze nema vydaje na tvorbu, preklad a tisk ceskych manualu a dalsi technicky a uzivatelsky support (a to neresim, ze tim porusuje zakony). Proste ... preprodavat krabice z police do police vyjde pomerne levne a bezpracne.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 zář 2007 22:59

Martin píše:Pytkin - kdyby jsi někdy nakupoval, reklamoval a řešil cokoliv u Thomanna , nikdy by si nemohl napsal, že "thomann ti ale neponukne support k tomu"

Přístup a podpora "jako u thomanna" je zatím pro české obchodníky stále jen v oblasti sci-fi.
Kdo jednou pozná thomanna - už nechce jinak :)
Když jedu cokoliv kupovat do práglu, tak si říkám, co zase bude, kolika kyselým ksichtům budu svou přítomností otravovat život?
Když jedu k thomannovi, těším se jak malej kluk do zoo.

Každé srovnání je zavádějící a srovnávat thomann se supermarketem je úplně mimo!

Ale abych jen Čechy nehaněl, kluci z Boskovic (Disk.cz) jsou skvělí !
Kdo ví čím to je? Možná tím, že Boskovice už jsou na Moravě :-)
Ked dojdem do thomanna, a poviem , ze potrebujem pozicat 2 mikrofony na tyzden , tak mi ich pozicaju ?

Ked si chcem kupit monitory , pozicia mi ich thomman na tyzdenne testovanie v mojom studiu ?

Ked mi zhavaruje diskove pole a zavolam do thomanna , tak okamzite pridu a riesia to ?? myslim ze z nemecka im len doprava bude trvat par hodin ..

Atd atd .. ja preferujem lokalneho dealera .. Support proste potrebujem ..

Odpovědět