Focusrite Saffire Liquid 56 a Shure SM7B - Problém

Interní a externí zvuková rozhraní
msmucr

Re: Focusrite Saffire Liquid 56 a Shure SM7B - Problém

Příspěvek od msmucr » 03 úno 2015 19:38

Ve Focusrite MixControl není problém nezávisle regulovat úroveň do různých výstupů. Můžeš si udělat separátní mixy pro sluchátka nebo bedny. Je to opravdu flexibilní.
Navíc máš vpředu tři nezávislé regulátory hlasitosti - hlavní výstup (softwarově přiřaditelný v MixControl) a dvoje nezávislá sluchátka.
Mrkni se do manuálu od Focusrite, tam je to všechno popsané.
http://us.focusrite.com/sites/default/f ... 6eng_0.pdf

Jinak ještě k hlasitosti, fakt si s tím zkus pohrát.. co je za problém nahrát něco v nižší úrovni a pak to podle potřeby zvednout.
Popravdě neznám moc lidí, co by prodali mikrofon, protože se pak musí v nahrávce zesílit.
Dynamiky mají obecně nižší citlivost než kondenzátorové mikrofony, ale to neznamená, že by byly nepoužitelné. Nebo, že by se to nedalo např. vyrovnat dodatečně nějakým kompresorem (viz. zmínka ohledně konstantnější hlasitosti).
Samozřejmě každému se může líbit jiná barva zvuku.. a k určitému hlasu může jiný typ mikrofonu sedět víc.

Michal

Hammond

Příspěvek od Hammond » 03 úno 2015 21:27

Presne ako pise msmucr. Dva sluchatkove vystupy su absolutne nezavisle konfigurovatelne a nastavitelne. Vsetko sa nastavuje v MixControle, len si prepni plochu s emulaciami na "router". Ty mas pravdepodobne v MixControl "default" nastavenia, kedy Ti main mix okrem vystupov Mon1 a Mon2 ide ja na vystupy sluchatok kde na Phones 1 su tusim routovane vystupy 7 a 8 a na Phones 2 na vystupy 9 a 10. Sprav si samostatny stereomix pre kazdy sluchatkovy vystup, v routri im len prirad prislusne vystupy a mozes regulovat vsetko absolune nezavisle.

Je fakt, ze dynamicke mikrofony maju nizsiu citlivost, ak sa dobre pamatam tak SM7 ma iba nejakych 1.12mV/Pa, ale na to by mal aj tak 60dB zisk bohate stacit. Obzvlast ak sa pouziva na spev z besprostrednej blizkosti.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 03 úno 2015 21:48

A SM7 nepredavaj, tam chyba nebude. Jedine teda ze by si ho chcel predat mne za nejakych 100evri :D

LukasKubicek

Příspěvek od LukasKubicek » 15 úno 2015 16:16

Dík za rady. S tím steromixem pro sluchátka mne to ani nenapadlo. Asi to bude jak píšete. Hned jak půjdu do studia tak to vyzkouším. Vím, že není problém to pak zvednout ať už celkově hlasitost nebo tam nasadit nějaký limiter, či vyrovnat dynamiku nahrávky kompresorem. Jen mám strach aby to při tak vysokém nastavení preampu nezkreslovalo nahrávku, potažmo aby se neztrácely určité frekvence apod. Když jsme poslouchal ty nahrávky z Fireface 400 tak se mi zdálo, že měly bohatší projev co se středů a basů týče. jakoby tomu trochu chybělo tělo, jinak je zvuk hezký. Nahrávku, kterou jsem porovnával jsem pořidil na čisto bez emulací přes Liquid zapnutý na "flat"

Odpovědět