Jakou zvukovou kartu?

Interní a externí zvuková rozhraní
lavhe

Jakou zvukovou kartu?

Příspěvek od lavhe » 19 črc 2011 20:26

Zdravim!
Sestavuju si doma takový menší studio pro nahrávání zpěvu / rapu / kytary a tvoření instrumentálek.
Protože zatim studuju, mám velmi omezený rozpočet a proto nakupuju většinou low-end věci s nějakým přiměřeným poměrem cena / výkon.

Moje výbava:
Mikrofon: MXL V67G + předzesilovač Behringer MIC100.
Kvůli odposlechu při nahrávání tu mám ještě jeden starej mixák stanton.
Klávesy s midi + převodník midi/usb.
PC:
Procesor AMD Athlon II X3 445 (3,1 Ghz), MB Asus M4A77T/USB3, 4GB RAM Kingston HyperX DDR3 1333 MHz, nVidia Gigabyte GTX460, 1GB DDR5, HDD Seagate Barracuda 7200.12, 3,5" SATA II, 32MB - 1TB, Windows 7 64-bit.
Software: Propellerheads Reason / Cubase.

Reprobedny mám bohužel pouze nějaké 5.1 Genius, hrajou slušně ale určitě dost zkreslujou... Monitory to nejsou no. Ohledně toho bych potřeboval taky poradit - co si myslíte třeba o ALESIS M1 Active MK II? Zatím na ně ale nemám peníze, takže první v řadě je teď zvuková karta, ale tohle bude hned další věc v řadě.
Rozpočet na zvukovou kartu mám do 5000Kč, čím méně, tím lépe.
Co je rozhodující? Podpora driverů windows 7 64bit, co nejnižší latence, co nejnižší šum a co nejvyšší výkon na VST apod. Midi mít nemusí, na to tu mám ten převodník. Také pokukuju po nějakých sluchátkách na to nahrávání, rozhodující u toho je samozřejmě cena, ale hlavně aby nešli slyšet ven. Ideální by bylo kdyby se do těch 5000 vešly sluchátka i zvukovka.

Jinak by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi PCI / USB / Firewire zvukovkama? Není u USB zvukovek problém s latencí?

Díky za všechny rady!

Settler

Re: Jakou zvukovou kartu?

Příspěvek od Settler » 19 črc 2011 22:26

Genius 5.1 opravdu nehraje slusne.. at uz jde o jakoukoli radu jejich vyrobku v prubehu let, vzdy to byl ten nejvetsi shit vubec.. 20% jejich ceny tvori material a prace, zbylych 80% pribalene stojate vlneni, ktereho tady clovek jako bonus vzdy dostal az nad hlavu..
Na zbytek nadavat nebudu, protoze s ostatnima vecma problem nemam.. na doma na blbnuti a zacatky, pohodlne dostacujici..

Kdyz se ale teda dostaneme ke zvukovce.. uplne prvni rozdil mezi externi a interni variantou je v tom, ze v externi je vsechno venku.. tedy i prevodniky, coz odbourava EMI ruseni, ktereho je ve skrini az az.. na druhe sttrane je fakt, ze spousta zvukovek s timhle pocita a snazi se to konstrukcne resit, nicmene externi varianta je tohoho usetrena.. krome toho mas samozrejme daleko lepsi pristup ke vsem konektorum apod..
Rozdily v latencich si netroufam odhadovat, ale obecne zalezi na modelu a predevsim driveru.. slusna USB zvukovka hraje v tomto parametru uplne stejne, jako interni..

Urcite tady jsou lidi, kteri toho meli v ruce daleko vice nez ja, ale za me, vzhledem k tomu, co uz mas a k tomu co asi ocekavas bych to pojal asi temito tipy.. vybiral bych mezi..
http://www.thomann.de/cz/maudio_fast_track_pro.htm
http://www.thomann.de/cz/focusrite_saffire_6_usb.htm
pripadne
http://www.thomann.de/cz/esi_maya_44_xte.htm
http://www.thomann.de/cz/esi_esp1010e.htm
pripadne
http://www.thomann.de/cz/esi_juliat.htm

..ostatni veci bych nejak vubec neresil.. v kazdem pripade, kdyz ted cumim na thomanna, v zivote jsem neslysel o tomhle..
http://www.thomann.de/cz/infrasonic_quartet.htm

Spousta lidi byla vzdy nadsena z externich zvukovek EMU.. ja je vzdy po chvili pouzivani videl sumet, praskat v potenciometrech apod.. proste moje zkusenosti jsou takove, ze i pri domacim pouziti to mechanicky nedrzi.. stejne tak se vyhni Lexiconu..

Hammond

Příspěvek od Hammond » 20 črc 2011 13:38

Ja som zacinal s M-Audio Delta1010LT a bol som spokojny. Navyse, s ohladom na jej terajsie bazarove ceny, by som na tvojom mieste o nej minimalne pouvazoval.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 20 črc 2011 20:00

Eventualne bych prodal svoji Focusrite Saffire LE - ma jednu vicemene kosmetickou vadu, blize pripadne po SZ. Jde o identickou kadtu jako dnesni Saffire Pro 24, akorat nema ADAT (a samozrejme ma trochu jine sasi).
Info napr. zde http://www.soundonsound.com/sos/jul06/a ... affire.htm
Podpora Win7 64bit a nizka latence neni problem, vyzaduji to same a Saffire LE to zvlada s prehledem.

Settler

Příspěvek od Settler » 21 črc 2011 00:22

Jen to, ze krome toho Focusrite a jiz zminovane FastTrack jsou to strely uplne vedle.. proto jsem psal, co jsem psal.. v tehle cenach zase tolik overenych produktu neni a vsechny tyhle pokusy vetsinou dopadaj spatne..
Jedine co dopisu je, ze FocusRite LE, kterou bys tady takhle bazarove mohl sehnat rozhodne doporucim.. otazkou je, jestli mas FW radic.. jinak to je ale perfektni zvukovka.. i kdyz jsem ze zacatku trochu bojoval s driverama..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 21 črc 2011 10:40

jeste poznamka k tvemu vyberu - Blackjack (a podle vseho i Blackbird) maji NAPROSTO OTRESNE DRIVERY, pulce lidem to nefunguje, pod Win7 se s tim clovek muze uplne rozloucit a problemy jsou i na jinych platformach. Takze prinejmensim ted se tomu obloukem vyhnout!

lavhe

Příspěvek od lavhe » 21 črc 2011 14:15

Jak moc velkej rozdíl je mezi těmahle dvěma, kromě počtu vstupů a výstupů? Bude tam nějakej zásadní rozdíl např. v driverech apod.?

http://kytary.cz/m-audio-fast-track-mkii/HN107849/
http://kytary.cz/m-audio-fast-track-pro/HN091926/

Firewire bohužel nemám
Dá se do tý focusrite saffire 6 zapojit kytara? Nevidim tam na to žádnej vstup...
Ta focusrite se mi rozhodně víc líbí vzhledově, ale zajímá mě samozřejmě spíš funkčnost.
Jakou byste brali vy? M-Audio Fast track pro / MK2, nebo tu Focusrite Saffire 6?

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 21 črc 2011 15:17

Nestrka sa gitara na Saffire6 do tych ciernych bazmekov vpredu?

Ja vstupy prakticky nepouzivam, mam ju len na produkciu a dj-ing, ale vedla tych mikrofonovych vstupov su gain potenciometre a prepinace na fantom a instrument, co by malo byt zrovna ono.

Potenciometre nedokazem posudit, za ten mesiac+ sa nemali ako opotrebovat, ale nenasiel som na forach staznosti. Latenciu som nejak hlboko neskumal, proste zapojil a hral - nepocujem pri hrani rozdiel medzi internou maya44 pci a externou saffire6. Jediny problem, ktory s nou mam, je vrzukanie v monitoroch ( riesene tu na fore ), ale to je sposobene asi zdrojom v PC ( karta nema externe napajanie ), co overim/vylucim az ked mi nejaky iny zdroj pojde popod ruky.

Paris

Příspěvek od Paris » 21 črc 2011 15:47

lavhe píše:Jakou byste brali vy? M-Audio Fast track pro / MK2, nebo tu Focusrite Saffire 6?
FastTrack Pro ma externi napajeni. To muze byt vyhoda pro (dva) kondenzatorove mikrofony.

lavhe

Příspěvek od lavhe » 21 črc 2011 16:13

2 používat nebudu...

Wohma

Příspěvek od Wohma » 21 črc 2011 19:27

Pro by mel byt zvukove vychytanejsi, navic ma vic vstupu, nemylim-li se. Zkratka dospelejsi karta. Pokud je vyber zuzen na tyto kousky, rozhodoval bych se mezi Saffirkou a FT Pro.

BTW zvaz porizeni nejakyho FireWire radice, at uz bys vzal tu moji kartu nebo ne. Pokud budes hudbu delat jen na svym pocitaci, tak ti to muze byt jedno, a FW rozhrani ma svoje vyhody proti USB.

BS

Příspěvek od BS » 22 črc 2011 09:00

saffire6 i fast track pro jsou usb 1.1.

Settler

Příspěvek od Settler » 23 črc 2011 13:28

Ale velmi dobra Saffire LE, ktera by tady mohla byt za dobre penize je FW.. potom jeste poznamku k radici.. dneska to koupis za par stovek, ale davej bacha na chipset.. musi to byt NEC..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 23 črc 2011 20:45

Settler píše:Ale velmi dobra Saffire LE, ktera by tady mohla byt za dobre penize je FW.. potom jeste poznamku k radici.. dneska to koupis za par stovek, ale davej bacha na chipset.. musi to byt NEC..
NEC? Jistota je spis Texas Instruments (pokud mi neco neuniklo a nepatri jedno pod druhy).
Nicmene i nektere cipy od VIA se daji - staci pogooglit, nekteri vyrobci dokonce presne udavaji typy cipu, se kteryma problem nejsou (a mam pocit, ze zrovna u Focusritu jsem to videl a vybiral podle toho PCI radic).

Odpovědět