M-audio karty a nestabilita el. site

Interní a externí zvuková rozhraní
kombinateur

M-audio karty a nestabilita el. site

Příspěvek od kombinateur » 13 črc 2009 08:48

Uz jsem mel doma celou radu zvukovych karet a je az neuveritelny, jakou skalu chyb, ktery by cloveka nenapadly, mohou mit. Predevsim tedy ovladace... nakonec jsem zakotvil u pomerne levne M-audio 610, ktera neni asi zvukove nejlepsi, z toho, co jsem vyzkousel, ale ovladace ji narozdil od ostatnich karet slapou jak hodinky. Uz jsem se radoval, ze jsem nasel, ale nedavno jsem zjistil jeden zasadni nedostatek tehle karty - je silene nachylna na nestabilitu v elektricky siti.

Stavalo se mi to uz driv, ze obcas vypadla a pc ji nevidelo. Jeji modra kontrolka, ktera normalne sviti a signalizuje "zapnuto", blikala. Nevenoval jsem tomu pozornost, povazoval jsem to za velmi ridky rozmar meho zasekaneho PC. Po prestehovani do noveho bytu jsem ale zjistil, ze se to stava s zeleznou pravidelnosti, kdyz vypne lednicka. Kamarad mi potom rikal, ze se mu to s jinou M-audio kartou stavalo taky, a to do takove miry, ze byla temer nepouzitelna na zive hrani, protoze reagovala na sebemensi nestabilitu v elektricke siti vypadkem.

Je to pro me dost neprijemne, vecer, kdyz vice lidi zapne v baraku spotrebice, stava se to porad. Mam kartu s pocitacem zapojenou za prepetovou zasuvkou a nepomaha to. Mozna spis reaguje na pokles, ale kamarad rikal, ze ji zkousel zapojit ii za UPS a nepomahalo ani to. Bohuzel nemam moznost zapojit ji na jiny zasuvkovy okruh, muj byt je malinky.

Mate nekdo s M-audio kartama podobnou zkusenost, znate reseni?

marian

Re: M-audio karty a nestabilita el. site

Příspěvek od marian » 13 črc 2009 08:52

no mne to robil lexicon, potom raz za cas aj presonus
proste externa zvukovka, s tym sa treba zmierit

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 13 črc 2009 09:10

IMHO z technického hlediska je řešením UPS typu "line interactive", možná i "on-line".

P.

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 13 črc 2009 09:48

Pokud ta zvukovka má nějaký ext napaječ tak bych ho nahradil stabilním zdrojem který bude mít velkou napě´tovou rezervu před stabilizátorem (bude dosti hřát chladič stabilizátoru) :)

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 13 črc 2009 09:54

Pokud se jedná o PROFIRE 610 koukal jsem na manual tak by to mělo jít :)

kombinateur

Příspěvek od kombinateur » 13 črc 2009 10:01

Alex123 píše:Pokud ta zvukovka má nějaký ext napaječ tak bych ho nahradil stabilním zdrojem který bude mít velkou napě´tovou rezervu před stabilizátorem (bude dosti hřát chladič stabilizátoru) :)
Nejsem uplne zbehlej v elektrotechnice, "velkou napě´tovou rezervu před stabilizátorem" je pro me trochu zahadna specifikace, mohl bys uvest treba nejaky priklad takoveho zdroje?

kombinateur

Příspěvek od kombinateur » 13 črc 2009 10:08

pavlii píše:IMHO z technického hlediska je řešením UPS typu "line interactive", možná i "on-line".

P.
Jestli to spravne chapu, co jsem si tak na netu o tom nasel, tak jsou to jina konstrukcni reseni UPS-ek, kdy line interactive ma minimalni prodlevu pri vypadku a online jede dokonce porad z baterii. Je to tak? Online jsou neprijatelne drahe, drazsi nez zvukovka. Ty line interactive jsou cenove prijatelne, myslis, ze by tohle reseni stacilo, nevedla by ta minimalni prodleva pri poklesu k tomu samemu, co se mi deje ted?

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 13 črc 2009 10:13

To co tam máš nyní je asi jenom pohádka o zdroji zjisti kolik to cucá mA je to na zvukovce nebo na trafu nejlépe je to změřit ale nevim zda to zvládneš pak se kouknu po něčem asi hotovém nebo si chceš zaletovat? :D taky sděl max cenu

kombinateur

Příspěvek od kombinateur » 13 črc 2009 10:33

Alex123 píše:To co tam máš nyní je asi jenom pohádka o zdroji zjisti kolik to cucá mA je to na zvukovce nebo na trafu nejlépe je to změřit ale nevim zda to zvládneš pak se kouknu po něčem asi hotovém nebo si chceš zaletovat? :D taky sděl max cenu
ok, doma kouknu, co na tom pisou. Pajku sice mam, ale radsi bych se nepoustel do vetsich akci :-)

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 13 črc 2009 11:33

Toto by ti mělo pomoci

http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES07506648

:) :shock:

možná by stačilo i toto čím je zdroj "tvrdší" (čím má větší zatižitelný ptoud tím má menší zvlnění a náchylnost při výpadku poklesávat s napětím a méně se zahřívá ) :) :shock:

http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES07506647

kexik

Příspěvek od kexik » 13 črc 2009 11:51

jak vyzera napajac k tej karte? ide do toho DC ci AC napatie? ak DC, tak kvalitny stabilizovany zdroj moze pomoct, ako pise alex. ak AC, tak to je jedno. a este poznamka: mne sa zda ze za tvojim problemom nebude samotne zariadenie ale FW kabel. FW kable su neuveritelne citlive na podobne veci a tie lacne maju neuveritelne zlu kvalitu. dobry kabel na fw stoji aspon 25eur

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 13 črc 2009 12:11

Ja mám M-audio FastTrackPro a stáva sa mi to občas ked strčím niečo do zastrčky alebo vytiahnem, ale len niekedy. A ešte sa mi to stalo asi 2x pri pájkovaní. Zo začiatku ked bola karta nová sa to stávalo častejšie, potom sa to "samé" zredukovalo na minimum, pripisoval som to Viste... Karta je napájaná cez USB z notebooku..

kombinateur

Příspěvek od kombinateur » 13 črc 2009 13:11

ReaktoplazmAR píše:Ja mám M-audio FastTrackPro a stáva sa mi to občas ked strčím niečo do zastrčky alebo vytiahnem, ale len niekedy. A ešte sa mi to stalo asi 2x pri pájkovaní. Zo začiatku ked bola karta nová sa to stávalo častejšie, potom sa to "samé" zredukovalo na minimum, pripisoval som to Viste... Karta je napájaná cez USB z notebooku..
Tak to by skoro vypadalo ze FW kabelem to neni. Ale zkusit to muzu, za to taky nedam. Pouzivam ten dodavany kabel, ale urcite bych doma nakej kvalitnejsi nasel. Zajimavy ovsem je, ze je to napajene pres USB, tedy nikoliv adapterem, a dela to taky...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 13 črc 2009 16:02

A co takhle třeba toto.

P.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 13 črc 2009 17:50

Mam M-audio fw solo napajenou pouze pres dodavanej fw kabel a nikdy se mi to nestalo.
Cely pc mam na levny UPS...

Problem muze byt i ve zdroji v PC! Moje stary pc pri slabym zdroji obcas nevidelo nekterej hdd, mozna nema dost stavy tvuj fw radic v pc.

Odpovědět