Orezanie vyšších frekvencií zvukovkami-Miditech GuitarfaceII

Interní a externí zvuková rozhraní
rastis

Re: Orezanie vyšších frekvencií zvukovkami-Miditech Guitarfa

Příspěvek od rastis » 01 říj 2013 19:53

blueevil píše:rastis: to je ale samozrejme LEN TVOJ NAZOR,ok? asi to nebol nepodarok ked sa ihned vypredal a dnes ho nezozenies. ...
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

zase az taka rarita to neni. vyrabali to kratunko a nepoznam nikoho, kto by na to seriozne hral. pre porovnanie JMP-1 preamp, aj ked koncepciou trochu ine zariadenie, tak vyrabal sa dlhe roky a dodnes je to oblubeny a pouzivany preamp. DRP-1 bola objektivne kravina so zlym zvukom.
blueevil píše:...no a tie free alternativy snad tiez nemyslis vazne, az na par, ale to je viacmenej jednoduche VST..
uplne vazne. rozkukaj sa okolo seba, zabudni na 90te roky a tieto spominane VST su dnes v podstate pomaly bezny standard pri domacom (a zdaleka nie len domacom) toceni gitar.
blueevil píše:...mne sa paci: green machine...
vkus je vselijaky. ja si ten SW pamatam, pred 10 rokmi sa mi lubil, spolu s Amplitube som sa strasne tesil, ako sa da hrat len cez pocitac. dnes je doba inde a Green Machine ako si ho pamatam, tak v konkurencii neobstoji.
blueevil píše:... v aktualnej verzii je vyborny ENGL, Orange, Soldano, Marshall...
teraz pises o VST verziach, ci o com ?

delay

Příspěvek od delay » 02 říj 2013 08:22

To je věc vkusu, všechny ty simulace maj charakter (Amplitube, GR), ale jsou plochý a postrádaj přirozenou rezonanci bedny a tedy určitěj prostor dozadu, kterej je dost důležitej - v nahrávce jsou pak simulace většinou buď moc nebo málo oproti dobře sejmutýmu aparátu (tedy ne jen ultra close miking), kterej se prosadí daleko lépe (každopádně je s tím daleko více práce, která často nevede k dobrýmu výsledku). Dálší obrovskej rozdíl je v harmonických frekvencích, protože všechny ty digitály nahoře dost rychle plechovatěj, a když má mít kytra pořádej BITE, tak je to v háji. Na doma mi některý přijdou OK, z důvodu latence však raději používám character series od TECH21, konkrétně Liverpool a British, jsou to super preampy s dobrou simulací bedny a je to 100% analog. Na bazáči seženeš okolo 100 EUR a máš po trápení.

delay

Příspěvek od delay » 02 říj 2013 08:31

Jinak, u použití VST platí, že vstupní signál musí být hodně kvalitní, nejlíp nějakej kytarovej preamp a simulovat pouze box, charakter VST preampu pak třeba přimíchavat sendem. Kytara + HiZ mi nikdy nefungovalo dobře, příliš tenké a sterilní.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 02 říj 2013 09:07

rastis píše:
blueevil píše:rastis: to je ale samozrejme LEN TVOJ NAZOR,ok? asi to nebol nepodarok ked sa ihned vypredal a dnes ho nezozenies. ...
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

zase az taka rarita to neni. vyrabali to kratunko a nepoznam nikoho, kto by na to seriozne hral. pre porovnanie JMP-1 preamp, aj ked koncepciou trochu ine zariadenie, tak vyrabal sa dlhe roky a dodnes je to oblubeny a pouzivany preamp. DRP-1 bola objektivne kravina so zlym zvukom.
blueevil píše:...no a tie free alternativy snad tiez nemyslis vazne, az na par, ale to je viacmenej jednoduche VST..
uplne vazne. rozkukaj sa okolo seba, zabudni na 90te roky a tieto spominane VST su dnes v podstate pomaly bezny standard pri domacom (a zdaleka nie len domacom) toceni gitar.
blueevil píše:...mne sa paci: green machine...
vkus je vselijaky. ja si ten SW pamatam, pred 10 rokmi sa mi lubil, spolu s Amplitube som sa strasne tesil, ako sa da hrat len cez pocitac. dnes je doba inde a Green Machine ako si ho pamatam, tak v konkurencii neobstoji.
blueevil píše:... v aktualnej verzii je vyborny ENGL, Orange, Soldano, Marshall...
teraz pises o VST verziach, ci o com ?
nebudem to tu dalej rozmazavat, stojim si za tym. JMP-1 pokial viem je preamp, nie direkt box, ako som pisal, bol priklad, jednoduchy, ucinny, kde sa to da aj vyrobit. pisem o aktualenj verzii Amplitube kde su tieto znacky obsiahnute, nevies citat? dalsia vec je ten uslintany novodoby styl ako slipknot, machine head, trivium, neviem co este za shit, kde ide len o herectvo, vies co je paradox, ze skutocne metalove kapely, ked hovorime teraz o tom gaine, sosobne pocuvam vsetko, nemaju na koncerte pomaly citatelny zvuk, ale dokazu to predsa preniest na posluchaca s maximalnym ucinkom, co sa neda povedat o tych pozeroch, takze na tu tvoju novu dobu s modnym trendom bez zvuku sa pokojne vyser. pokial to je Jazz, tak to bude Jazz s podobnym zvukom ak mi rozumies. este porad ktoryze free VST amp je lepsi ako green machine, si nenapisal

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 říj 2013 09:48

z free vst je stejne dobre ne-li lepsi nez nova Aplitube cokoliv od LePou. Na higain nejlepe LeGion, na mekci styly je fajn LeXTac a Hybrit. Slusne hraje i TSE X50 a TSE X30. A Ignition amps nedavno vypustili simulaci koncaku TSE1, ktera z ty simulace posouva zase o kousicek dal. ignition amps maj mimochodem taky moc povedenou simulaci tubescreameru. Guitarrig je bohuzel i v posledni verzi porad tenkej a sterilne plastovej. Na rychly skicy a blbnuti to samozrejme je ok, ale vic radosti si clovek uzije s tema zminenyma free simulacema.

btw. blueevil, ty mas neco spolecneho s tim co mas v podpisu?

vasek

Příspěvek od vasek » 02 říj 2013 11:44

pokud si dobře vzpomínám, kolega blueevil rád dělá bordel ve vláknech, tak nemá smysl v této debatě pokračovat.
Ještě k tomu Valvestatovi (taky jsem ho kdysi měl, takže přestože to byl fakt předraženej krám, je to srdcovka) - on má v podstatě smyčku (byť nazvanou line out a preamp in, jestli si dobře vzpomínám), takže by neměl být problém vytáhnout ven onen "lampový" ;-) zvuk preampu.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 02 říj 2013 14:51

Amorph: samozrejme. Encore je taka nostalgia, iste ho poznas. rozmyslam ale nad Sibeliusom. inak je to CUBASE, SONAR, SEQUOIA, no a robim scenicku hudbu s prvkami dedekafonie, elektroakustiky, punktualizmu, chcem sa na to pozerat ako Vincent van Gogh, najlepsie ak je to minimalizmus, nieco sialene. studio je z talianska, pozname sa, robili mi nieaky ten mastering. robim im sem, tam takeho konzultanta, referencneho posluchu. zatial dlho nic, hlada sa inspiracia
vasek: myslim to vazne ze to moderny zvuk je sterilny a zabija skutocnu hudbu

rastis

Příspěvek od rastis » 02 říj 2013 19:15

blueevil píše:...JMP-1 pokial viem je preamp, nie direkt box...
Marshall sa tvaril, ze DRP je recording preamp - http://www.marshallamps.com/downloads/f ... %20Eng.pdf
blueevil píše:... dalsia vec je ten uslintany novodoby styl ako slipknot, machine head, trivium, neviem co este za shit, kde ide len o herectvo...
ty asi vazne o tom metale nemas sajn. pises tu o kapelach z pred 15 rokov, zjavne ich nemas rad (ani ja sa z nich nejdem pokakat) a tak na tom stavas teorie o sterilite modernych aparatov (v inej teme si to pisal), nepouzitelnosti sucasnych VST na hi-gain skreslenia, atd...
- mozes si o tom mysliet hocico, moze Ti to prist sterilne, chladne a hocijake, ale zvukovemu etalonu sucasnej tvrdej muziky tam mnohe simulacie absolutne zodpovedaju

Green Machine - existuje vobec este ten SW, vyvyja to niekto ? ked som to poznal a hral sa s tym, malo to zasadne zvukove chyby, v istych frekvenciach sa tam ozyvali vyrazne artefakty a pazvuky, v hocijakom nastaveni. stravil som s tym vela, a toto bolo neodstranitelne. neskorej prisli dalsie pluginy a na Green Machine som uplne zabudol, dnes na YT neviem najst ani ukazku...

bernie

Příspěvek od bernie » 03 říj 2013 02:10

pavlii: Takže dnes som ten valvestate skúsil zapojiť do starého desktop počítača, kde mám asi 15 ročnú yamaha zvukovku (obyčajná, stála vtedy myslím 500 korún) so vstupom line in a chovalo sa to podobne ako s tou externou zvukovkou. Čiže zvuk (oproti slúchadlám v line out komba) bol z počítača mierne zastretý, strata výšok a gainu. Dalo by sa na tom, samozrejme, hrať, ale už to nie je taká radosť. Možno sa plesknem po vrecku a kúpim Tascam 122 mkII, alebo Emu 0204 či Focusrite 2i2, ale nerád by som do toho vrážal kvôli neistému výsledku.

Skúšal som aj pluginy Lepou. Lectu som síce neprišiel na chuť (alebo som netočil poťákmi poriadne) ale Legion je paráda, nech som s tým krútil ako som krútil vždy to bolo dobré. Je to iná skúsenosť ako s Amplitube, ktorý som hneď po kúpe ext. zvukovky nainštaloval a opäť zavrhol (ale zase to môže byť len a len chyba užívateľa). S týmto hraním cez pluginy sa mi vynára otázka - aký to má vplyv na hru pri dlhodobom používaní? Softwarové simulácie akoby schovávali chyby, každá nota je skvelá ani sa človek nenadrie. Na nahrávanie je to fajn, ale na pravidelný tréning nemyslím.

rastis: Najradšej by som to kombo vypeckoval a snímal mikrofónom, ale moja chvíľa nastáva, až keď dcéra uľahne. Navyše žena neznesie nič tvrdšie ako francúzsky šansón. A v paneláku si nechcem zhoršiť vzťahy so susedmi :). Takže pekne potichu večer/v noci so slúchadlami na ušiach.

jazzym: Skúšal som 30 cm, 60 cm a asi nakvalitnejší 1,5 m kábel proel s neutrik konektormi. Bez mnou zaznamenanej zmeny zvuku. Jack samica line out z komba sa používala pre oba prípady takže si myslím, že v tomto prípade nemá vplyv na zvuk. Horšie ale je, že sa mi občas na valvestatovi zhorší/zoslabne gain. To vyzerá na elektrickú chybu či už kondenzátorov alebo niečoho iného pravdepodobne v predzosilňovači, kde sa tvorí skreslenie. Počas porovnávania k tomu ale nedošlo, to rozoznám hneď.

vasek: Áno Valvestate (ten čo mám ja - prvá verzia) má ef. sľučku send - return a line out. Dnes je možno lepšie, že line out nemá analog speak sim, keďže to sa dá kvalitne dobehnúť s VST pluginmi. Len mi ešte treba na nahrávanie vyriešiť problém, pre ktorý vzniklo toto vlákno :). Je to aparát, ktorý používali aj niektorý profesionáli a dá sa zohnať už celkom lacno. Je to podľa mňa omnoho lepšia voľba ako všelijaké distortiony v krabičkách, ktorými sa naháňa to čo nie je v lacných aparátoch a aj tak to nehrá tak dobre ako valvestate. Hovorím z vlastnej skúsenosti, sám som si tým prešiel. Mne sa ho podarilo splašiť v podstate za cenu Boss krabičky a je to ten najlepší zvuk aký som zatiaľ mal. A dobré na ňom je ako hovoril rastis, že naozaj hrá dobre aj potichu. Len sa to ťažko šteluje. Sú to dva mikropohyby master volume poťákom od nuly :). Prvým mikropohybom to začne hrať, ale reprák ešte nie je dostatočne vybudený a po druhom mikropohybe to už je starý dobrý valvestate. Je ho síce počuť cez zavreté dvere až do kuchyne ale žena si veľmi nesťažovala čo je prísny test hlučnosti.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 03 říj 2013 08:46

Mhm...tak asi ne-úplně-dobrý HW co se kvality linkového výstupu týče (takový to na mě dělá dojem). :-(

P.

vasek

Příspěvek od vasek » 03 říj 2013 09:14

bernie: být tebou bych VS vůbec na nahrávání nepoužíval a nechal si ho někde na brnkání pro radost. Jak vidíš, chová se jaksi divně a věř nám - fakt z toho nic moc zvuk nikdy nevytáhneš. Tohle už je na fórech x-krát odkecaný s jasným závěrem. Buď nám budeš věřit nebo si na to budeš muset přijít delší cestou sám.

rastis

Příspěvek od rastis » 03 říj 2013 15:14

bernie píše:...Horšie ale je, že sa mi občas na valvestatovi zhorší/zoslabne gain. To vyzerá na elektrickú chybu či už kondenzátorov alebo niečoho iného pravdepodobne v predzosilňovači, kde sa tvorí skreslenie. ...
toto je bohuzial nechvalne znama vlastnost hlavne prvej generacie Valvestate 8xxx. aj ked to neboli zrovna lacne zosiky, tak Marshall setril ako sa dalo a vysledok boli vyrobky plne studenych spojov a zahadnych nepredvidatelnych vlastnosti ako nahle stisovanie, strata gainu, brumy, sumy, atd... hlavne po nejakom case pouzivania, cize vlastne defacto sa to tyka vacsiny povodnych kusov, co sa dodones zachovali... co je najhorsie, toto je aj pre skuseneho opravara problem odiagnostikovat - nie raz sme riesili, ze u opravara sa chyba nie a nie prejavit a potom nech sa hlada problem :twisted:

rastis

Příspěvek od rastis » 03 říj 2013 15:30

a rozdiel medzi signalom zo sendu a z line outu je ? ked si skusal nahravat to, aj to, oba boli nafigu ?

inak ja som svojho casu Valvsetate mal velmi rad, dobre sa na tom hra, vsetko sa pekne ozyva, taha to, atd... horsie je to v kapele alebo nahravke, kde sa to bud strasne straca alebo nepekne vytrca. s VST sa podla mna lepsie pracuje v mixoch. inak ak mas rad marshallacky zvuk, tak vsetkymi desiatimi odporucam:

http://www.simulanalog.org/guitarsuite.htm

uz sa to spominalo strasne vela krat, je to strasne stare, nema to graficke rozhranie, ale hra to vyborne. maju tam nejake nakopavatka, JCM900 a stary Fender amp. Tube Screamer + JCM900, nastavit asi tak, ako by si to steloval aj na ozajstnom HW a ono to fakt tam je ten zvuk ! vyhoda je, ze to je komplet hotove, netreba k tomu uz simulovat box. pozor - je to iba MONO, takze ked sa to pouziva na stereo stope, tak to efektuje len jeden kanal.

Odpovědět