PCIe zvukovka se symetrickymi vystupy

Interní a externí zvuková rozhraní
AndyW

PCIe zvukovka se symetrickymi vystupy

Příspěvek od AndyW » 06 čer 2011 13:10

Driv jsem pouzival pouze notebooky na zive hrani, ale ted se chci venovat spis produkci a pokoukavam po nejakem pcie reseni do noveho pocitace, co si stavim.
Co potrebuji:
dva vystupy na monitory, pokud mozno symetricke. Co nejkvalitenjsi zvuk. Vystup i na sluchatka (nemusi byt nezavysly, staci stejny co je na monitory, nepojede oboje zaroven). Jeden vstup na mikrofon (fantom je plus, ale neni podminkou - mam krabicku, ktera ho umi)
Co nepotrebuji: midi (mam vsechny kontrolery usb a ty maji jeste navic midi vstupy, takze tohle je pro me zbytecnost)
digitalni vstupy a vystupy (pokud nebudou potreba k rozsireni o vlastnosti, ktere potrebuji).
co by bylo plus: interni efekty, pokud budou ovsem pouzitelne.
Chci interni reseni, usb zvukovek uz jsem zkusil dost a porad to neni ono. i kdyz teoreticka propustnost zbernice je u usb 2.0 dostatecna, vsechny zvykovky co jsem mel usb, tak proste mely nejake vykonostni problemy, ovsem sem netestoval nikdy opravdu drahe zvukove karty. limit je pro me cca 5000 kc a domnivam se ze v teto cenove relaci jsou lepsi pcie. S firewire mam jeste mnohem tragictejsi zkusenosti, protoze se mi zvukovka casto odpojovala behem hrani, vim ze to bylo kvuli kabelu, ten maly do notebooku proste nedrzel. u velkeho pocitace to mozna bude jine, ale ja uz nemam duveru k nicemu co se pripojuje k firewire.

Nasel jsem dva kandidaty, ale ani jeden bohuzel nesplnuje to co potrebuji, tedy bych se poradil o tom, ktery vybrat + co dokoupit aby se ty parametry naplnily a zda pripadne neni v dane cenove relaci moznost neco lepsiho.
prvni kandidat je EMU 1212M PCI EXPRESS http://www.emu.com/products/product.asp ... v=features
nasel jsem vyborne reference, bohuzel nevim jestli k tomu vubec jdou pripojit sluchatka (tedy nechapu proc to nema konektor, ale to jak sem zjistil je spis vzacnost u pcie karet) za to ma vestavene dsp s efekty, dobre prevodniky a symetricke vystupy na monitory. nenasel jsem take moznost pripojeni k mikrofonu. mozna tahle zvukovka ve spojeni s nejakym malym mixem (poradite ?) by byla dobre reseni.

druhy kandidat je esp1010e http://www.esi-audio.com/products/esp1010e/. ta je temer idelani, ale domnivam se ze ma horsi prevodniky a nema symetricke vystupy. a take nema vestavene dsp s efekty. ale nevim jestli je to nejak omezujici.

Vim ze se tu tema zvukove karty probira casto, ale pcie je pomerne nova vec a tady se spis resi usb. tak doufam ze to nebude vadit. diky za rady
Live magic flute

mando

Re: PCIe zvukovka se symetrickymi vystupy

Příspěvek od mando » 06 čer 2011 13:52

dsp efekty na emu nie su nic moc, zvukovo budu obidve hrat podobne, esi podla mna ma symetricke vystupy

AndyW

Příspěvek od AndyW » 06 čer 2011 14:18

jak jsem psal, ty dsp efekty nejsou potreba. budu mit dost vykonu takze kvalitni vst to jiste zastane, neni to priorita, bylo by to mile.
Problem jsou ty symetricke vystupy, at koukam do specifikace jak koukam, balanced jsou tam leda tak mikrofoni vstupy.
Live magic flute

mando

Příspěvek od mando » 06 čer 2011 14:27

http://www.soundonsound.com/sos/aug05/a ... sp1010.htm
eight analogue inputs and outputs, which are all capable of both balanced and unbalanced operation

AndyW

Příspěvek od AndyW » 06 čer 2011 14:35

tohle je bohuzel pci verze (ja poptavam pcie). a to si nejsem jisty, zda to bude stejne. zkusim prostudovat primo manual. ale stara verze je trochu jina. tusim ze napriklad nepodporuje fantom (pcie podporuje fantom s trafem)
Live magic flute

AndyW

Příspěvek od AndyW » 06 čer 2011 14:39

tak primo v manualu je napsano ze nema symetricke vystupy:

2. Analog Ouputs
1) Connector Type: 1/4" female TS-type, unbalanced (ch 1~8)
Live magic flute

kexik

Příspěvek od kexik » 06 čer 2011 14:40

to je zajedno, prevodniky su v tej externej pixli (ta je furt rovnaka) a obe verzie sa lisia len v tej karte, na ktorej je audio chip

AndyW

Příspěvek od AndyW » 06 čer 2011 14:41

to byl manual k pci verzi, manual k pcie se o tom nezminuje, tam jsou jenom ty balanced vstupy na mikrofon
Live magic flute

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 06 čer 2011 18:03

prvni kandidat je EMU 1212M PCI EXPRESS http://www.emu.com/products/product.asp ... v=features
nasel jsem vyborne reference, bohuzel nevim jestli k tomu vubec jdou pripojit sluchatka (tedy nechapu proc to nema konektor, ale to jak sem zjistil je spis vzacnost u pcie karet) za to ma vestavene dsp s efekty, dobre prevodniky a symetricke vystupy na monitory. nenasel jsem take moznost pripojeni k mikrofonu. mozna tahle zvukovka ve spojeni s nejakym malym mixem (poradite ?) by byla dobre reseni.
EMU 1212 ma symetricke linkove vstupy a vystupy (+ digitalni). Tedy, pokud k ni chces pripojit mikrofon bude potreba pultik, nebo preamp, pokud mozno s phantomem pro napajeni kondenzatorovych mikrofonu. Jinak prevodnikova cast 0202 je stejna u PCI i u PCIe verze, lisi se jen master karta EMU 1010.

Sluchatka "k tomu" samozrejme pripojit nejdou, ty si pripojis do pultu nebo do predzesilovace (napriklad preamp Safe Sound Audio P1 to umoznuje).
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

AndyW

Příspěvek od AndyW » 06 čer 2011 18:20

no ja nebudu pouzivat zadnej preamp, kdyz mam aktivni studiovy monitory samozrejme, to by byl nonsens. (to sem sice nepsal, ale predpokladal jsem to jako samozrejmost), pouzivat tebou doporucene zarizeni jen jako sluchatkovy zesilovac mi prijde jako nesmysl, pri cene kolem 800 dolaru (tohle je cena zprvni stranky google, ale i kdyby to stalo polovinu, tak se takoveto pouziti podle me nevyplati)
Prave jsem premyslel ze ta emu by byla v pohode, kdybych k ni zakoupil pult, jenze pak by i ten pult musel mit vsechno balanced (vystup ze zvukovky by sel nejdriv do mixu a pak do monitoru, pokud by nebyl tento retez balanced, tak by mi to bylo stejne k nicemu) a kvalita jeho soucasti by nesmela degradovat kvalitu samotne zvukovky, rad bych se obesel bez zbytecneho sumu, proto take chci balanced vystupy ze zvukovy, kdyz uz mam takove vstupy na monitorech (mam tam i nebalanced a mam je zapojene ted do externi zvukovy, ale neni to ono, pri porizeni noveho kompu bych prave chtel i toto sumeni odstranit - v bednach by problem byt nemel). proto jsem do teto casti psal i tohle "ve spojeni s nejakym malym mixem (poradite ?" protoze nevim, jaky mix by splnoval takoveto pozadavky, par malych jsem nasel ale zadny nema symetricky retezec vstup vystup, but je n vystup nebo nic. ale nehledal jsem to nijak urputne, to ne.
Live magic flute

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 06 čer 2011 18:33

Hah SRRY, ziskal jsem nejak (zjevne mylnej) dojem ze chces i nahravat z mikrofonu. Pak to resi ten mix, vetsinou i ty maly mixy maji krome MAINu i sluchatkovej vystup.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 čer 2011 18:50

AndyW píše:no ja nebudu pouzivat zadnej preamp, kdyz mam aktivni studiovy monitory samozrejme, to by byl nonsens
He? Safa evidentne mluvi o mikrofonnim preampu, co s tim maj co do cineni bedny?

yoshitoshi

Příspěvek od yoshitoshi » 06 čer 2011 19:18

pokud se rozhodneš pro E-MU 1212, tak další možnost je SM Pro Audio M-Patch 2, přinese ti možnost ovládání hlasitosti až dvou párů symetricky zapojených monitorů, sluchátkový zesilovač a hlavně tahle krabička díky tomu, že funguje pasivně (neberu teď v potaz ten sluchátkový preamp) neovlivní nijak kvalitu původního zvuku. můžu říct že jsem s tím spokojený, tak jako s E-MU 1212 :wink:

AndyW

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 00:41

Kermitak píše:
AndyW píše:no ja nebudu pouzivat zadnej preamp, kdyz mam aktivni studiovy monitory samozrejme, to by byl nonsens
He? Safa evidentne mluvi o mikrofonnim preampu, co s tim maj co do cineni bedny?
to bylo nedorozumeni, ted uz to chapu.

ja potrebuji mikrofon do pocitace, kdyz budu nahravat. sluchatka potrebuju, kdyz budu skladat, kdyz nebudu mot pouzivat monitory (v noci) nebo kdyz je nebudu potrebovat, nebudu delat mix, pouze si treba hrat s melodiema. Nepotrebuji odposlech jen toho mikrofonu ale celkovej monitor toho co delam. protoze jsem to myslel takto, nepochopil jsem, ze on mysli mikrofoni pream, protoze me nejde jen ciste o monitoring sluchatek, nejak sem si to spojil s normalnim koncakem.
Live magic flute

AndyW

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 00:44

safa píše:Hah SRRY, ziskal jsem nejak (zjevne mylnej) dojem ze chces i nahravat z mikrofonu. Pak to resi ten mix, vetsinou i ty maly mixy maji krome MAINu i sluchatkovej vystup.
jak sem rikal, k tomu jsem take dosel, ale problem je co vybrat, tech malejch mixu je hodne ale nevim jak jsou na tom s kvalitou a zda existuji takove, ktere maji cely retezec (vstup kam pichnu vystup ze zvukovky a vystup, kam prijdou ty monitory) symetricke.
Live magic flute

Odpovědět